سوار کردن یک محیط گرافیکی ایمیل و اتصال به الکسیر

داکر
ایمیل
سرور

با درود خدمت شما دوستان گرامی .

فکر کنم تا سرور بتونم کانفیگ بکنم یکی دو سالی طول می کشه :grin::grin: . بنده نیازمو می گم شما اگر لطف بکنید بفرمایید برای این موضوع خودتون چیکار کردید.

نیازمندی های ارسال ایمیل و مدیریت آن

۱. من نیاز دارم برای هر دامنه چندین ایمیل به نام های خودشون بسازم به عنوان مثال { info@name.com , admin@name.com ,info@name1.com, admin@name1.com , … } و کاربر مورد نظر با ایمیل و پسوردش مثل مواردی که در سی پنل هست بره و ایمیل هایی که براش می یاد رو بخونه و خواست ایمیلی ارسال کنه . و همینطور آپشن هایی مثل فوروارد کردن به یک ایمیل دیگری را نیز داشته باشه و یا کنترل حجم یک ایمیل

۲. و حالا این ایمیلی که درست شده و smtp هست و قابلیت تنظیمات بهینه سازی برای ارسال اینباکس داره . به الکسیر هم متصل بشه

نکته : من اصلا نمی دونم که باید اتصال پیدا کنه یا نه . یا فقط باید اسم ایمیلی که تو این گزینه یک ساختیم را در کتابخونه https://github.com/thoughtbot/bamboo بهش بدیم .

در هر صورت من نیاز دارم بر اساس همین دامنه ایمیل هایی که ساختم ایمیل های خوب با کیفیت ارسال بشه به کاربر و اگر کاربر پاسخ داد مدیریت بتونه چک کنه و پاسخ بده

امید وارم منظور بنده رو متوجه شده باشید . حالا من چنین چیزی رو برای داکر نیاز دارم روی سرور بیارمش و همینطور یک نکته ای هست این وسط که باید برای هر سایت یک بار این کانتینر ایمیل سرور ساخت یا می شه داخلش برای دامنه های مختلف ایمیل ساخت ؟

راهی که الان به ذهن من میرسه وجود یک دیتابیس مشترک هستش که تمام اطلاعات ایمیل ها رو و کاربر ها رو ذخیره کنه و bamboo این داده رو هر بار از دیتابیس بگیره

سام عزیز . برای مدیریت ایمیل و پاسخ دادن به ایمیل و فوروارد می خواهید چیکار کنید به عنوان مثال در سی پنل تصویر زیر هست

با این سه تا گزینه کاربر می تونه مثلا مثل جیمیل ایمیل هاشو مشاهده کنه و کنترل و … رو انجام بده .

و آیا نیازه الکسیر متصل بشه به این ایمیل سروری ؟ یا همون آدابتور smtp کافیه ؟ که همراه بامبو می یاد.

من کلا نیاز هام اینه . متاسفانه متوجه منظور سام عزیز کامل نشدم برای چه کاری ایده دادید؟
خیلی ممنونم از پاسخ :blush:

شهریار جان یک سوال آیا هر کاربر ایمیل ها خودشو باید بتونه مدیریت کنه؟

بله سام عزیز .

هر کاربر بتونه ایمیل خودشو مدیریت کنه مثلا بزنم خدمت شما :

سایت خوشنویسی سه ایمیل دارد info@khosh1.com, info@khosh2.com , info@khosh3.com که در سایت خودش قرار می دهد و کاربران به آن ایمیل می دهند .

حالا یکی از این ایمیل ها برای موارد ارسال ایمیل انبوه - ایمیل ثبت نام - ایمیل امنیتی و … استفاده هم می شود مثلا info@khosh1.com

حالا سایت برنامه نویسی مثل مورد بالا با ایمیل هایی که زیر مجموعه دامنه خودش هستند کار می کنه و یکدومشو در کد هاشم استفاده می کنه مثلا با کمک از کتابخونه Bambo

در سی پنل وقتی می خواهیم ایمیل را تنظیم کنیم که حتما در اینباکس بره مثلا می ریم در قسمت DNSZone بعد مثلا spf تنظیم می کنیم یا مثلا برای ایمیل کلید درست می کنیم که بهینه شود تا ۱۰۰ درصد تقریبا البته به اینباکس بره . یعنی چیزی باشه که موارد ضد اسپم خوبی داشته باشه . من داکر میل رو در داکر هاب دیدم ولی نمی دونم اون اصلا برای نیاز ما هست یا نه
https://github.com/tomav/docker-mailserver

میتونید squirrel mail یا هر email client برای همه کاربر ها در برنامه خودتون نصب کنید و اطلاعات smtp و در اختیار کاربر بگذارید

Bamboo برای فرستادن ایمیل در برنامه های الیکسیر مثلا password rest هستش که بهشون transactional email گفته میشه

تشکر از @samdvr عزیز ,
فقط بازم ببخشید من دوباره سوال می کنم چون هنوز کار با بامبو شروع نکردم .

1. اطلاعات smtp که ایمیل کلاینت مثلا squirrel mail بهمون داد رو باید بزاریم تو تنظیمات بامبو درسته ؟

بله دقیقا

خیلی خیلی ممنونم . شما خودتون ایمیل کلاینتی رو پیشنهاد می تونید بدید ؟ برای استفاده ؟ هم قدرتمند هم امنیت مناسب ؟

Horde به نظرم بهتر از گزینه های بالاست اما من خیلی در این مورد آشنایی ندارم

واقعا لازمه که میل سرور نوشته بشه؟

یه نگاهی به این بندازی بد نیست
https://www.iredmail.org/

Zimbra هم بد نیست قبلا توی شرکت دولتی استفاده میکردیم خوب بود.

من roundcube رو ترجیح میدم

درود خدمت توماج عزیز .
نه اصلا . اصلا سواد من نیست که بخوایم ایمیل سرور بنویسم باید ماها درگیرش باشم.
منم دقیقا شروع به نصب roundcube کردم چون به روز رسانی هاش خیلی سر موقع تره می خوام این رو روی یک کانتینر بیارم بالا

کاشکی وب میلی بود با الکسیر نوشته می شد خیلی خوب بود . اکثر خوب ها پی اچ پی هستند