کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب میکنید؟؟

سلام دوستان
اگر شما مجبور باشید فقط با یک زبان برنامه نویسی به کارتون ادامه بدین کدودوم زبان رو انتخاب میکردین و به چه علت ؟؟
اگر هم انتخاب نکنین منفورترین زبان از نظر شما براتون انتخاب میشه . دیگه انتخاب با خودتونه

4 Likes

خیلی بستگی داره. اما همیشه دو زبان رو برنامه نویس ها انتخاب می کنن.

برای من این دو Ruby و Clojure هستند و منفورترین JS

6 Likes

فقط یکی

فقط یکی امکان پذیر نیست. هیچ زبانی همه کاره نیست. اما اگه بکن بکی وگرنه می کشیمت ( که احتمالا می میرم‌ ) می گم Clojure

6 Likes

Ruby انتخاب می کنم

5 Likes

میتونید علتش رو هم بگین؟

چون با روبی بیش‌ترین آشنایی دارم وهیچ وقت از کد روبی خسته نمیشم کد روبی بسیار خوانا میتونه باشه و یک سری از بهترین قابلیت های زبان های قبل خودشو داره

5 Likes

جاوااسکریپت رو انتخاب میکنم دلیلشم بیشتر بخاطر اینه که خیلی خوب باهاش ارتباط برقرار میکنم با سینتکسش راحت ترم حتی کلنجارهاش!
با زبانی که شروع کردم ++C بود و دلفی که واقعا دوست ندارم دیگه یک خط هم تجربشون کنم.

3 Likes

آشغال ترین جاوااسکریپت - دوست داشتنی ترین swift کار بنداز جلوترین و خاص ترین الکسیر

بی ریخت ترین جاوااسکریپت
پر مشکل ترین جاوااسکریپت
دیوانه ترین جاوااسکریپت
خلاصه هرچی بدی هست جاوااسکریپت

7 Likes

فقط یکی
این قسمتی که درباره جاوا اسکریپت نوشتین منو یاد تبلیغ مدرسان شریف انداخت :smile:

5 Likes

عجب سوالی ! زندگی با یه زبان ممکن نیست :slight_smile:
من وقتی میخوام کدهای محاسباتی یا الگوریتم های پیچیده رو پیاده کنم اول با پایتون یه نمونه اولیه میزنم بعد مثلاً در جاوا me پیادش می کنم و این کار واقعا بهم کمک میکنه و موارد دیگه ای هم هستن که باعث میشن تنها با یه زبان نشه کار کرد
اما اگر فقط قرار باشه با یه زبان کار کنم پایتون رو انتخاب میکردم .
مزخرفترین زبانم بنظر من جاوا اسکریپت هست و فقط کمی از جی کوئری خوشم میاد . چرا مزخرفه ؟ علاوه بر سینتاکس مزخرف و درپیتش و اینکه خیلی ها حاضرن بیل و کلنگ بزنن و تو جاوا اسکریپت خطایابی نکنن عمده ترین دلیل تنفر من اینه :
باید کار و زندگی رو ول کنی بیافتی دنبال کتابخونه های gulp.js …js ممد جی اس حسن جی اس عشقعلی جی اس و دست مایکروسافتو از پشت بسته و 24 ساعت روز دنیای جی اس در حال تغییر و تحوله

4 Likes

انقد به جی اس فحش دادن مخترع زبان اومده جواب بده

8 Likes

توهین به اشخاص فقط و فقط از روی ضعف و کم سوادی و بی فرهنگیه.
شک ندارم اگر از بعضیاشون بپرسی مشکل JS چیه جواب درستی ندارند که بدن.

6 Likes

:joy::joy::joy::joy:

2 Likes

آقا توماج نظر شما چیه؟

در چه مورد؟
اگر منظور JS هست, خب باید بگم پر از اشکاله و باید خیلی زودتر ازاینا یه فکری بحالش میکردند اما با توجه به استفاده زیادش در web تغییر خیلی هم کار ساده ای نیست.

3 Likes

منظورم سوال این تاپیکه
اگه قرار باشه فقط یه زبان برای ادامه کارتون انتخاب کنید کدودم زبان رو انتخاب میکنین .
اگر هم انتخاب نکنین منفور ترین زبان از نظر شما براتون انتخاب میشه

1 Like

JS منفورترین زبانه چون مجبوریم ازش استفاده کنیم و پر از اشکاله.
زبانهای بدتری هم هستند اما چون نیاز نداریم روی اعصاب نیستند :wink:

انتخاب واقعا بستگی به نیاز داره. من از Rust, Clojure, Elixir, Scala و تا حدودی Go واقعا خوشم میاد.
در پایان سال 2017 پیشنهاد من رفتن به سمت زبانهاییه که مدرن و ساده باشه و سازندگانش safety و concurrency رو کاملا در نظر گرفته باشند.

4 Likes

concurrency+safety=rust درست میگم آیا؟؟؟

1 Like

خب این در مورد بقیه اونایی که گفتم هم صدق میکنه, هر کدوم به سبک خودش!

2 Likes