تمام امکانات داخل یک کانتینر یا اشتراک بین تکراری ها؟

با درود خدمت شما دوستان محترم .

یک سوالی که دارم اینکه الان بحثی وجود داره به عنوان مثال :

من دوست دارم هر سایتی هر الکسیر و پست گرس و انجینیکسش و هرچی نیاز داره داخل یک کانتینر باشه ولی برخی از سایت ها می گند ممکنه مشکل ایجاد کنه حجم ایمیج بره بالا

و بیاییم مثلا پستگرس و الکسیر که برای همه تکراری هست رو مثلا برای همه اشترک بزاریم .

دوستانی که با داکر کار کردند لطفا راهنمایی کنند شما چیکار می کنید دقیقا ؟ در این مورد ؟

حجم کانتینر نیست که مشکل سازه، پیچیدیگی در مسئولیت های زیادیه که یک کانتینر باید به عهده بگیره. اگر بخوای همه توی یک‌کانتینر باشه که اصلا نیازی به داکر نداری.
مدیریت پروسه ها اینجوری سخت میشه اگر همه چیز یکجا باشه.

1 پسندیده

توماج جان .

شما چیکار می کنید یعنی هر سایت با تمام امکاناتشو داخل یک کانتینر می زارید می شه توضیح بیشتر بدید ؟

شما چیکار می کنید ؟ فکر کنید ۱۰ تا سایت دارید با الکسیر فونیکس و پست گرس و انجینیکس .حالا چیکار می کنید؟

من دقیقا برعکسشو‌گفتم.
دقیقا کاری الان میکنیم اینه که هر کامتینر فقط یک مسئولیت داره

من متوجه نشدم توماج جان . می شه بیشتر توضیح بدید ؟

توضیح خاصی ندارم بدم، ما تعداد زیادی سرویس داریم و هر سرویس یک کانتینر مجزا دا ره.
بستگی به معماری کار شکا داره بیشتر

1 پسندیده

هر سرویس یک کانتینر ؟

یا هر ( الکسیر فونیکس و پست گرس و انجینیکس ) کلا تو یک کانتینر ؟

1 پسندیده

شهریار جان به این پست نگاه کن https://medium.com/@cristiano.codelab/dockerizing-a-phoenix-application-4e62e7888ae8
هر برنامه فینکس باید کانتینر خودشو داشته باشه با depency های مجزا
و image ها با بین هم تقسیم نشن

2 پسندیده

بیشتر دیتابیس ها کانتینر پستگرس هستند و web app ها هرکدوم روی کانتینر nginx هستند که میگیم web. اینستنسهای IDP ما که با سرویسهای shibboleth در ارتباط هستند هم بخاطر ضعف nginx در ssl renegotiation روی کانتینرهای apache هستند.

2 پسندیده

جالبه داشتم همین پستو میخوندم که ببینم اگر خوبه پست کنم اینجا :mask:

3 پسندیده

درود از دو دوست خوبمون ممنونم بخاطر اینکه وقت می زارید . دم شما گرم .

اینجوری که از پست خوندم و متوجه شدم ایشون هدفشون اینکه کلا در یک کانتینر باشیم .

فقط ایشون گفتن که می شه پستگرس رو برد روی یک کانتینر جدید اینجور که من متوجه شدم درسته ؟

فقط من در مورد ضعف انجینیکس متوجه نشدم که باید چیکار کنیم ؟ @toomaj

لازم نیست کاری بکنید، شما فکر نمیکنم مشکلی داشته باشید با این موضوع. از همون nginx استفاده کنید. ما هم که عرض کردم ازش استفاده نمیکنیم بعضی جاها

1 پسندیده

شهریار جان فکر کنم یکمی داکر رو برای خودت بزرگ‌ و پیچیده کردی، خیلی کار با داکر استاندارد و مشخصه، سعی کن سرویس ها رو از هم جدا کنی.
برای فینیکس این متدیه که من ترجیح میدم
https://floriank.github.io/post/using-phoenix-with-docker-part-3-containerization/

در مورد exrm هم توضیح داده

1 پسندیده