شغل برنامه نویسی در خارج از ایران

من کلا فکر میکنم این وبسایت ربط چندانی به مهاجرت نداره، اطلاعات کاملی در زمینه مهاجرت در سایت های رسمی هر دولتی وجود داره که همیشه هم در حال تغییره.
درضمن کاریابی رو با مهاجرت مخلوط نکنیم خیلی بهتره

ببخشید نمی خواستم وارد مبحث بشم چون همانطور که توجاج جان گفتن این وب سایت برای چنین مباحثی نیست فقط خواستم یک امیدواری به دوستان بدم . اونم این که واقعا برای نیرویی حرفه ای نیازی به مدرک نیست … دوست بنده سه ماه پیش با دیپلم و حتی بدون مدرک زبان و سطح زبان خیلی دست و پا شکسته از طریق جاب آفر رفتند سوئد و چند مورد دیگه هم بودن که با مدارک های پایین رفتن و بدون مدرک زبان حتی … ولی چیزی که توی همه این دوستان وجود داشت تخصص و تجربه بود و همشون از طریق جاب افر رفتن … که توی برنامه خودمم هست
خود بنده هم لیسانس رو ول کردن چون حس کردم عمرم داره تلف می شه و عملا الان مدرک فوق دیپلم نرم افزار دارم البته منکر این نیستم که گاهی با خودم گاهی فکر می کنم ای کاش سر مدرکش هم شده تموم می کردم ولی در کل خللی توی زندگیم به وجود نیاورده …
توی مصاحبه های خارجی هم که داشتم توی آگهی بوده مدرک ولی توی مصاحبه از همه چیز صحبت شده به جز مدرک …
در کل اینکه اول تجربه و تخصص مهمه بعد مدرک … به نظرم با توجه به اینکه از طریق تحصیل و کسب مدرک صرفا نمی شه به تخصص رسید بهتر روی مورد اول کار کنید … مورد دوم رو هم داشتید بهتر .

یعنی چی؟
TYPESCRIPT

در پاسخ شما بگم تو همین ایران اگر کسی واقعا تخصص تو حوزه برنامه نویسی داشته باشه حتی اگر انگیزه و علاقه زیادی داشته باشه کلی شرکت هستن که دنبال چنین افرادی هستن شخصا حداقل سه ساله دارم به شرکت ها تو پلت فرم های مختلف نیروی برنامه نویس میدم جالبه بدونید تو این بچه ها افرادی هستن که اصلا دانشگاه نرفتن و سنشون پایینه تو گروه هایی که داشتیم توجیه کردیم رفتن یاد گرفتن طبق فرمول آموزشی و وارد شرکت ها شدن خیلیاشونم رفتن خارج از کشور که اصلش فقط دنبال تخصص بودن فقط در حد مقدماتی هم یاد گرفتن رفتن و خیلیاشون از خود بنده مشاوره گرفتن و الان تو ترکیه ، سوئد، استرالیا، هلند و … دارن کار می کنن
یه مورد رو بگم از دوستان بنده بودن شاید دیپلم رو به زور گرفتن و کابینت ساز بودن ولی از روی علاقه پایتون کار می کرد و در ارتباطی که با بنده داشت و مشاوره ای که دادم رفت سراغ لینوکس و سی و از طریق یاد گرفتن زبان ارلانگ از شرکت بیسفون برای کار دعوتش کردن برای برنامه نویسی سرور الان اونجا مشغول هستن حتی از خارج از ایرانم پیشنهاد کار داشتن مسئله اینکه فرد باید توجیه باشه اون دید و طرز فکر عمیق رو داشته باشه که وقت خودشو بی خودی هدر نده حالا در کنار این تخصص و مباحثی که کار می کنه دانشگاه یه مدرکیم بگیره دیگه خیلی بهتره

واقعاً؟
فرمول آموزشی ای که میگید چیه؟ من مبتدی هستم. پایتون و جانگو کار میکنم. میشه راهنمایی کنید.

بله با سپانسر امکان پذیره، همونطور که عرض کردم بستگی به نوع مهاجرت داره و قوانین کشور مقصد.

کاملا موافقم، اما بهتره همونطور که گفتین تمرکز وجود داشته باشه و تلاش زیاد به خرج بره چون رقابت هم زیاده

کار نیکو کردن از پر کردن است

یک سوپر ست از جاواسکریپت و یک جور js تکامل یافتست که به کد js تبدیل میشه

ببینید بحث فرمولی که بنده در کانالم به بچه ها ارایه کردم حاصل تجربیات خودم بوده از اشتباهاتی که کردم طی سال ها اولین اشتباهم این بود که از سیستم عامل ویندوز برنامه نویسی رو شروع کردم و این سیستم عامل چون نگاه ابزاری به من داده بود از خیلی از مباحث تخصصی سیستم عامل محروم شده بودم (بحث opensource نبودن و آزاد نبودن و …) فوقش بر می گشت به مباحث تئوریک دانشگاه با اینکه 8 و 9 سال فقط برنامه نویسی نرم افزار و وب روی این سیستم عامل انجام میدادم اوایل روی دلفی 7 و بعد حدودا سال 85 روی سی شارپ . دات نت رفتم اما این روال برنامه نویسی رو این سیستم عامل یه دید ابزاری بهم داده بودتا اینکه از 5و 6 سال قبل رفتم سراغ لینوکس و تازه فهمیدم چه اشتباهی کردم تو درک مباحث عمیق و پایه سیستم عامل و حتی برنامه نویسی چیزی که لینوکس از آدم می گیره همون دید ابزاری هست و تازه کار با توزیع جنتو منو بیدار کرد ینی تازه یه دید درست و کاربردی به سیستم عامل پیدا کردم باعث شد حتی برنامه نویسی رو هم با دید دیگه ای شروع کنم شاید نتونم کامل منظور خودم رو برسونم ولی واقعا روال برنامه نویسی با سیاست های ماکروسافت روی ویندوز با لینوکس از نظرم خیلی فرق داشت و از لحظه لحظه کار کردن با لینوکس و چالش هایی که بهش بر خورد می کردم و کلنجار می رفتم باهاش لذت می بردم و همین زبان های برنامه نویسی رو هم روش کار می کردم خیلی حس بهتری داشتم
فرمول صرفا در جهت یادگیری لینوکس و برنامه نویسی بوده بعدش هر کسی نسبت به علاقه ای که داره می تونه بره سراغ پلت فرم ، زبان و فریم ورک مورد علاقه خودش

گام اول لینوکس
گام دوم زبان c + الگوریتم و فلوچارت
گام سوم زبان cpp

این فرمول از نظرم یه پایه قوی تو برنامه نویسی به بچه ها میده برای اینکه برن سراغ پلت فرم های مورد علاقشون و خیلی از بچه های ما با همین روش فوق العاده سریع پیشرفت کردن

آیا منظور اینکه طرز استفاده از تایپ و اینترفیس رو یاد بگیریم یا نه چیزی فراتر از این. چون مباحث کلاس و اثر بری رو در es6 اعمال شده.
واقعا میخوام نظرتون رو در این باره بدونم و دیدگاهی که دارید رو

منظورم زبان برنامه نویسی TypeScript هست، گوگل کنید لطفا

تایپ اسکریپت میدونم چیه و باهاش کار کردم. منظور اینکه چرا میفرمایید که تایپ اسکریپت یاد بگیریم که خیلی شبیه به es6 هست آیا فقط به خاطر تایپ و اینترفیس هایی که داره و اینکه خطایابی در حین کامپایل صورت میگیره؟

ببخشید متوجه نشدم،
چون بسیاری از اشکالات js رو پوشش میده خیلی خیلی پر طرفدار شده و کار براش زیاد هست، درآمد خوبی هم داره

میشه یک راهنمایی کنید برای شروع جاوا اسکریپت از کجا باید شروع کنیم
تو گوگل گشتم اما چیز بدرد بخوری نیود و بیشتر منو گیج کرد

جاوا اسکریپت که تا دلتون بخواد آموزش داره.
می تونید از آموزش سایت w3schools استفاده کنید: w3schools/javascript

سلام جناب شهریار.
آقا این سایتهای واسط که میگید رو میشه معرفی کنید یا اگه زحمت بکشید و یه لیستی تهیه کنید ممنون میشم.
من مدتهاست در جستجوی موقعیتهای شغلی ریموت هستم برای C/C++/Java

درود من از پیمنت ۲۴ برای خدمات ارزی استفاده می کنم

indeed.com

منظورم سایتهای موقعیتهای شغلی ریموت بود