شغل برنامه نویسی در خارج از ایران

بله درسته ولی الان تو مقطع بالا هم ممکن باشه مهاجرت میکنن. یکی از رفقای من دقیقا با همین واسط ها کار میکرد که پولش رفت هوا اما هستند کسانی که درآمد عالی دارند از این روش

پول بنده هم چندین بار این وسط دچار مشکل شد ولی باز ارزش داشت و داره . چون واقعا ارزش پول ما نسبت به پول های خارجی پایینه و وقتی پولی نقد می شه اندازه چندین مشتری در داخل جوابگو هست

لازم به ذکر هست من بعد از دو سه باری که مشکل پیدا کردم . پولمو سریعا یک اندازه مطلوب حتی کم رسید نقد می کنم یا باهاش خرید دیگه ای در سایت دیگه می کنم
اینطوری واقعا مشکل پیش نمی یاد . فقط باید کنترل آیپی داشت

متاسفانه من تو این موارد واقعا ضعیفم و بلد نیستم ولی باید یه وقتی بزارم

به عنوان شوخی من همیشه به دوستام که کامپیوتر خوندن و این سوال رو ازم می پرسن می گم:

“چون اونایی که کامپیوتر خوندن نتونستن کار انجام بدن، ما عمرانیا اومدین کاریتون رو راه بندازیم” :smile:

وقتی شغل اصلی بعضی از پزشک ها میشه ساخت و ساز همه چیز ممکنه :hugs:

یک مورد هم اینه که همه ما در هر زمینه ای که فعالیت میکنیم برای موفقیت بیشتر مجبور هستیم در زمینه ای تی پیشرفت کنیم و این شانس های زیادی رو برای هر کسی که علاقه و پشت کار داشته باشه فراهم میکنه،
پایه اکثر علوم‌مهندسی تقریبا یکیه و این علوم هر روز در سطوح بالا به هم نزدیکتر میشن,.
شاید بشه گفت ای تی باعث شده علوم به هم نزدیک بشند و اصلا ممکنه روزی بیاد که برای وارد شدن به هر کاری دونستن برنامه نویسی لازم باشه

بله درسته اما اینم باید در نظر گرفت که تو ایران بیشتر از نزدیکی رشته های مهندسی بهم آدماش عجیب و غریبن برای مثال دکترای برق تدریس ویولون میکنه و موسیقی دان زده تو کار پوشاک از ترکیه لباس میاره . ارشد کامپیوتر تو اداره آب و فاضلاب کار میکنه و مهندس عمران برنامه نویسی میکنه . وکیل زده شغل واردات و دکترا خرید و فروش زمین و بساز بفروشی میکنن . قاضی کشور دفتر وکالت زده بازخرید شده . پرستار رفته کلید سازی باز کرده و…

تمومی نداره چون اینجا علاقه آخرین شرطه و پول اولین شرط

بله من موارد این چنینی کم ندیدم و واقعا جای تاسف داره! البته کشور ما مشکل سیستم آموزشیش فکر نمیکنم به این زودیا حل بشه! چون دارم میبینم عوام مردم فقط از باسواد بودن مدرک رو میشناسن و مدرک گرایی داره بیداد میکنه! کاربرد عمده این مدرک هم شده لفظ کلام والدین بین آشنا و فامیل جهت کسب اعتبار و …!

سوالی که دارم اینه که محدودیت سنی خارج از کشور در این حوضه چه سنی هست؟ منظورم اینه معمولا اکثر افرادی که کار میکنن توو چه رنج سنی هستن؟ به طور کلی این قضیه چقدر براشون مهمه؟

۱۸ به بالا میشه استخدام بشی ولی اکثرا بین ۲۲-۳۵ برای Senior Engineer هستند

در مورد این لول هام یه توضیحی بدید مثلا junior و Senior و … البته خودم خوندم ولی میخوام یکم جزئی تر از شما اطلاعات بگیرم

Junior معمولا کسی که تجربه کاری قبلی نداره
Senior چندین سال کار کرده در یک شرکت و با تجربه هستش
Lead/principle کسی که بالا تر از senior و یک یا چند گروه و مدیریت میکنه

سلام دوستان تاپیک رو جالب دیدم و میخواستم ببینم که اوضاع node js چطور هست و اینکه با سن 28 سال هم میشه جایی مثل اتریش یا هر کشور این تیپی استخدام شد؟
البته php هم مسلطم اما نود رو ترجیح میدم

خیلی خوبه :crossed_fingers::crossed_fingers::crossed_fingers:

البته senior فقط به سالهای کار در یک شرکت مربوط نمیشه چون کار در یک فیلد مشخص برای مدت زمان طولانی هم همون عنوان رو داره، اما در بیشتر موارد اینطوره که شما فرمودین سام عزیز

سلام اقای سمیر
من 17 سالمه و زبان c# رو بلدم و جاوا و php هم دارم یاد میگیرم و تسلط به زبان هم دارم
به نظرتون می تونم به کشور های دیگه برای کار مهاحرت کنم، یا اصلا کار می تونم پیدا کنم تو کشور های دیگه

حتما سمیر جان تشریف میارن و جواب شما رو میدن اما در این بین من پیشنهاد میکنم اگر قصد مهاجرت دارید حتما در زمینه مورد علاقه تحصیل کنید و مدارک لازم رو بدست بیارید.

سلام دوستان،
بنده 40 سالمه حدود 18سال تجربه کاری در زمینه برنامه نویسی دارم ، البته اکثرا رو پلتفرم مایکروسافت انواع تکنولوژیش، به نظرتون واسه کدوم کشور میشه اپلای کرد؟

برای همه جا🤗
با توجه به گرایش شما به مایکروسافت اگر در لیست تجربه هاتون azure و docker هم داشته باشید کارتون حتی راحت تر هم میشه

ممنون.