شغل برنامه نویسی در خارج از ایران

سلام وقت بخیر.
دوستان اگر برنامه نویسی روبی و ruby on rails رو سطح حرفه ای بلد باشیم آیا در کشور اتریش و یا استرالیا راحت برامون کار پیدا میشه؟
اگر پاسختون مثبت هست آیا بدون مدرک دانشگاهیی بالا ، حرفه ای بودن در برنامه نویسی کفایت میکنه برای استخدام یا حتما باید مدرک دانشگاهیی بالا هم داشت؟

ممنون از شما

استخدام در خارج
روال مهاجرت از طریق skilled worker دقیقا چطوریه؟

روبی بلد باشین همه جا کار هست براتون. من تا الان کسی ازم مدرک نخواسته

راحت تر از اونی که فکرشو بکنی، ریلز توی استرالیا خیلی طرفدار داره, یه سر به seek.com.au بزن

توماج جان شما فکر کنم ملبرن هستید . پایه حقوق چقدر هست برای یک برنامه نویس روبی ؟ الکسیر هم همینطوره ؟
می شه جسارتا کمی توضیح بدید چطور در اونجا کار پیدا می کنه یک برنامه نویس؟

وقت شاید واسه ویزا مدرکت و بخوان. واسه من مدرک رو واسه Work Permit خواستن اونم حتی ترجمه هم نکردم و مدرک من اصلا مرتیط با کامپیوتر هم نیست :smile:

مهندس شما هم می شه در مورد ایرلند بگید ؟

راستش پایه حقوق رو درست نمیدونم، سیستم اینجا یکمی فرق میکنه اما برنامه نویسی کار خوبیه، توی اون سایت که گذاشتم اگر سرچ کنی پایه حقوق هم دستت میاد.
برای ورود به بازار الیکسر هنوز زمان میخواد

علاوه بر مدرک که برای گرفتن ویزا یا اقامت لازمه توی استرالیا مرسومه که امتحان میگیرن، یه پروژه میدن و میگن توی git انجام بده، شاید یه امتحان تئوری مرتبط هم بگیرند + مصاحبه

این جا پایه حقوق برای Critical skills work permit ۵۵ هزار یورو هست و حقوق متوسط بین ۷۰ تا ۹۰ هزارتا هست. کار هم اساسی زیاد هست. مخصوصا برای روبی. مدرک نمی خوان ازت ولی خوب مصاحبه و یه تستی هم ممکنه بگیرن. اما اگه خوب باشی کلا راحتی

کلا بیشتر کار مهمه تا مدرک

چقدر عالی کلی هیجان زده شدم واقعا
من تصمیم دارم به جای ارشد گرفتن و وقت و هزینه ای که برای این موضوع میخوام بزارم رو روبی و ریلز کار کنم .و بعدش اقدام کنم . نمی دونم چرا ولی استرالیا رو خیلی دوست دارم :roll_eyes:
ولی برای اقامت در اروپا هم مشکلی ندارم و اتریش هم به نظرم خیلی کشور پویایی هست .
خیلی خیلی از راهنماییتون ممنون واقعا همش استرس داشتم که مجبورم کلی وقت بزارم برای دانشگاه که شاید اصلا بهکارم نیاد ولی اینجوری که شما فرمودید اگر حرفه ای باشیم کار هم بدون مدرک برامون هست . خداروشکر
:ok_hand::ok_hand:

حرفه ای هم که نباشید اگر علاقه و استعداد باشه حرفه ای شدن کاری نداره چون بلاخره پذیرفته میشید و همیشه با آدمای خیلی حرفه ای سرکار خواهید داشت،
نکته بعدی اینه که نوشتن CV خودتون و Cover letter برای هر کاری که اقدام‌میکنید بسیار مهمه که باید درست انجام بشه.
برای امتحان عملی هم میتونید از دیگران کمک بگیرید، اصلا مشکلی نیست.

درود دوستان
درمورد بازار کار برنامه نویسی GUI با پایتون اطلاعی دارین از اونطرف؟ هرچی میگردم چیز درست حسابی دستمو نمیگیره

من چندین برنامه Gtk+ نوشتم و توی گیتهابم هم گذاشتم(جنبه نمونه کار دارن)
همچنین کاملا به PHP مسلط هستم و کار با PHP روهم دوست دارم.
چندماهی روی ریلز و خود روبی زمان گذاشتم ولی دوستش نداشتم و ادامش ندادم.

و در Python با کاوش داده(Data analyze) و آپاچی اسپارک و QT هم کار کردم و بگی نگی مسلط هستم

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

سلام، GUI با پایتون رو نمیدونم راستش اما میتونم‌بررسی کنم، اما به عنوان Data Scientist و اگر روی ماشین لرنینگ هم کار کرده باشید خیلی راحت کار پیدا میشه.
توجه داشته باشید که جنگو هم به اندازه ریلز کار براش هست.

متاسفانه یا خوشبختانه من برای بک اند وب بجز فریمورک PHP خودم و فریمورک Tornado پایتون با چیز دیگه ای راحت نیستم و این دوتا رو دوست دارم.

اتفاقا تصمیم داشتم همین روزا برم سمت ماشین لرنینگ و اونم تجربه کنم.
سپاس از پاسخ،

خب php که بیشتر از همه براش کار هست، چون قدیمی تره, که البته وردپرس و دروپال هم بی تاثیر نیستند

البته دستمزد کمتری هم داره. چون نیروش براش زیاده

تصمیم درمورد کار در اونطرف فقط با python هست
حالا پلتفرم و گرایشش مهم نیست

اینجا کار پایتون زیاد هست. اما یه نکته ای که طی این سال ها یاد گرفتم اینه که بخوای یا نخوای مجبور می شی خیلی از زبان ها رو یاد بگیری و حتی کد بزنی.

از چیزای جدید نمیترسم :wink: