تکنولوژیه بروز برای درست کردن سایت

javascript
react

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
بعد از پرسش در گروه تلگرام لاگ که ‌این سایت با چه چیزی تهیه شده و یکی از دوستان با @lxsameer گفتن روبی

بنده و با چندی از دوستان می خواهیم برای استارت اپی سایتی درست کنیم که اونو port کنیم روی برنامه اپلیکیشن موبایل
هم iOS هم Android
که از زبان React Native استفاده می کنیم برای درست کردن اپلیکیشن

توی یکی از پست ها

نوشته که کار و اسان می کنه با react natuve اما به قدرت خوبی زبان اون محصول نمیشه مثلا Android و با جاوا بنویسی و iOS و با Swift .
ایا این صحت دارد ؟:thinking:
اگر هست که فک کنم همینطوره چه قدر وقت می بره برنامه های Android و iOS و‌درست کنیم که ‌از روی سایت بر داره اطلاعاتو؟

بعد سوال دیگه اینه که از کدوم تکنولوژیه سایت استفاده کنیم که با React Native بتونیم پورت کنیم
همخونی خوبی داشته باشه

البته اگر از React Native استفاده کردیم برای برنامه ها
اگر‌ استفاده کردیم از جاوا و سوییفت چی در اون موقع از چه تکنولوژی استفاده کنیم ؟

اها یه چیز دیگه هم هست
ایا از روبی می توانیم سایت بسازیم
می دونم میشه منظورم اینه که از تکنولوژی های روبی استفاده کنیم؟
بعد
ایا این سایت ساز ها مثل Hexo

یا دیگر تکنولوژی های گیت هابی مثل jekyll و اینا خوبن ؟

توی این پستمپست مربوط به ری اکت در اندروید هم در مورد اندروید گفتن که متقاعد نمی کنه ادم و

سلام.
شما به صورت کلی نیاز به یه وب سایت دایتامیک داری و hexo یا Jekyll به کار شما نمیان. به شما پیشنهاد می کنم یه نگاهی یه RubyOnRails بتدازین. این وب سایت هم با Discourse ساخته شده که اپلیکیشن RubyOnRails هستش.

در مورد ReactNative هم باید بگم که به نظر من انتخاب مناسبی هست مگر اینکه کار خیلی خیلی خاصی بخواین انجام بدین که با ReactNative نشه انجام داد

بعد اگر‌از روبی استفاده کنیم توی وب سایت در برنامه های با ReactNative به مشکل نمی خوریم
اصلا خوب هست با React Native برنامه های iOS و‌Android نوشت یا از زبان خودشون استفاده کنیم بهتره
؟

نه به مشکلی بر نخواهید خورد.

نرم افزاری که می خواین بسازین در چه زمینه ای هست ؟

یه چیزی مثل اسنپ
کی کجا
دیوار
این جور چیزا

اگر خوب باشه برنامه میریم برای سراوا
و اواتک
بعدش اوضا بهتر بشه

پس مشکلی با ReactNative نخواهید داشت