مشکل با داکرماشین

درود خدمت دوستان من یباش یباش می خوام سرور رو با داکر کانفیگ کنم ولی الان یک مشکلی دارم نتونستم چیز مناسبی پیدا کنم براش :

اروری که بهم می ده در زمانی که می خوام با داکر ماشین یکی رو بسازم

Error with pre-create check: "This computer doesn't have VT-X/AMD-v enabled. Enabling it in the BIOS is mandatory"

برای حل این مشکل باید چیکار کنم ؟ تو پنل وی پی اسم برای این مورد تنظیمات خاصی ندارم .

یک سوال دیگه :
اصلا باید اکر ماشین روی سرور وی پی اس نصب بشه یا نه ؟ سرور لینوکس اوبنتو سرور هست

مشکل کاملا مشخصه! Nested Virtualisation روی VM فعال نیست, VM شما چیه؟

درود @toomaj جان . مجازی سازی که نصب هست KVM هست روی وی پی اس

https://fedoraproject.org/wiki/How_to_enable_nested_virtualization_in_KVM

اینو الان دیدم . من یک vps خریدم دسترسی ندارم به انجامش . باید به مدیریت سرور بگم ؟

بظر اینطور میاد, VPS شما برای Virtualisation نیست

1 Likes

حالا یک سوال من برای مدیریت کردن چند هاست روی یک سرور نیاز هست حتما ویرچوال ماشین نصب باشه ؟ یا خود داکر می شود این کارو کرد ؟

بهتر توضیح بده

1 Likes

من فقط ویدیو های داکر رو دیدم سوال کلی :

من می خوام کلا ۴ کانتینر درست کنم . که ۴ سایت الکسیر هست و انجینیکس + الکسیر + پستگرس توی همشون استفاده می شه

حالا این حتما نیاز به داکر ماشین داره ؟

نه، داکر فقط یه ابزار برای ساده تر کردن و کم هزینه‌تر کردن virtualisation

1 Likes

توماج جان اینو می دونم داکر برای هزینه کم کردن و یک سری موارد هست که خیلی خوبه مثل محدود کردن کاربر و برخی مواد امینیتیش

الان که این داکر ماشین کار نمی کنه روی سرور من یعنی دیگه نمی تونم از داکر استفاده کنم ؟

1 Likes

حتما میدونید، من فقط خواستم یادآوری کنم.
علاوه بر داکر ممکنه کلا نتونید از ابزار دیگه ای که مثل داکر نیاز به Hypervision دارند هم استفاده کنید

درود توماج جان . یعنی به نظرم از صحبت های شما بر می یاد اینکه حتما مسئول سرور ما باید اون مورد بالا رو نصب کنه وگرنه حتی موارد دیگه ای مثل داکر هم ممکنه بالا نیاد درسته ؟

آیا فکر می کنید با نصب اون مورد بالا درایورش مشکل ما حل می شه ؟

فکر نمیکنم نیاز به نصب باشه، احتمالا فقط باید فعال بشه و بعدشم restart.

1 Likes

اگرم نصب نبود واقعا نصبش کاری نداره

1 Likes

@shahryarjb جان واقعا پشتکار شما بی نظیره،

1 Likes

تشکر از شما کمک های شما و دوست خوبمون @samdvr@lxsameer بود که اصلا نمی دونستیم اینجا چییه چه برسه تست کنیمش .

بلخره یاد بگیریم انجام بدیم . الان به سرور زنگ زدم گفتن این KVM اون لینکی که دادید نیست و … گفت باید روی سرور لینوکی پکیجش پیدا بشه و … که کلا صحبتشو زیاد متوجه نشدم . خواب بودند . متاسفا دیجیتال اوشن خریدش در ایران سخته و بسیار گران هست .
افتادیم وسط

این جواب مدیریت سرور ماست :

درود بر شما

شما نمیتوانید داکر را روی این نوع سرور ها نصب کنید
این نوع سرورها خود نوعی مجازی ساز دارند دوباره شما نمیتوانید روی اون مجازی ساز نصب کنید.

بهترن روش خرید سرور اختصاصی هست و یا برای اطمینان بر روی لینوکس سنتوس مراحل را تست بفرمائید.

با احترام

حرفشون صحبح نیست

1 Likes

مطمئنی با پشتیبانی فنی تماس گرفتی؟ :flushed:

1 Likes