لاگین در سایت به خصوص و چک کردن صفحه

با درود خدمت دوستان . من یک مدتی هست یک موضوعی فکرمو مشغول کرده که خواستم بپرسم شاید شما اطلاعاتی در این مورد داشته باشید

مثلا :
۱. در سایت دانشگاه ما که از سیستم مودل استفاده می کنه . دانشجو اول باید لاگین کنه
۲. بعد باید به صفحه درس مورد نظر بره
۳. اگر درس جدیدی اومد روش کلیک کرده
۴. اگر ویدیو وجود داشت دانلود کنه

من هیچ ایده ای ندارم که آیا امکان پذیر هست چنین موردی یا خیر ؟ دیدم مثلا اسکریپتی با پایتان نوشته شده به نام یودمی دانلودر ولی نمی دونم چیجوری لاگین می کنه خوندم کداشو متوجه نشدم

هدفم اینکه اگر امکان داشته باشه با الکسیر بنویسم ولی اگر راهنمایی کنید از کجا شروع کنم ممنون می شم

باید بشه رفتار مرورگر رو شبیه سازی کرد، بخصوص در مورد نگه داشتن و ارسال کوکی.
اگر من جای شما باشم کد جم زیر رو خوب برسی میکنم که بتونم ایده بگیرم،
https://rubygems.org/gems/mechanize/versions/2.7.5.

اگر هم خیلی بهش نیاز داری و فکر میکنی در الیکسر زمانبر میشه میتونی فعلا این بخش از پروژه رو با روبی و استفاده از Mechanize پیاده کنی، لمش که دستت اومد توی الیکسر پیاده کنی

1 پسندیده

درود مهندس اینم هست من پیدا کردم

ولی فکر کنم در خوندن روبی کمی مشکل برام پیش بیاد چون خیلی وقته کار نکردمش
1 پسندیده

درود، توماج هستم.

Nope
کار سلنیوم با چیزی که بحث کردیم فرق میکنه. از سلنیوم برای testing automation و regression استفاده میشه و میتونید با ابزاری مثل capybara ترکیبش کنید.
البته میشه تسک های مبتنی بر مرورگر رو هم با سلنیوم خودکار کرد، اما کار اصلیش تسته.
Selenium در ابتدا با جاوا نوشته شده بود اما انگار زبان های دیگه هم اضافه شده.
من قبلا از سلنیوم استفاده میکردم اما phantomJS رو بیشتر دوست دارم.

در مورد شما فقط میخوایم که از session پشتیبانی کنیم.

همونطور که میبینید واقعا نیاز نیست توی الیکسر نوشته بشه، میتونید از ابزار زیادی که دیگران استفاده میکنند استفاده کنید، حتی میشه سلنیوم رو جوری integrate کرد که کار لازم رو به هر شکلی انجام بده.

برای الیکسر لینک‌زیر رو امتحان کنید, بخصوص قسمت cookies

1 پسندیده