پشتیبانی ۲ ملیون وب سوکت در فونیکس

درود دوستان . حالا که به انجام پروژه های بزرگتر رسیدم کمی ذهن من مشغول این تیتر های فونیکس و الکسیر شده
http://phoenixframework.org/blog/the-road-to-2-million-websocket-connections

به عنوان مثال پست بالا رو مشاهده کنید در مورد اینکه چطور کنترل می شند و همینطور ویژگی های فونیکس صحبت کرده

حالا سوال اصلی ؟ من برای پشتیبانی این ۲ ملیون کانکشن و پردازش درخواست های بالا و کنترل ارور و همه ویژگی های صحبت شده و تیتر های زده شده

باید دقیقا چه کار هایی بکنم ؟

شاید سوال کلی باشه ولی برام جالب هست

پاسخ کوتاه اینه که کار زیادی لازم نیست انجام بدیم، سرور یا سرور ها باید برای این تعداد کانکشن ظرفیت فعال یا صعودپذیر داشته باشند.

1 پسندیده

درود @toomaj جان . اول تشکر خیالمو راحت کرد ی :grin: دوم اگر وقت داری کمی در مورد ظرفیت فعال یا صعود پذیر صحبت بکنی ممنون می شم . البته زیر سیکل توضیح بدی خیلی بیشتر ممنون شما می شم

به عنوان مثال من اگر می خوام به چنین کانکشن همزمان برسم چه سروری باید مدنظرم باشه و …

1 پسندیده

منظورم از ظرفیت در اصل ظرفیت های موجود سرور بود، خواستم ترجمه کنم مثلا :wink:.
صعود پذیری هم منظور اینه که سرور در چه شرایطی میتونه منابع خودشو متناسب با نیاز بالا ببره. بصورت الستیک و یا اتوماتیک یا دستی.
صعود میتونه افقی و یا عمودی باشه:
vertical scale:
بالا بردن امکانات و منابع سرور. ram, cpu … بیشتر

Horizontal scale:
میتونه اضافه کردن تعداد سرورهایی باشه که منطق مشابهی رو به صورت یک واحد یکپارچه رایانش میکنند.

Elastic:
aws ec2
مثل سرور های که idempotent هستند و برای پردازش تعداد زیادی درخواست زمانی وارد مدار میشند که ترافیک بالا بره و با کم شدن ترافیک از مدار خارج میشن.

مثل ماشین هایی که تعداد زیادی سیلندر دارند اما همه سیلندر ها همیشه فعال نیستند و بر اساس نیاز برای کشتاور بیشتر وارد عمل میشن.

1 پسندیده