استفاده از template engine یا خود Php?

موتور قالب بودن با نوشتن کدهای پی‌اچ‌پی درون کد html فرق داره!

مطالعتون رو در رابطه با پی‌اچ‌پی بالا ببرید( دو کتاب معرفی شده در این لینک رو مطالعه کنید).

نقل قول از از کتاب php از مسیر اشتباه:

PHP از ابتدا توسط راسموس لردورف به عنوان مجموعه‌ای از ابزارهای نوشته شده به زبان C به منظور ایجاد صفحات پویای HTML طراحی شده است.

شما این لینک رو بی زحمت مطالعه کن تا بفهمی موتور قالب چیه

این هم خلط مبحث بود و هیچ ربطی به بحث ما نداشت لطفا موضوع رو به حاشیه نکشید

بحث من سر این نبود که موتور قالب خوبه یا بد یا … حرف من این بود که تو php میشه خیلی راحت بدون استفاده از موتور قالب کار کرد و خود php بهترین موتور قالبه جهانه

بله درسته در پی اچ پی بدون موتور قالب هم میتونید کار کنید؛ ولی برای رعایت کردن اصول mvc و جدا کردن کدهای بکند با فرانت لازمه که از موتور قالب استفاده کنید.

• چیزی که مد نظتونه رو تموم کنید بدید ببنیم منظورتون چیه!

نکته: لطفا php رو موتور قالب خطاب نکنید!

دوست عزیز اصلا اخه من نمیدونم شما چرا موتور قالب رو شدیدا تلاش میکنید به معماری mvc ربط بدید ؟اینا کاملا دو مقوله جدا هستن و اصلا هیچ ربطی به هم ندارند . خب یکی از اهداف mvc اینه که قسمت منطق رو جدا نگه داره از قسمت ویو و حالا این جدا نگه داشتن میتونه با هر روش و وسیله ای انجام بشه .مثلا ممکنه تو ویو اصلا از موتور قالب استفاده نشه و یه چیز دیگه باشه

MVC یک الگوی قدیمی، محدود و یواش یواش در حال کنار رفتن یا بکار رفتن به همراه الگوهای دیکست که بنظر من ربطی به مساله تمپلت انجین نداره

الان حرف شما رو باور کنم یا خود وبسایت php?

http://php.net/manual/en/language.basic-syntax.phpmode.php

واقعا برام جالب شد اگر ممکن باشه یکم توضیح بدین بخصوص در مورد جایگزین هاش

خیر من برنامه نویس قدیمی PhP نبودم، یعنی تخصص اصلی من نبوده هرچند کار کردم، و اینکه میگید php یک فریمورک C هست برای من جالبه، میشه بیشتر توضیح بدین؟

MVC فقط یک الگو هست که کاملا شناخته شده و فراگیره، اصلا چیز عجیب، جدید یا پیچیده ای نیست، درسته که احساس کاستی در هر الگویی ممکنه باعث پیشرفت و معرفی ابزار جدیدی بشه، اما در مورد تمپلت انجین همونطور که خودتون هم اشاره کردین هدف اصلی جدا کردن منطق و دیتا از لایه نمایش هست، حالا چه الگوی سیستم mvc باشه چه نباشه.

خب شاید ساده ترین مثال flux و‌ reactive architecture باشه که به خوبی از پس جدا کردن business logic از user logc بر میاد و فقط flux نیست، کلا به سمتی حرکت میکنیم که mvc به تنهایی پاسخگو نیست و اصطلاحا decouple کردن بکند و فرانتند و جریان یکطرفه دیتا هر روز طرفدار های بیشتری پیدا میکنه. دلایل زیاده سر فرصت توضیح میدم.
ممکنه در بکند از mvc استفاده کنیم و در فرانت اند از الگوی کاملا متفاتی استفاده بشه،
اینطوری شکل دیتا برای پیروی از representation دچار محدودیت یا پیچیدگی نمیشه و فرانتند بدون نیاز به اگاهی نسبت به فرایندهای سمت سرور با روشی که برای کاربر مناسبتره طراحی و اجرا میشه.

برای reactive دیروز یک کتاب تهیه کردم اما فرصت نمیشه بخونمش.کاش کمی زیر دیپلم صحبت کنید :cry:

امیدوارم فراموش نکنید چون مبحث مهم و حیاتی است

چرا حیاتی؟
Reactive رو با react اشتباه نگیری ؟ :smile:

پست رو آپدیت کردم

:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing:نه دیگه در اون حد هم نیستم که اشتباه بگیرم و پلنگ مازندرانی ربطی به آبگوشت نداره (مثال بود)

کلا این چیزا برای من حیاتی هست و لذت خاصی میبرم

یعنی پلنگ مازندرانی آبگوشت دوست نداره؟

نه منظورم اینه دو چیز متفاوتن😂
اقا پست رو اپدیت کردی ولی متاسفانه به قول شهریار بالای دیپلمه اگر ممکن باشه یک پست جدید باز کنید و در مورد reactive و سایر مطالبی که به صورت فوق دیپلمی نوشتین توضیح بدین.

حالا لینک هایی مثلا لینک زیرم هستند که من یک کلمه هم ازشون متوجه نشدم .

حالا که اینطوره :ghost::ghost::ghost: پیشنهاد میکنم اصلا یه تحقیق در مورد pattern ها و معماری های متفاوت وب اپلیکیشن انجام بدی و یک پست هم درست کنی و فرقشونو بگی که ما هم یه چیزی یاد بگیریم.
میتونی از فرق MVC و MVVM و MTV شروع کنی بعد ببینی چطور میشه با Flux تلفیق یا مقایسه کرد یا اصلا نقاط ضعف و قوتشون چیه :alien:
فقط دعوا درست نکن :wink:

فقط یه پیشنهاده

من نمیدونم چرا وقتی از شما چیزی میخواییم یاد بگیریم مخالفت میکنید . @toomaj جان مشکل زبان خودش یه سد بزرگ برای ما هست و همین باعث میشه یاد گیری یکم سخت باشه .در مورد reactive mvc mtv اطلاع دارم اما flux رو نمیدونم چیه و اگر ممکن بشه چشم حتما پیشنهاد شما رو اجرا میکنم . البته در گذشته برای mvc این کارو کردم

:hushed:من کجا همچین جسارتی کردم ؟اتفاقا برای تک تک اعضای این انجمن احترام خاصی قائلم

وقت اجازه نمیده