فریم ورک swiftui

شاید یکی از زیباترین مواردی که در این چندین سال دیدم همین swiftui هست که واقعا طراحی در iOS یا در کل پلتفرم های اپل زیبا می کنه و همینطور لذت بخش و خیلی ساده.

نکته: این فریم ورک هنوز جوان هست و باگ هایی در آن وجود دارد که کاملا طبیعی می باشد و فقط در iOS بالای ۱۳ کار می کند و در مک نیز ۱۰.۱۵ به بالا و ایکس کد ۱۱ به بالا
ویدیو معرفی:

نمونه کدی که من از یک آموزش در یودمی که در لینک زیر هست نوشتم.

همانطور که در کد های بالا می بنید انگار طراحی قالب با بوتسترپ می باشد و شما دارید یک قالب ریسپانسیو برای همه دستگاه های اپل همزمان می زنید و تعداد خط هایی که باید بنویسید و فانکشن های بلند چقدر کم شده و همینطور جالب اینجاست که مشکلی در استفاده از موارد سی آبجکتیو یا مواردی مثل UIkit ندارید و می توانید همزمان در پروژه خودتان از آن استفاده کنید.

لازم به ذکر هست دیگر نیازی نیست هر باز برای گرافیک کل سیمیلیوتر رو بالا بیارید و شما می توانید همزمان هر کد و گرافیکی می زنید رو در سمت راست ببنید و این واقعا لذت بخش هست و سرعت را بالا می برد ولی خوب اگر مثل من فقط ۴ گیگ رم دارید در کل یکمی ممکن است اذیت کننده باشد.

با معرفی این امکان شما می توانید راحت تر کد بزنید به عنوان مثل اپلیکیشن iOS بسازید و در اپل واچ و همینطور همزمان در مک نیز استفاده و نصب کنید

ویدیو های زیادی در یوتیوب هست و می تونید ازشون لذت ببرید و خودم می خوام یک پروژه کوچیک باهاش بزنم و اگر موفقیت آمیز بود حتما در اینجا قرار می دهم.

لینک های مفید

در این صفحه چندین آموزش قرار دارد که می تونه برای شروع کافی باشه
https://www.hackingwithswift.com/quick-start/swiftui

3 Likes