تجربه شخصی از مرور آموزش ها برای swift - ios

با درود خدمت شما . معمولا خیلی از ما ویدیو هایی رو می بینیم و همینطور کتاب هایی رو می خونم که بعدا شاید برگردیم و نگاه کنیم می بینیم ممکنه اشتباه کرده باشیم و تجربه خوبی ازش به دست نیاورده باشیم به همین ترتیب قبلا یک پست برای الکسیر زدم

این پست هم بیشتر در مورد ویدیو هایی هست که من شروع به دیدن آن ها کردم و تجربم نسبت به هرکدوم

من در شروع دیدن ویدیو های سوایفت بیشتر به دنبال ویدیو های فارسی بودم که اول با ویدیو زیر شروع کردم :

آموزش ساخت یک دفترچه یاداشت در ios سایت پارسکلیک

با اینکه این آموزش رایگان بود در یوتیوب ولی فکر می کنم خوب درست نشد و فرد سازنده با اینکه از آشنایان هست متاسفانه خوب نتونست آموزش را شروع و جمع کند و جایی که باید تازه ادامه آموزش به شدت پیگیری می شد قطع گردید . آموزش بعد از مدتی به کل قدیمی شد و نسخه های متعدد swift با قابلیت های شگفت انگیر منتشر شد و دیگر فایده ای نداشت

صفحه آموزش هاشون :

پیشنهاد نمی شود

آموزش جامع برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل ios وب سایت uncox

این آموزش به وسیله آقای کاشی زاده درست شده با اینکه پولی هست ولی در موقع انتشارش بسیار پر منفعت بود با اینکه مشکلاتی در خود آموزش بود ولی بهتر از این تو زبان فارسی پیدا نمی شد که حداقل موارد رو یاد داده باشد این آموزش از نظر ساخت گرافیکی یک اپلیکیشن جالب عمل نمی کرد و با انتقادات زیاد باز هم در مبحث گرافیک به نظر من اصلا چیزی در چنته نداشت و نظر سازنده روی کلاس های دست ساز ضعیف خودش بود که به روز رسانی براش نبود به همین دلیل از استفاده http://cocoapods.org خود داری می کرد .

ولی مشکل اصلی این آموزش عدم به روز رسانی به نسخه های جدید swift که به صورتی کل آموزش تقریبا منسوخ شده با اینکه سازنده به شدت اسرار بر این داره که چیزی تغییر نکرده ولی نحوه کدنویسی و استفاده از ارسال داده صفحه به صفحه اصلا جالب نبوده و متاسفانه در سه ماهی هست که کاربران بهشون پست های زیادی می زنند مشخص هست برنامه ای ندارند براش و وقتشون روی آموزش های دیگر مثل اینکه در حال صرف شدن هست

پیشنهاد نمی شود

آموزش خوب از وب سایت یودمی

من می خواستم حالا شانسمو با یودمی دوباره استارت بزنم در این بین به آموزشی برخورد کردم که همون اول خریدمش با اینکه سریع بخش بخش رو آموزش می داد ولی کدنویسیش خیلی زیبا اومد و راه انتقال به صفحه های متعدد و تراکنش دادش خیلی منطقی تر و تمیز تر بود و خوبی این بود که روی swift3 آموزش را ارائه و به روز رسانی کرده بود

که جدیدا دیدم برای نسخه جدید سوایفت هم آموزش زده و پیشنهاد می شه

پیشنهاد ویژه

ولی همه اینارو بزاریم کنار چون واقعا آموزش هاشون حتی ۱ درصداز کیفیت آموزش های وب سایت زیر نمی شه . آموزش هایی پروژه محور و حدود قیمت ۳۰الی ۵۰ دلار بدون کد تخفیف ولی بسیار خوب و پشتیبانی تقریبا مناسب. روندی بهبود یافته از آموزش . کمی فان بازی در بین آموزش برای از بین بردن خستگی و همینطور ارائه آموزشی که واقعا شما نیاز دارید نه تمرکز بر بیهوده گویی این فرد در گوگل یوتیوب نیز آموزش های رایگان گزاشته که فوق العاده هست با بیشتر از ۸۰ هزار دنبال کننده

کانال این دوستمون :grin:

واقعا موارد گرافیکی رو رایگان خوب کار کرده من بسیار راضی هستم . من هر ویدیویی دیدم در مورد کر دیتا هیچ کدوم خوب نبودند ولی این جوری آموزش داده که من بدون مشکل با یک بار دیدن یاد گرفتم و به زودی می خوام باقی ویدیو های کردیتاشون ببنیم و از دست https://realm.io با حجم بالاش خلاص بشم.

سایت این برادر :
https://www.letsbuildthatapp.com

راستی آموزش جدیدی اومده که در مدت زمان کم نمره بالا ۴.۸ گرفته در یودمی و جزو بست سلر شده که من تست نکردم ولی شما یک تستی بزنید

در آخر اگر شما هم پیشنهادی دارید لطفا اینجا قرار بدهید

دوره های Nanodegree
راهنمای شروع برنامه نویسی با زبان روبی برای تازه‌کاران
راهنمای شروع برنامه نویسی با زبان روبی برای تازه‌کاران

واقعا من نمیدونم با ویدیو چطوری یاد میگیری
من تا کتاب نباشه غیر ممکنه بتونم از طریق ویدیو
چیزی یاد بگیرم و بنظرم همون اول ی کتاب خوب میخوندی انقدر وقت و هزینه هم صرف نمیشد ،البته این نظر شخصی منه و خودم فقط کتاب دوست دارم

بلخره هرکی یک جور یاد می گیره من هر وقت از کتاب شروع کردم پشیمون شدم . متاسفانه کتاب رو نمی تونم بخونم حتما ببنیم یک چیزی رو. ولی شما عاشق کتابی بر عکس بنده