دلایل استفاده از حافظه swap وقتی هنوز مموری پرنشده

سلام
سیستم من همیشه از حافظه swap استفاده میکنه درصورتی که مموری پرنشده ازون جایی که من خوندم که فقط زمانی از حافظه swap استفاده میشه که مموری پر شده باشه دلایلش چی میتونه باشه؟
و اینکه چه عواملی میتونن باعث بشن سیستم منابع کمتری استفاده کنه مثلا تغییر desktop environment تاثییری داره؟

1 Like

دلایل مختلفی داره برای مثال پیج هایی رو که نیازی بهشون نداره رو انتقال می ده رو swap تا بعدن که نیاز شد دوباره از رو دیسک بخونتشون.

بله خیلی تاثیر داره. کلان اینکه چه نرم افزار هایی استفاده کنین خیلی مهمه

3 Likes

یکی از ویژگی هایی که وقتی میخوان از گنو/لینوکس تعریف کنن اینه که میتونی براساس نیاز خودت تغییرش بدی اما خوب بخوایم رو راست باشیم به این درجه رسیدن نیاز به مطالعه نسبتا زیادی داره راهی هست که بشه به این درجه رسید اینکه جز به جز سیستم عامل رو بشناسی و براساس نیاز شخصی تغییر بدی مثلا خوندن کتابLFS و یادگرفتنش میتونه منو به این درجه از شناخت برسونه؟
و یک سوال دیگه desktop environment من گنوم هستش و میخوام xfce نصب کنم به نظرشما تاثییر داره و پیشنهادی هم شما دارین؟

LFS رو خیلی خیلی خیلی پیشنهاد می کنم. خیلی چیزای زیادی ازش یاد خواهید گرفت. اما در کل هیچ کسی نیست که همی چیز لینوکس رو بدونه. با بهتر کردن مهارت برنامه نویسی و آشنایی بیشتر باهاش یواش یواش می تونین جاهایی رو که نیاز دارید تغییر بدید.

فکر کنم سبک تر از گنوم یاشه ولی نمی دونم دقیق.

به نظر من چند تا آپشن مختلف رو امتحان کن تا اونی که دوست داری رو پیدا کنی . انتخاب های زیادی داری

1 Like

با نصب و استفاده xfce تفاوت چشمگیری رو شاهد خواهید بود.
بدونید پشت پرده روی سیستم شما چه خبری هست بهتون کمک میکنه تا مدیریت بهتری روی منابع داشته باشید.

1 Like