تبدیل Structs به لیست در الکسیر

درود خدمت شما دوستان عزیز . من به واسطه Repo اطلاعات یک آیدی رو از دیتابیس گرفتم و اون رو بردم داخل یک متغییر
که وقتی این متغییر می زنیم یک استراکت به این صورت می یاد

یا خروجی به صورت متن :

%Psvp.Events{__meta__: #Ecto.Schema.Metadata<:loaded, "events">,
 data: #Ecto.DateTime<2017-08-16 15:48:39>,
 description: "hi shahryar. i am mojtaba nassery", id: 1,
 inserted_at: ~N[2017-08-16 15:48:43.000000], location: "amol",
 title: "shahryar", updated_at: ~N[2017-08-16 15:48:50.000000]}

الان من بزنم

aa.title

سریع چیزی که نیاز دارم رو می یاره . ولی دسترسی به __meta__ و همینطور : loaded ندارم اول می خواستم استراکت رو تبدیل به لیست کنم که کد مناسبی رو پیدا نکردم ( خیلی کد از استک گرفت فایده ای نداشت)

۱. الان چطور می تونم به کل این موارد داخل aa دسترسی پیدا کنم؟
۲. چطور می تونم تبدیل به یک لیست بکنمش ؟

با تشکر از دوستان و اساتید محترم پیشاپیش

#به روز رسانی
دوستان عزیز ببنید من می تونم aa.__meta__ بزنم ولی نمی تونم تبدیل به لیست بکنم و تمام عناصر استفاده بکنم
و اینکه مثلا aa.__meta__ که خروجیش می شه #Ecto.Schema.Metadata<:loaded, "events"> این دقیقا چه نوع نوشتنی هست مثل نوشتن دایرکتوری تو swift می مونه مثلا <String> در swift برای فراخوانی json

و سوال بعدی من اینکه من چطور می تونم از [ head | tail ] در اینجا استفاده کنم !! چون لیست نیست این مورد اصلا روش اعمال نمی شه

چرا به metadata نیاز داری شما؟

2 پسندیده

درود . اصل موضوع اینکه من به متا دیتا نیاز ندارم لزوما بلکه می خوام کنترل داشته باشم روی هر متنی که بازگشت می کنه در ترمینال . الان اصل مشکلم اینکه مثلا چرا نمی تونم از [h | t ] استفاده کنم !! چون لیست نیست .

و همراه متا <:loaded, "events"> می یاد . مثلا همین کد متا داخلش :loaded می یاد احتمالا این استتوسش هست درسته ؟
اگر لود نکنه حتما چیز دیگه ای می فرسته !! مثلا :stop و می شه مثلا براش ارور نوشت . و شرط قرار داد .

الان این خروجی استراکت هست و نمی تونم تبدیل به لیستش کنم تا از [h | t ] استفاده کنم بیشتر داره اذیتم می کنه :smiley:

به روز رسانی

بیشتر هدف کنترل کامل متن هست بدون اینکه از رجکس استفاده کنم
دسترسی به داخلشو مثل اینکه فهمیدم

فقط می مونه استفاده از head و tail

1 پسندیده

من دقیق متوجه نشدم داداش چی میخوایی ولی اگر یک مثال از متن بفرستی من تو خروجی زیاد کار کردم شاید بتونم کمکت کنم .

1 پسندیده

یکی هم بگم دسترسی ب عناصر داخل لیست و مپ بنطر من نسبت ب بقیه زبونها یکم طولانی تره بخصوص که داخل لیست tuple باشه و یا چیزای دیگه و تو در تو باشه :neutral_face: که tuple خودش قابل چاپ نیست :neutral_face: اگر قالب لیست یا مپ همیشه همیشه از ساختارش خبر داشته باشی و یکنواخت باشه اسونه ولی اگر ممکن باشه تودرتو باشن و مثلا داخل یه ساختار مپ ی لیست باشه و داخل همون لیستم ممکن باشه ی چیز دیگه باشه و داخل اونم … اینو من یه مدت درگیر شدم اعصابم نکشید.البته اگر اشتباه نکنم داخل این ساختاری ک گداشتی مپ ست ( یا هش ست ) است :cry:

1 پسندیده

https://pragprog.com/book/cdc-elixir/learn-functional-programming-with-elixir

این کتاب بالاخره اومد دوستان اگر دسترسی داشتند لطف کنند بزارند ما هم دان کنیم

1 پسندیده

درود @mortezaKcode عزیز . دسترسی تونستم پیدا کنم عکسشو در آخر پست اول قرار دادم . دوست خوبمون @samdvr راهنمایی کردند .

ولی در کل استراکت راحت می شه دسترسی پیدا کرد خوبه چرا می گی طول می کشه ؟ بندازی تو متغییر سریع می تونی هرکدوم دوست داری به صورت یک آبجکت بکشی بیرون تقریبا swift هم همینطور هست .

https://pragprog.com/book/cdc-elixir/learn-functional-programming-with-elixir

این کتاب بالاخره اومد دوستان اگر دسترسی داشتند لطف کنند بزارند ما هم دان کنیم

قدیما یک تورنتی بود الان کلا بستن در پیکر رو نمی شه پیدا کرد :smiley: ولی کاشکی ویدیو بود همین الان می خریدمش

1 پسندیده

منظور من تودرتو بود اگه خود استراکت باشه اره عالیه😆
جان من پول میدی ؟ ب واحد پول ما گرون در میاد . البته من دوسه تا وب سایت فداکار میشناسم تا ماه بعد لینکشو میزارن

1 پسندیده

درود برادر من خرید زدمش شروع به خوندن کردن فصل های ۶ و ۷ هنوز نوشته نشده و در کتاب گفته بعدا می نویسیمش ولی متنش تقریبا روان هست و مثلا در چپتر ۲ زیاد ریز می شه سر یک متغییر برخی مواقع به نظرم زیاده روی هست

1 پسندیده

اون کی کتاب ها هنوز نیومدن اونا بهترن تو سایت هستن برو ببین عالی ان اما هنو نیومدن

1 پسندیده