درخواست ssh زدن

سلام. دوستان من الان یک مدتی هست واقعا درگیر SSH هستم .
فقط توانستم به صورت LOCAL به سیستم دیگه SSH بزنم

ولی برای SSH کردن به صورت ریموت یا از راه دور که در شبکه همدیگه نیستم و از ip public استفاده میکنیم مشکل دارم. میخواستم ببینم کسی حاضر هست چند دقیقه وقت بزاره. با هم دیگه تست کنیم.
مراحل پورت فورواردینگ رو انجام دادم.
در فایروال هم اجازه عبور و خروج پکت ها رو برای پورت خاص دادم
ولی هنوز موفق نشدم
این ایدی تلگرام بنده هستش. اگر وقت دارید ممنون میشم به بنده کمکی کنید تا این مرحله رو بگذرونم
@siavash_farokhzad

یکی از دوستان بهم گفت اگه توپولوژی ارتباط رو بدونم شاید بهتر بتونم کمکت کنم. ولی نمیدونم جواب چی باید بدم بهش

سلام. اینجا فقط برای این نیست که شما جواب سوالتون رو پیدا کنید. اینجا برای این هست که علاوه بر اینکه شما جواب سوالت رو پیدا کنی بقیه که مشابه شما سوال دارند هم در آینده از مطالب اسفاده کنند.این کار جالبی نیست که آي دی تلگرام رو قرار میدید تا ارتباط به گونه ای باشه که فقط خودتون بهره ببرید از وقتی که دیگران میزارن براتون.بهتره کمی صبور باشید و در همینجا که برای همگان قابل مشاهده هست به جواب سوالتون دست پیدا کنید هر چند در مدت زمان کمی بیشتر از چت دو طرفه در تلگرام.
لطفا توضیح بدید که قصدتون چی هست، سیستم میزبان و سیستم شما از چه سیستم عاملی استفاده میکنن و چه کارهایی تا الان انجام دادید و نتیجه چی بوده تا بتونیم کمکتون کنیم.

2 Likes

درود بر شما. حرف شما منطقی هستش. ولی چون چند وقته روش کار میکنم موفق نشدم. خواستم دوستان تست کنند با من نتیجه رو حتما اینجا اعلام میکردیم.

ببینید به فرض سرور که خودم باشم (Fedora) و کلاینت (ubuntu) .
سیستم ها در یک شبکه نیستند و از ip public هم استفاده میکنند. (اینترنت هم خانگی ADSL)
کارهایی که انجام دادم:
۱- در فایروال سرویس SSH و پورت ۲۲ رو باز گذاشتم تا از بیرون محدود نباشند
۲-پورت فورواردینگ انجام دادم. هم ۲۲ رو انجام دادم و هم پورت ۲۲۲۲ . چون ISP ها به پورت ۱ تا ۱۰۲۴ ممکنه گیر بدن.
این کارهارو انجام دادم ولی کانکت نشدم.

حالا اطلاعاتی که از دیگران به دست آوردم( تست نتونستم بکنم چون بلد نبودم و دقیق نتونستم درک کنم)

• یکی از دوستان گفتند که CGN رو چک کن. چون اگه CGN باشه نمیتونی وصل بشی. و ساده ترینش استفاده کردن از VPN هست یا تونل بزن
    من تا الان چیزها رو فهمیدم.