روال مهاجرت از طریق skilled worker دقیقا چطوریه؟

عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمامی دوستان
من و احتمالا خیلی از دوستان حاضر در انجمن علاقه داریم در خصوص مراحل و جزئیات مهاجرت اطلاعاتی کسب کنیم ولی متاسفانه هیچ منبع موثق و معتبری در دسترس نیست. من در این زمینه خیلی خیلی جست و جو کردم, مثلا سایت applyabroad رو زیر و رو کردم و البته تاپیک های زیر رو هم دیدم:
شغل برنامه نویسی در خارج از ایران
احتیاج به مشاوره اساتید
استخدام در خارج
با توجه به اینکه اساتید عزیز (lxsameer, toomaj, samdvr) در خارج از ایران زندگی می کنند اگر اطلاعاتی در این زمینه ما رو هم راهنمایی کنند واقعا ممنون میشم.
به عنوان مثال روال استخدام یا کاریابی چطوره؟ آیا از روش های معمول (مکاتبه با ایمیل) از داخل ایران میشه استخدام شد؟
آیا داشتن کارت پایان خدمت الزامیه؟ راهی برای فرار وجود نداره؟ :grin:
داشتن سابقه کار الزامیه؟
و یه همچین سوالاتی…
من الان ترم دوم کارشناسی هستم و قصد دارم در بازه زمانی ۵ - ۶ ساله مهاجرت کنم. آیا این امر شدنیه؟
پی نوشت: دوستان ببخشید اگر موضوع طولانی شد یا تاپیک نامرتبط با انجمن هست. با تشکر از کلیه عزیزان…

3 پسندیده

راهی که نسبتا گرانتی داره پذیرش گرفتن برای تحصیلات هستش در امریکا که فعلا نمیشه ولی کشورهای اروپا پذیرش برای فوق لیسانس و دکترا می‌دهند
مهاجرت از طریق کار بسیار سخت تر برای ایرانی ها و باید شرکت بتونه ثابت کنه به مهارت شما واقعا نیاز داره
ولی از نظر نوع کار ، نیاز به همه جور برنامه نویس هستش و مهم‌تر از همه اینکه شما در چند زمینه بسیار حرفه ای کار کنی

5 پسندیده

جناب @samdvr عزیز, ببخشید جسارتا میشه بپرسم خودتون از چه سنی و به چه روشی اقامت گرفتید؟ وضعیت تحصیلی و خدمت سربازیتون چطوری بود؟
مسلما تجارب شما بسیار ارزشمند هست… اگر اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار بدید خیلی لطف می کنید :blush:

در بعضی از کشور ها مثل ایرلند یه سری از مهارت ها از جمله برنامه نویسی و اینها جزء مهارت های حساس حساب می شه. شما اگر یه شرکت اینجا بخواد شما رو و برات critical skills work permit بگیره خیلی راحت می تونی بیای اینجا. البته این در مورد کشوری مثل ایرلند هست که آی تی رو به عنوان صنعت اولش انتخاب کرده. همه کشور های اروپایی اینطوری نیست. مثلا برای اینکه blue card آلمان رو بگیرید خیلی باید سختی بکشید‌ :wink:

4 پسندیده

بحث خوبیه.
یه سوالی برام پیش اومده الان درآمد یه برنامه نویس متوسط توی یه کشوری مثل ایرلند یا آلمان به طور میانگین ماهی چقدر هستش؟ هزینه ها چجوری؟ :wink:

2 پسندیده

google باید بدونه :wink:

احتمالا بین 40 تا 100یورو در ساعت

2 پسندیده

واقعا عالیه :sweat_smile: خیلی دستمزد مناسبیه :hugs::heart_eyes:
یورو که فعلا برای ما بالای ۷ هزار تومنه :confounded:
استاد @toomaj عزیز حالا که لطف کردید جواب سوال دوستمون رو دادید بی نهایت ممنون میشم اگر زحمت بکشید در خصوص روالی که خودتون برای استرالیا طی کردید توضیحاتی بدید. تجارب شما واقعا برای تک تک ما ارزشمند هست… :rose:

برای به برنامه نویس متوسط ایرلند حدود 40k تا 60k هست. اینجا خونه گرونه ولب بجز اون کلا همه چی ارزونه نسبت به درآمد.

2 پسندیده

یعنی منظورتون اینه که اگه پروژه ای آدم بگیره تو این رنج دستمزد میدن یا اینکه مثلا شما تو یه شرکتی به فرض استخدام میشی و مثلا روزی 7 ساعت کار میکنی و برای هر ساعت اینقد دریافتیت هست؟ که با این حساب دوم با حد پایینش میشه روزی 280 یورو و ماهی حدود 7000 یورو. اینجوریه؟ مورد دوم اگه باشه که خیلی خوبه :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

1 پسندیده

همین حدود ۷۰۰۰ یورو ماهیانه درسته اما با مالیات میشه نصف

3 پسندیده

سام عزیز یک نفر با ۳۵۰۰ یورو در ماه چه نوع زندگی رو خواهد داشت ؟ یعنی جزو افراد پول دار حساب می شه یا متوسط فقط زندگی کنه ؟
چون بنده هم شندیم خیلی مالیات باید پرداخته بشه ولی …

2 پسندیده

زندگی خوب در رفاه معمولی بدون دغدغه ذهنی راجع پول

4 پسندیده

ببخشید که پستو میارم بالا ولی این سایت برام خیلی جالب بوده خواستم شما هم یه نگاهی بهش بندازین
شاید به دردتون خورد

5 پسندیده

واقعا ممنون…
ایران هم سه مورد استخدامی داشت!

1 پسندیده