SEO tools

سلام دوستان
خواستم بپرسم بین ابزار های SEO و marketing، کدوم ابزار ها بهترن و چرا؟
ممنون

من زیاد روی سئو تمرکز نمیکنم. ولی معمولا کد صفحات سایتم رو توی w3 validator تست میکنم که موقع رندر گرفتن صفحه اشکالی توی تگها وجود نداشته باشه.
بعد توی موتورهای جستجو سرچ میکنم و چندتا از ابزارهای سئوی رایگانی که هست رو باز میکنم ببینم نظر اونا چیه. معمولا مشکلاتی داره مثل اینکه دوبار تگ h1 توی یه صفحه نوشته شده یا مثلا rel=nofollow ننوشتم برای لینکها (که زیاد مهم نیست) و یه سری ایرادات این مدلی رو میبینم و فیکس میکنم.

کلا زیاد به ابزارهای سئو اتکا نمیکنم. آدم با یه کم مطالعه میتونه خودش بفهمه چه روشهایی رو بهتره استفاده کنه و توی ساخت سایت حواسش به اونا باشه. مثلا مشخصه که inline css چیز بدیه و باید www.site.ir رو ریدایرکت کنم به site.ir و همین قضیه برای https. خوب اگه اینو خودم بدونم دیگه نیازی به ابزارهای جانبی پیدا نمیکنم.

2 Likes

پویا جان خیلی خوب موارد فنی رو بیان کردند. منم بهش افزودن قابلیت کش صفحات برای لود سریعتر، استفاده از AMP و همچنین کامپرس کردن صفحه و مواردی از این دست رو اضافه میکنم.

اما نکته مهمتر از این‌ها محتواست؛ الان بیش از هر زمانی موتورهای جستجو خصوصا گوگل به محتوای ناب و ارزشمند اهمیت میده. همچنین آپدیت منظم هم یکی از فاکتورهای مهم برای سئو می‌باشد.

سئو خیلی موارد داره که باید رعایت بشه و اکثرش هم با تجربه بدست میاد. دنبال کردن الگوریتم‌های موتورهای جستجو هم خالی از لطف نیست.

در مورد ابزار هم بهتریناشون رو با یه سرچ ساده میتونی پیدا کنی خودم شخصا جی ماتریکس و moz رو استفاده و دنبال میکنم، بخش بلاگ moz هم یکی از غنی ترین منابع برای یادگیری سئو هستش.

موفق باشید.

2 Likes

ممنون از توضیحاتتون. رعایت موارد سئو بسیار مهمه ولی میخواستم ببینم بین ابزار های موجود کدوم رو اگر بخریم بیشتر به کار میاد. مثلا moz، ahrefs، SEMrush و …

با هیچکدوم از این ابزارها کار نکردم و ندیدم کسی کار کنه.