SEO پایین devheroes

سلام.
چرا انقدر سئوی DevHeroes پایینه؟ واقعا همچین سایت خوبی نباید انقدر گمنام باشه. چرا یا چطور میگم سئوی این سایت پایینه؟ من توقع دارم یه ردی از این سایت (که به شدت در مورد الیکسیر فعال هست)، حداقل توی نتایج صفحه اول گوگل وقتی سرچ می‌کنم «الیکسیر»، وجود داشته باشه ولی هیچ اثری نیست. در مورد کلمه‌های کلیدی دیگه هم باز همین وضعیت هست متاسفانه. اگه بشه از این نظر یه ذره بهبود داده بشه خیلی خوبه.

2 Likes

ممنونم بابت فیدبک مفیدت. حقیقت اینه که اصلا به این موضوع فکر نکردم و تخصص خاصی هم توش ندارم.

2 Likes

به نظر من‌که رنک خیلی خوبی داره. رنک جهانی 175,000 و رنک ایران 6,000 به نظرم خیلی خوبه.
https://www.alexa.com/siteinfo/devheroes.club

و بیشتر از این، فقط با نوشتن مطالب بیشتر میشه سایت رو بالا برد. مگر اینکه بخوایم بشینیم برای صفحه‌ها تگهای الکی بزنیم که رباتها گول بخورن.

بین روشهای SEO که من میشناسم، کار خاصی نیست که بشه انجام داد، بجز اضافه کردن یه سری OG tag برای صفحه‌ی اصلی. بقیه‌ی چیزارو خود discourse داره هندل میکنه.

1 Likes

ولی خب به هر حال توی نتایج جستجو نمیاد و این باعث دو تا مشکل میشه یکی اینکه تمام تولید محتواهایی که انجام شدن، کم‌ارزش یا بی‌ارزش میشن چون دیده نمیشن (به جز توسط خود اعضا) و دو اینکه اینجا تبدیل شده به محفل عاشقای یه چیز خاص :sweat_smile: مثلا همین الیکسیر بین فارسی‌زبان‌ها خیلی جا نیوفتاده و وقتی به بقیه تاپیک‌ها هم نگاه کنیم می‌بینیم اکثر تاپیکای اینجا همین وضعیت رو دارن؛ برنامه‌نویسای کلوژر، روبی، سکالا یا کسایی که با ایمکس کار می‌کنن یا لینوکس سیستم‌عامل اونهاست و خلاصه میخوام بگم این جامعه نادیده گرفته میشه و به خاطر این نادیده‌گرفته‌شدنی که پیش میاد، ممکنه کسایی که دنبال جامعه فارسی این ابزارها یا زبان‌ها میگردن، ناامید بشن.
الان میتونم بگم تنها جایی که برنامه‌نویسای فارسی‌زبان الیکسیر رو توی خودش جا داده اینجاست که اینجا هم توی سرچ گوگل و داک‌داک‌گو نشون داده نمیشه و به جاش یه مشت عطر و ادکلن نشون داده میشه.

به نظر من اگر کاری باشه که بشه انجام داد و شرایط رو بهتر کرد باید انجام بشه. اما خوب خیلی هم بستگی داره به این که چقدر به زمان و انرژی نیاز باشه.

در کل اگر پیشنهادی دارین خوشحال می شم بشنوم

1 Likes

خب یه جورایی هم باید همینطوری باشه! اینا چیزهایی هستن که طرفدارهای زیادی ندارن حتی در سطح جهانی!
یه جورایی کیفیت طرفدارهاشون بیشتر از کمیتشونه. در مقایسه با چیزهایی که عامیانه‌تر هستن و طرفدارهای بیشتری دارن درحالی که اکثر جامعشون رو افراد مبتدی تشکیل میدن.

من الآن سرچ کردم (توی firefox private tab) و «زبان کلوژر» و «آموزش زبان کلوژر» توی گوگل، نتیجه‌ی سوم بود (توی داک‌داک‌گو تو صفحه‌ی دوم بود) و «زبان الکسیر» توی گوگل و داک‌داک‌گو هردوشون نتیجه‌ی هفتم بود!
فکر کنم خوب باشه دیگه!

البته از حق نگذریم، @shahryarjb عزیز توی وبسایت خودش https://trangell.com خیلی برای الکسیر زحمت کشیده و توی نتیجه‌ی جستجو هم بالاترین وبسایته.

درمورد سئو همچنان نظری ندارم یعنی چیزی به ذهنم نمیرسه که قابل ارتقا باشه.
ولی با نوشتن مطالب مفید، که به اندازه‌ی کافی طولانی باشه و کلمات کلیدی خوبی استفاده شده باشه، میتونه کمک کنه. این تنها چیزیه که به ذهنم میرسه.

1 Likes

اول از همه باید در مورد سئو گفت که وضعش فاجعه نیست و از معمولیم بالاتره ولی پرفکت نیست.این چند دلیل داره.یک اینکه تولید محتوا تو این سایت کمه یعنی در کل سوالاتی که پرسیده میشن و جواب هاشون خیلی کم در روز و این مطلب هم با بالا رفتن تعداد یوزر ها رفته رفته بهتر میشه. نکته بعد سئو یه مسائل زیر ساختی کلی داره که دیسکورس هندلش کرده.بقیش دیگه باید تارگتت رو انتخاب کنی مثلا تارگت یه فروشگاه موبایل میتونه پنج تا کلمه مربوط به موبایل باشه که کاربر ها با زدن اون حتما فروشگاه ما رم ببین مثله قیمت موبایل،قیمت موبایل سامسونگ و … که انتخاب درست این کلماتم هم تخصص میخواد و بعد اون میرن سراغ تولید محتوا و … ولی در سایت های مثل این سایت تارگت میشه عنوان هر سوال یعنی هر کی سرچ کرد و عنوان سوال من اگه بهش مربوط بود باید نشون داده بشه که این مسئله الان دست کاربر و زیاد نمیشه کاریش کرد مگر اینکه @lxsameer یک هوش مصنوعی بندازه پشت مسئله تا وقتی یکی میخواد سوالی رو بپرسه.اون نزاره. مثلا کلمات کلیدی سوال رو با گوگل ترند چک کنه و پیشنهاد بده و کلی کاره دیگه که کیفیت سوال ها بهتر بشه.

4 Likes

بنظرم مطلب خیلی مهمی هست و یه کاری باید بکنیم.
شاید اگر google analytics اضافه بشه به سایت تاثیر مثبتی داشته باشه. محتوا بنظرم به اندازه کافی هست. حتی درمورد «روبی» هم دیگه سخت میشه این سایت را پیدا کرد.

اضافه کردن تگ گوگل حریم شخصی کاربران رو بخطر می ندازه و مخصوصا برای کاربران اروپایی کلی داستان داره که به ریسکش نمی ارزه

1 Likes

منم با google analytics موافق نیستم به خاطر مسائل حریم شخصی.
ولی شاید Google Search Console بهمون کمک کنه. نیازی به اضافه کردن تگ به صفحات نیست مشکل حریم شخصی هم نداره چون تمام آنالیزی که میکنه داخل خود دامنه‌ی google اتفاق میفته و فقط میبینه که چه کسانی چه چیزی سرچ کردن و برای اون سرچ، ما چندمین گزینه بودیم و اینکه روی لینک وبسایت ما کلیک کردن یا خیر.
البته اطلاعاتی درمورد تعداد صفحات ایندکس شده و میزان بازدید ربات گوگل از سایتمون هم نشون میده.

ولی اطلاعاتش فقط در همین حده.

2 Likes