آیا زبان Ruby به انتهای مسیر خود رسیده است؟

دوستان چند وقتی هست که ژورنال هایی با این تایتل در وب میبینم شما این موضوع رو تایید یا تکذیب میکنید؟ حتما دلیل خودتون رو بنویسید

3 پسندیده

من که تازه شروع کردم باهاش کار کنم :sweat_smile:

5 پسندیده

من که تاحالا باهاش کار نکردم اما به نظر خیلی قوی میاد
گیت هاب و گیت لب با این زبان نوشته شده
همچنین انجمن خودمون که message board اش Discourse هست هم با روبی نوشته شده که بسیار قوی هست و امکاناتی داره که توی هیچ انجمن دیگه ای ندیدم

2 پسندیده

به این چیزا اعتنا نکنید. هر از چند گاهی واسه هر زبانی یه همچین تایتلی می زنن. مهم نیست اصلا. هم روبی هم ریلز خوب دارن پیش میرن. خیلی با ثبات پیش می رن و حتما پیشنهاد می کنم ازشون استفاده کنین.

8 پسندیده

خیر به هیچ وجه درست نیست، روبی همچنان یکی از پر استفاده ترین زبانهاست و اینطور که بنظر میاد قرار نیست به این زودیا مورد استفادش کم بشه،

5 پسندیده

تو آگهی های stackoverflow ، برنامه نویس روبی بیشتر از هر زبان دیگه می خوان. برا من جای تعجب داره واقعا. بین این همه زبان های بهتر مثل پایتون ، الیکسر(فونیکس) و Node.js چرا باید روبی اینقدر طرفدار داشته باشه؟

زبان های بهتر ؟ پایتون به هیچ وجه بهتر از روبی نیست. Elixir برتری داره و node هم یه فریمورک هست.
اما بین پایتون و روبی باید بگم که روبی به مراتب بهتره همه جوره

1 پسندیده

اما کاربردهای زبان پایتون خیلی بیشتره، از هوش مصنوعی بگیر تا وب و … و همچنین گوگل به طور وسیعی تو پروژه هاش ازش استفاده می کنه. اما روبی رو بیشتر برای وب می خوان(چیزی که تو آگهی های استخدامی وجود داره)

این مشکل دنیای فن آوری هست. همه فکر می کنن هر چی که کاربراش زیادتر باشه بهتر در صورتی که بر عکس. هر چی سطح دانش افراد بیشتر شه و بهتر بتونن فن آوری های مختلف رو درک کنن ابزار هاشونم تغییر می کنه. افراد عادی با سطح دانش کم درصد بسیار زیادی از جامعه فن آوری رو تشکیل می دن و چون نمی تونن ابزار های بهتر رو درک کنن و یا تعصب بی خودی به یه فن آوری دران از ابزار های استفاده می کنن که می تونن درکش کنن. برای همین هست که PHP و یا JS و یا Python این همه کاربر دارن. و الا از لحاظ پیداسازی و دلیل وجودیشون پر از اشکال و نقص هستند ( البته ابزار بی نقص وجود نداره‌ ) شرکت هایی مثل گوگل و … هم به خاطر این از این ابزار ها استفاده می کنن که اول نیاز به کامیونیتی دارن و نیاز های پروداکت هاشون برای نیرو و … این مسائل رو پیش می آره یه جورایی اصلا دلیل تکنیکی نیست. اگر یه نگاه به افرادی که در رده های بالای فن آوری هستند بندازید. دیدشون به این فن آوری ها کاملا متفاوت هست. اون ها ابزار ها رو درک کردند و بنا به نیازی که دارن ازش استفاده می کنن و تعصب ندارن. عموما فن آوری هایی استفاده می کنن که من و شما یا اسمش رو نشنیدیم یا توی چارت ها از کمترین popularity بر خوردارن. چون فقط تعداد کمی که به اون سطح رسیدن ازش استفاده می کنن

11 پسندیده

giphy

2 پسندیده