بازار کار ruby و ruby on rails در ایران چگونه است؟

سلام خدمت دوستان من دو سه سالی php کد زدم با فریمورک لاراول و نکات مثبت php مبحث بیزنسیش منظورمه اینه که بازار کارش خوبه کلی کار میشه باهاش کرد از پلاگین وردپرس بگیر تا پیاده سازی یک استارت اپ متوسط با لاراول.
حالا نکته اینکه من یک پیشنهادی از یک شرکت دارم که با روبی آن ریلز کار میکنند و مشکل اینکه میگم نکنه من برم اونجا و چند سال دیگه که از اونجا اومدم بیرون بازار کاری برای ریلز نباشه.
من به برتری های تکنیکالی ruby به php اگاهی دارم و اتفاق دوسشم دارم مشکل بعد کاری و بیزنسیش هست چون تو جابینجا هم سرچ میکردم موقعیت های خیلی کمی برای این زبان وجود داشت.
اگر شما بودید کدام را انتخاب میکردید؟چرا؟

خیلی نیاز به کمک و راهنمایی شما دوستان متخصص دارم. از هرگونه کمک دریغ نفرمایید

1 پسندیده

سلام. به جمع ما خوش‌اومدید.

مساله‌ای که همیشه توی اینجور مواقع در نظر میگیرم اینه که زیاد بودن بازارکار، هیچ ربطی به بهتر بودنش نداره.
اینکه تقاضا زیاد باشه یعنی برنامه‌نویس هم براش زیاده. پس شما وقتی یه جا برای یه کار php استخدام میشید، خیلی راحت میتونن شما رو اخراج کنن و یه نفر دیگه رو جایگزین شما کنن. برعکسش یه تکنولوژی کمیاب‌تر بازار کار کمتری داره ولی امنیت شغلی بیشتر!
یه جورایی تعادل، برقرار هست توی هر دو بخش داستان!

شخصا به php و js آلرژی دارم (python هم منفوره ولی میتونم تحملش کنم). وقتی یه مدت باهاشون کار میکنم واقعا حالم از زندگیم به هم میخوره.
دوست دارم با ابزارهای معقول‌تر کار کنم. برای همین میرم سراغ تکنولوژیهای بهتر (حداقل از نظر خودم بهتر!)

تکنولوژیهای معقول‌تر، انسانهای معقول‌تر رو جذب میکنن. خیلیا به عنوان زبان اول، php رو انتخاب میکنن. طبیعیه توی محیط کار اکثر اطرافیانتون مبتدی باشن و تازه از دانشگاه بیرون اومده باشن!
وقتی سراغ یه زبانی میرید که اکثر community اون‌رو افراد با تجربه تشکیل دادن (مثلا جاوا! زبان مورد علاقم نیست ولی برنامه‌نویسهای سطح بالای زیادی توی communityش هستن). توی این محیط، شما هم باید رشد کنید. پروژه‌هایی اینجا وجود داره که فراتر از یه سایت معمولی و تکراریه. taskهایی وجود داره فراتر از «این دکمه رو بزرگتر کن».
اگه بخوان یه سایت معمولی بسازن اصلا نمیرن سراغ ruby. وردپرس برای همین مسخره‌بازیهاست دیگه :joy:

زندگی جذابتریه خلاصه :slightly_smiling_face:

یه مطلب باحال:

3 پسندیده

به نظر من هم یک نکته منفی روبی در ایران بازار کارش هست و واقعا نمیدونم چرا اکثر استارت اپ های ایران با لاراول شروع میکنند.در صورتی که در اروپا و امریکا تا جایی که من میدونم از ریلز استفاده میکنند.
اما نکته ای که برای شما دارم اینه که اگه به ریلز کد بزنید و مهارت پیدا کنید امکان کار ریموت با خارج از کشور خیلی بیشتر از php خواهد بود و حتی مهاجرت.
نکته بعدی اینکه درسته شرکت های که تو ایران از ریلز استفاده میکنند کمه ولی اکثر همین شرکت ها واقعا جز خوب های ایران هستند یا یک شعبه از شرکت های خارجی در ایران هستند.

3 پسندیده

بسیار از این که وقت گذاشتید و نگاه خودتون با من به اشتراک گذاشتید ممنونم.

واقعا عجب حرفی زدید جذبم کرد.

1 پسندیده

نکاتی که گفتید واقعا میشه جز خوب های ریلز حسابش کرد. ممنون .
خیلی دوست داشتم دوستان دیگر هم مثل @samdvr @lxsameer @toomaj و دیگر عزیزان هم نظرشون و میگفتن

1 پسندیده

جدا از بحث PHP vs Ruby مهندس نرم افزار باید بتونه با چند زبان کار کنه. یادگیری زبان جدید باید براش آسون باشه. مثل فردی می مونه که توی کارگاه ساختمان نیاز داره که ابزار های مختلف رو استفاده کنه. یه زبان فقط بلد بودن مثل این می مونه که بگی من فقط با چکش بلدم کار کنم، بعد بهت بگن اون تخته چوب رو دو قسمت کن و با چکش بیوفتی به جونش.

در کل قسمت مهمی از مهندسی نرم افزار اینه که شما باید مهارت های پایه ای رو پرورش بدی. زبان فقط یه ابزار هست. امروز یه چیزی خوبه و بکار میاد فردا یه چیز دیگه

6 پسندیده

بازار کارروبی نسبت به چند سال پیش کمتر شده. الان ستارتاپ ها خیلی با JavaScript و Go شروع می‌کنند

6 پسندیده

سلام
به این کانال تلگرام سر بزنید. یک سری شرکت‌هایی که استفاده میکنن هستند:

1 پسندیده

جاوااسکریپت منطقیه ولی نمیفهمم چرا گو برای استارتاپ باید محبوب باشه؟ مگر اینکه محصول‌شون سرویس فنی مثلا ابری باشه.

1 پسندیده

ممنون بابت کانال .
چیزی که جالب اینکه چون برنامه نویس روبی کمه بعضی از شرکت ها برنامه نویس php میزنن تو اگهی و ازت مصاحبه php و … میگیرن بعد اگه اوکی بودی میگن ما دوست داریم روبی کد بزنی .این روش راحت تره گویا و اکثرا کارجو ها هم قبول میکنند.

طبیعیه وقتی تو آگهی برنامه نویس روبی میزنی و کلا یک نفر یا اصلا هیچکس اپلای نمیکنه…

1 پسندیده

Go به خاطر سرعت و سادگی زبان و اینکه اسم گوگل کنارش هست خیلی بازار داره و باهاش میشه سریع میکروسرویس درست کرد
من دل خوشی از go ندارم ولی الان محبوب شده

6 پسندیده