شغل مربوط به ruby در ایران و انتخاب بین java و ruby

scala
java
clojure
ruby

اگر برای نصب leiningen یا ریلز مشکل داشتی همین جا مطرح کن

البته تو همین دسته بندی ( زبان های برنامه نویسی دیگر) می تونم پست بزاری.

“نمیتونم چون در نقطه از دنیا هستیم اسرار کنم که نباید هر کاریو با را ه و
روش درستش انجام داد و تا ابد روی PHP و جاوا موند. هر کسی باید به سهم
خودش تقییر ایجاد کنه.” چند وقت پیش با یکی از اساتید قبلیم که جاوا و C# توی دانشکده باهاش داشتم همین موضوع مطرح کردم گفت برو جاوا بخون که بتونی یه جایی استخدام بشی فکر روبی و … نباش. اما من می خوام تغییر ایجاد کنم. از کارای رویتن متنفرم. متشکرم از راهنمایی های عالی شما دوستان

راستی من کلا دارم کوچ می کنم به سمت لینوکس می خوام توی محیط لینوکس برنامه نویسی کنم

یه سوال دیگه شی گرایی در clojure وجود نداره؟

نه به اون شکلی که شما در نظر داری. کاملا فانکشنال هست ولی با اشیاء جاوا هم می تونی کار کنی

خیلی دوست دارم ببینم که خودت چه جوابی پیدا می کنی. :slight_smile:

یهنی اینقدر سوال مسخره ای بود؟ :blush:

سوال خوبی بود.
Clojure وارث Lisp هستش و حتا از Lisp فانکشنالتره اما از اشیا جاوا پشتیبانی می کنه

@husein بهتره برای این سوال ها پست جدید بزنی :wink:

Clojure is a dialect of Lisp, and shares with Lisp the code-as-data philosophy
code-as-data philosophy فکر می کنم مثل hadoop باشه

اینم توی ویکی پدیا پیدا کردم نمی دونم درست برداشت کردم یا نه؟
A function object[a] is a computer programming construct allowing an object to be invoked or called as if it were an ordinary function, usually with the same syntax (a function parameter that can also be a function).

توی فانکشنال پروگرمینگ ضعیفم باید بیشتر روی اون مطالعه کنم.

محیط پیشنهادی برای ruby لینوکس هست یا فرقی نداره؟

خوب لینوکس کلا بهشت برنامه نویساست :wink:

خیلی عجیبه، پس چرا من هرجا تو نت جستجو میکنم در 99% مواقع همه رو java تاکید دارند ؟؟؟
ولی راستشو بخواید من هم موافقم کار برای خدمات تحت وب جاوا در ایران به نسبت کشورهای دیگه خیلی کم پیدا میشه حالا نمیدونم مشکل از کجاست.!! از سرعت پایین تر توسعه نرم افزار هاشه ؟ هزینه بیشترشه؟ آیا در آینده جای پیشرفت داره؟