آیا اپ خوب می شه نوشت با ruboto ؟

rubuto

درود داشتم جستجو می کردم ببنیم با روبی می شه اپ اندروید خوبی نوشت یا نه که رسیدم به این سایت .
دوستان باهاش کار کردن ؟
بعد این محیط درپ اند دراگ نداره برای قرار دادن دکمه و … باید چیکار کرد
و آیا واقعا کاربردی هست می شه باهاش اپ نوشت ؟ چون تو توضیحاتش نوشته نیتیو اپ
http://ruboto.org/

خواهش می کنم اطلاعاتی رو در این زمینه دارید بدید ممنون می شم

از این بهتر هم وجود داره ؟

بستگی داره تعرفت از خوب چی باشه؟
Ruboto ابزاریه که این قابلیت رو می‌ده تا اپ بسازی

شاید بد نباشه این نمونه‌ها رو ببینی تا متوجه شی جوابگوی نیازت هست یا نه

با روبوتو هم می تونید اپ اندروید بنویسین. و در کل مواردی که در مستندات sdk اندروید می خونید رو می تونین در روبوتو هم ازش ااستفاده کنین. اما نکته ای که باید به اون توجه کنید اینه که حتی با اینکه اپی که با روبوتو نوشته می شه native هست اما باز نسبت به نسخه جاوای همون اپ کند تره. اخرین بار که تست کردم ( سال ۲۰۱۳ ) تفاوت بین زبان های مختلفی که با انها می شه اپ native نوشت به این شکل بود:

Java: ~1sex
Scala: ~1.5sec
Clojur: ~3sec
Jruby: ~11sec

این مقادیر مربوط به زمانی هست که صرف می شه تا یک برنامه hello world با هر یک از این زبان ها لود شه. این معیار خیلی دقیقی نیست اما می تونید تفاوت رو احساس کنید.

دقت کنید که این تست مچبه سال ۲۰۱۳ مربوط می شه و فقط برای اندروید هست

بیشتر منظورم عزیز این بود که آیا محدودیت دارد یا خیر !!

منظور از محدودیت سختی یا تعداد کد بیشتر نیست بلکه مثلا نشه یک سری کار های رو انجام داد

چون بلخره شما وقتی دارید از یک زبان در همه جا استفاده می کنید هم راحتر هستید و هم یک پارچه تر و حرفه ای تر کد می زنید و نیاز به یادگیری همه چیز نداره

به نظرم هرچی از بهینه سازی شده باشه باز چیزی که با روبی یا بهتر بگیم jruby نوشته می شه دوبرابر زبان اصلی حداقل هست

باید بنچ مارک های الان رو ببینی اینجوری هم نمی شه گفت. چون JRuby 9000 در دسترس هست که خیلی بهتر شده.
در ضمن با JRuby هر کاری که با Java انجام می دن رو می تونی انجام بدی

درود فکر نکنم هنوز http://ruboto.org/ رفته باشه روی jruby 9000 باشه

من فقط یک مشکل کلی دارم هنوز درک نکردم این هست ( البته بخاطر اینکه تازه شروع کردم و اماتورم ) که ما تو ایکلیپس می اومدیم دکمه هارو درست می کردیم و برای دکمه ها می اومدیم کد می زدیم با جاوا ولی الان که داریم با ruboto که از jruby استفاده می کنه کد می زنیم محیط متنی هست و چیزی وجود نداره که برامون دکمه ها و شکل شمایل درست بکنه !!

البته می دونم به صورت کد هم می شه زد ولی برای این مورد چیزی در نظر دارید اگر می شه کمی سطح پایین تر توضیح بدید در این رابطه بنده متوجه بشم ممنون می شم

Eclipse یه محیط توسعه هست که کار شما رو راحت می کنه شما می تونین ظاهر رو با اون طراحی کنید ولی کد رو با JRuby بنویسید.
اما خوب اکلیپس به صورت پیشفرض برای نوشتن اپ اندروید از جاوا استفاده می کنه واسه همین همه امکاناتش با جاوا کار می کنه.

چیزی که تو این صفحه http://ruboto.org/documentation.html نوشته میگه با
Install ruby or jruby if you don’t already have it. JRuby has a very easy install process, or you can use rvm
یعنی برای برنامهنویسی اندروید میشه از Rvm استفاده کرد و این خیلی خوبه…

خیلی ها دارن الان از react native استفاده میکنن. من همچنان جاوا رو به دلایلی که دوستان گفتن ترجیح میدم اما خوبی react اینه که برای نوشتن یه اپ واسه چنتا پلتفرم مثل ios و اندروید زوتر به نتیجه میرسی و فیسبوک سرمایه گذاری زیادی توی react کرده

cc @shahryarjb

تکنولوژیه بروز برای درست کردن سایت

Android Studio رو امتحان کردی؟