انتخاب پایگاه داده relational

database

مقدمه:
  • پایگاه داده relational یکی از ابزار هایه که من به شخصه خیلی از اون استفاده میکنم.

• هر زمانی که به این نوع پایگاه داده نیاز پیدا کردم یا از mysql استفاده کردم یا از mariadb

• انتخاب هر ابزاری رابطه مستقیم با نیاز ما داره من برای همه ی نیازهام از این دو پایگاه داده استفاده کردم که احتمالا انتخاب بهینه و درستی نبوده.

سوال:
  • چه پارامترهایی باعث میشن تصمیم بگیرید که پایگاه داده ای رو به دیگری ترجیح بدید؟
لیست همه ی پایگاه های داده ی relational:

PostgreSQL از لحاظ مزایا و پیروی از ستاندارد ها بسیار بهتر در میان تمام database های relational و کاملا آزاد و کدش بازه

https://www.postgresql.org/

به نظرم اینجور تصمیم گیری ها نیاز به تجربه های ویژه ای در این حوزه داره و نمیشه خیلی قاطع راجع بهش نظر داد و بیشتر مساله هاشون وقتی ایجاد میشه که اسکیل پروژه خیلی خیلی بزرگ میشه

مثلا اینجا بخونید چرا اوبر از postgresql رفت سراغ mysql

یا تا جایی که اطلاع دارم مثلا دیتابیس اصلی گیت‌هاب mysql هست

من ترجیح میدم اگر لازم باشه از mysql استفاده کنم برم سراغ mariahDB، اما Postgres خیلی کاملتر و قابل اعتماد تره

عزیز اولا مشکلات ما مشکلات اوبر نیست دوما در نسخه های جدیدتر این مشکل در pg حل شده بود و اگر اوبر pg به روز می‌کرد این برطرف می‌شد

اوبر هم 1 دیتابیس cluster که با pg داشتند را باچندین cluster عوض کردند که مقایسه درستی نیست

MySQL هم خیلی دیتابیس خوبیه ولی از دو نظر pg بهتره
درست نگه داشتن داده و سخت گیری در query که از خراب کردن‌ داده جلوگیری کنه
و کلی extention و‌ ابزار متعدد