استفاده از هسته سیستم عامل redoxکه با rust نوشته شده

دوست عزیز اینکه دیدگاه شما چی هست محترمه اما اصل قضیه رو تغییر نمی ده شاید خود بنده هم از روی سلیقه شخصی برنامه نوسیی functional رو ترجیح بدم و کارآمدتر اما منطق شی گرایی رو نمیشه زیر سوال بود و ویژگی هایی که داره از لحاظ منطقی نمی شه کتمان کرد اینکه پایه کامپیوتر ریاضی هست کاملا واضحه اما بحث این نیست اگر توجه کرده باشید بنده گفتم مفهوم oop در چه پروژه هایی می تونه مفید باشه و همه جا و در هر شرایطی از فاز پروژه یا پلت فرم و وضعیت خاص باید سنجیده بشه مثلا در بحث برنامه نویسی low level و سیستمی صرفا نیازی به شی گرایی نیست یا طبق موردی که تو پیام قبلیم اشاره کردم تو بحث سرور و برای مدیریت منابع سرور و ریکوست ها و کانکشن های بالا که پروژه باهاش در ارتباطه باز شی گرایی میشه گفت حرفی برای گفتن نداره از زبان های functional می شه بهره برد اما همین oop در بحث پیاده سازی app های روی سیستم از نظر تجزیه و تحلیل سیستم و مهندسی نرم افزار که روش های مختلفی براش ارایه شده برای پیاده سازی اون پروژه کار رو خیلی راحتر می تونه از این دید که درک بهتری برنامه نویس به مراحل و فاز های مختلف اون پروژه تو یه گروه داشته باشه خوانایی کد و رفع اشکال و … این دیگه حداقل منی که تو هر سه الگوی برنامه نویسی کار کردم قابل انکار نیست

با توجه به اینکه چیزهایی مثل ارث بری که تصور میشه مختص به oop هست، در حقیقت در الگوهای دیگه هم وجود داره و اصلا مخصوص هیچ الگوی خاصی نیست و در کل ابزار و logic خاصی وجود نداره که oop رو برتر از الگوهای دیگه کنه، باز هم درک نمیکنم که چطور «اجبار به جا دادن هر چیزی تو الگوی پیچیده‌ی oop» میتونه به خوانایی و رفع اشکال و کاهش زمان ساخت و دیباگ نرم افزار کمک کنه. بگذریم از سرعت اجرای نرم‌افزار.

چطور میشه دیباگ راحتتر باشه وقتی نمیدونیم این دیتایی که داره وارد تابع میشه قبلا کجا توسط کدوم بخش از نرم‌افزار ویرایش شده؟
چطور میشه دیباگ راحتتر باشه وقتی نمیتونیم انتخاب کنیم که از خط ۱۰ تا ۱۵ اجرا بشه تا نتیجه‌ی همون بخش رو فقط ببینیم و برای اجرای یه قسمت از نرم‌افزار حتما نیاز هست تمام سیستم اجرا بشه؟
تجربیاتی که من در استفاده از oop داشتم، یه کلاف پیچیده بوده که با بزرگتر شدن سیستم، بالاجبار پیچیده‌تر شده. در حالی که همون سیستم بدون oop میتونست خیلی simpleتر باشه.

توضیحاتی که دادید اصلا برام واضح نیست. خیلی کلمات کلی رو مطرح کردید. مثل “تجزیه و تحلیل سیستم و مهندسی نرم افزار” و “روش های مختلفی براش ارایه شده” خیلی ممنون میشم اگه تجربیاتتون درمورد کیس‌هایی که oop بهتر از الگو‌های دیگه میتونه مساله رو حل کنه، توی یه تاپیک دیگه برامون به اشتراک بذارید.
اینطوری شاید بهمون توی انتخاب الگوی صحیح هر پروژه‌ای کمک کنه.

OOP و Functioanl یا هر پرادایم دیگه هر کدوم کاربرد خودشونو دارند و نمیتونیم بگیم که یکی اشتباه بوده چون به اون یکی علاقه داریم. من پیشنهاد میکنم هر دو رو کار کنید.
اما با از موضوع خارج شدن بحث موافقم، بهتره تاپیک جدید باز بشه

اگر توجه کرده باشید بسیاری انترپرایز ها که سیستم های مهندسی شده بسیار پیچیده ای دارند به سمت scala رو آوردن و از functioan scala استفاده زیادی میکنند، پس حرف شما نمیتونه صد در صد درست باشه، و شما دلیلی برای حرفتون نیاوردین (منظورم دلیل فنی بود) شاید با دلیل آوردن یا حتی یک مثال کوچک بهتر بشه منظور شما رو درک کرد.

church and state :smile:

با حرفتون موافقم و دقیقا موضوعی که بنده هم مطرح کردم در جواب دوستمون همین بود ولی احساس کردم و می کنم ایشون تعصبی جواب میدن هر کدوم از این روال های برنامه نویسی بستگی داره در کجا چه پروژه ای چه وضعیت و فازی از پروژه یا اون پلت فرم استفاده بشه و هر کدوم هم مزایا و معایب خودش رو داره چیزی که خود بنده در پیاده سازی نرم افزارها و وب اپلیکشن این موارد کار با هر دو روال رو تجربه کردم و خیلی از دوستانی که مدت هاست تو برنامه نویسی فانکشنال فعال هستن و بنده با هاشون در گروهمون در ارتباطم ضمن اینکه کارآمدی این روال رو قبول دارن مخصوصا تو پروژه های بزرگ که در ارتباط با سرور یک بحث حیاتی هست که oop نمی تونه جواب گو باشه و اینا بحث های گسترده فنی داره که نمیشه زیاد بازش کرد اما همین کارآمدی این روال برنامه نویسی پیچیدگی هایی رو هم در بحث پیاده سازی گروهی یه پروژه داره و اینم دقیقا بر می گرده به ذات برنامه نویسی فانکشنال همانطور که در تعریف زبان های برنامه نویسی Functional مراحل اجرای برنامه در قالب ترکیب توابع و فراخواتی آنها صورت می گیره با خوانی کدها در یک گروه توسط فرد دیگر سختتر می شه چون مثلا در زبانی مثل اسکالا شما می تونید الگوهای مختلفی از کد رو تعریف کنید چون دستتون بازه و این تنوع در خوانایی کد تاثیر می زاره ولی خود بنده برنامه نویسی فانکشنال رو ترجیح میدم ولی این بحث رو ادامه ندیم بهتره چون از موضوع تاپیک جداست