Redox OS & Rust

مدتیه که در حال کار کردن با Rust Lang و Iron هستم, حتما میدونید Rust بوسیله Mozilla توسعه داه شده و جایگزین بسیار عالی برای C/C++ است, از خیلی نظر ها از C/C++ بهتره و پرفرمنس مشابهی داره (شایدم گاهی بهتر), خب زبانیه که برای System Programming ساخته شده که General Purpose و Multi Paradigm هست.
به این سیستم عامل شبیه Unix برخوردم که با Rust نوشته شده و مثل خود Rust راه طولانی در پیش داره, برام جالب بود و دلم نیومد پست نزارم :).

2 Likes

منم از Rust خوشم اومده . زبون جالیه. شاید بد نباشه واسه این زبان ها هم یه subcategory بسازیم

3 Likes

خوب شد که کتگوری اضافه شد, دست شما درد نکنه :slight_smile:, سعی میکنم در وقت مناسب تجربمو با Rust به اشتراک بزارم, واقعا چیز جالبیه

2 Likes

مهندس راستو ول کن بیا به داد من برس روبی داره در حق من ستم بزرگی میکنه که نمیتونم فریم ورک ریلزش رو نصب کنم و دلمو شکسته اگه اینطوری ادامه بده با جانگو بهش خیانت میکنم

سلام، ريلز متعلق به روبى نيست، با روبى نوشته شده.
مشكل چيه؟

Rust يكى از بهترين زبان هاى برنامه نويسيه كه تا به حال كار كردم.

1 Likes

چه چیزی دقیقا از rust شما رو جذب کرده ؟ می شه مثال کاربردی بزنید ؟

2 Likes

سلام،
Rust يك زبان سيستمى type safe و memory safe بسيار مدرنه با قابليت هاى بسيار زياد، سرعت خيره كننده و memory safety به طور همزمان براى Rust با استفاده از Garbage Collection در زمان كمپايل به دست مياد. Rust مثل اكثر زبان هاى جديد براى concurrency ساخته شده و خيلى هم در اين زمينه عاليه.
اين زبان كه بسيار قابل درك و سادست، جورى طراحى شده كه رفتار غير قابل پيشبينى نداشته باشه، چيزى كه درC و C++ بسيار شايع هست.
Cargo قسمت ديگرى از Rust هست كه منو جذب كرده.
فكر ميكنم در آينده جاى خيلى ها مثل C++ رو بگيره و در صنعت خيلى زياد استفاده بشه.
مقدمه يك كتاب عالى در زمينه Rust رو توى لينك زير حتما بخونيد، جالبه:

4 Likes
1 Likes