عوض کردن RAM لپ تاپ

سلام. من یک لپ تاپ LENEVO G5070 CORI3 دارم. که متاسفانه خورد شده و مادربردش ضربه خورده.
که RAM 4 داره.
یک لپ تاپ قدیمی دیگه دارم DELL VOSTRO 1015 .که RAM 2 داره.

میخواستم بدونم میتونم RAM ۴ رو بر روی لپ تاپ DELL سوار کنم
عکس زیر مدل لپ تاپ DELL هستش

سلام دوست عزیز نمیشه به دلیل اینکه لپ تاپ اول شما ddr3 هستش و لپ تاپ دوم شما ddr2 و با هم سازگار نیستند ولی لپ تاپ دوم شما(DELL) قابلیت این داره که ارتقا داده بشه تا 4 گیگابایت که حتما هم باید Ddr2 باشه

1 Like

دوست عزیز در لینوکس با یک دستوری اطلاعات سیستم رو گرفتم و این جواب رو گرفتم.

Maximum capacity :4g
فقط نمیدونم number of device زده ۲ . آیا منظورش اینه که ۲ تا اسلات رم میخوره؟؟؟
جزییاتش رو بخونید ببینید میتونید بیشتر راهنمایی کنید در خریدش. بر اساس سرعتش من چندتا رم داخل دیجیکالا پیدا کردم با همین سرعت ۱۳۳۳ …لینک زیر رو ببنید آیا این رم به سیستم میخوره؟؟؟
https://www.digikala.com/search/category-laptop-ram/?attribute[A14859][0]=15010&attribute[A14860][0]=17300&pageno=1&last_filter=14860&last_value=17300&sortby=4

نوعش هم نوشته DDR3 در عکس بالا

فقط اگه سرعت رم لپ تاپ lenovo باشد ۱۶۰۰
بازم نمیتونه بشینه روی لپ تاپ dell?
الان رمی که داخلشه سرعتش ۱۳۳۳ هستش

خیر. باید سرعتشون دقیقا یکی باشه وگرنه به جای سریعتر شدن، سیستم کندتر میشه.

1 Like

بله مثل اینکه من اشتباه دیده بودم معذرت

1 Like

سلام. خواهش میکنم
لینک آخری که براتون گذاشتم فرکانس ۱۳۳۳ هستش . یک چک میکنید ببینید این ها به سیستم میخورند تا من بخرم؟

کدوم مدلش رو باید بگیرم؟

سلام عزیز به صورت خلاصه میگم بهتون باید چیکار کنید
شما رم 4 گیگابایت با باس 1333 بخرید چون لپ تاپ شما فقط تا 4 گیگابایت ساپورت میکنه پس وقتی 4 گیگابایت رم بزارید دیگه نیازی به 2 گیگ رم ندارید و میتونید بزارید اون رو کنار و من به شما این رو پیشنهاد میکنم (و لپ تاپ شما 2 اسلات داره)
https://www.digikala.com/product/dkp-687241/رم-لپ-تاپ-سامسونگ-مدل-1333-ddr3-pc3-10600s-mhz-ظرفیت-4گیگابایت
چون از یک برند خوب هستش و اگر خرید اولتون هستش بهتره از تخفیفان کد تخفیف دیجی کالا بگرید که 20 تومان تخفیف داره امیدوارم کمکتون کرده باشه

1 Like

چرا رمی که سالمه و کار میکنه رو کنار بذارن؟
میتونن یه رم ۲گیگ ۱۳۳۳ بخرن. فکر میکنم دست دومش خیلی ارزون باشه. رم هم چیزیه که اگه کار کنه، کار میکنه. کنه و کند نمیشه. (تا جایی که من میدونم)

2 Likes

حالا دوستمون پرسیدند اما راه حل شما بهتر و درست تره

2 Likes