استفاده از Rails و زبان دیگر به عنوان API

سلام
من wappalyzer extension رو برای کروم استفاده میکنم.(کارش اینه که میگه فلان سایت از چه امکاناتی استفاده میکنه. وب سرور. زبان برنامه نویسی. یا فریم ورک css و …)
اخیرا بعضی از سایت ها رو میگه از Erlang و از Rails استفاده میکنن. یا گاها Elixir و Rails.
آیا امکانش هست؟
اصلا امکانش هست که سایت با Rails باشه. ولی قسمت API با Golang یا Crystal-lang یا Erlang باشه؟
چطور بین ایندوتا اطلاعات رو باید رد و بدل کرد؟

چرا نشه؟ خیلی روش های مختلفی هست .

* API (JSON, XML, ProtocolBuffer)
* Message Passing ( RabbitMQ, Kafka, ZeroMQ ..... )
* Actors
* CSP
* . . .
1 Likes

امکانش هست بیشتر توضیح بدین.
ببخشید. من اینطوری متوجه شدم که باید مثلا با Go اطلاعات رو به صورت JSON به Rails بدم. خب اینطوری سرعت درخواست rails چون از لوکال به لوکال هست بالا میره؟

والا توضیحش که خیلی طولانی، ولی در کل شما دیتا رو به یه روشی می فرستی برای یک نرم افزار دیگه و اون نرم افزار دیتا رو پردازش می کنه. زیاد ریطی به سرعت نداره. بیشتر به دلیل ساختاری این کار هارو انجام می دن. یعنی مثلا یک قسمتی از سرویس کلی رو با زبان X می نویسن چون فولان قابلیت رو داره و فسمت دیگه ای رو با Y چون قابلیت دیگه ای داره. بعد دیتا رو با یکی از این روش ها بین این ها رد و بدل می کنن. برای درک بهتر می تونی به مایکروسرویس ها یه نگاهی بندازی

1 Likes

یکی از روش های تر و تمیز که امکان ارتباط با سایر زبان ها و پروه‌ها رو میده Restful API هست
بد نیست یه نگاهی بندازی

2 Likes