آموزش دادن python به دیگران، درخواست منبع

سلام، میخوام پایتون رو به چند نفر آموزش بدم ولی مشکل اینجاست که خودم هیچ‌وقت برای یادگیری پایتون دوره یا کتاب خاصی رو منظم و مرتب پیش‌ نبردم و به مرور خودم یاد گرفتم، طبق تجربه‌ای که از یاد دادن پایتون به یکی از دوستام داشتم، یه مشکل بزرگ اینه که یه سری چیزا رو فراموش می‌کنم بگم چون به نظر خودم بدیهی میاد و اصلا حواسم نیست که باید بگمشون! مشکل بعدیم ترتیبیه که باید به یه نفر یه زبان برنامه نویسی رو یاد بدم.

پیشنهاد خاصی دارین؟ کتاب خاصی رو پیشنهاد می‌کنید که سرفصل‌ها و مطالبش برای شخصی که تازه می‌خواد پایتون رو شروع کنه، و شاید اولین زبان برنامه نویسیش باشه مناسب باشه؟

1 Likes

جادی یه آموزش ویدیویی رایگان پایتون داشت، فکر کنم خوب باشه. بهشون معرفی کن.

1 Likes

من به چند تا از دوستام سعی کردم برنامه نویسی رو یاد بدم

بهشون میگم از فلان دوره شروع کنن (‌دوره ای انتخاب کن که واقعا از مبتدی شروع کرده باشه) و وقتی به فلان قسمت رسیدن بهشون چند تا تمرین متناسب با اون قسمت هایی که دیدن رو میدم و بعد از کدهایی که نوشته ( یا ننوشته :neutral_face: ) و بازخورد های خودش متوجه میشم چه چیزهایی رو میدونه یا نمیدونه. بعد متناسب با اون بازخورد ها مطالبی رو بهش میگم یا معرفی میکنم که بره بخونه یا تمرین کنه.

بعد از چند بار بازخورد های اینطوری دستم اومد تقریبا ی تازه وارد چ ذهنیتی داره.

معتقدم فکر الگوریتیمی رو به مرور زمان یاد میگیرن لازم نیست همون اول با فلوچارت های مسخره رو بهشون معرفی کرد

به نظرم کسی که شور اشتیاق کافی داشته باشه توی این مسیر خوب پیشرفت میکنه.

1 Likes

من ویدیو هاشو قبلا دیدم و پیشنهاد هم دادم که کسی که تازه کاره ببینه.
واقعا هیچی متوجه نمیشه. خیلی گسسته توضیح میده به نظرم روند خاصی نداره آموزش هاش که برای کسی که داره تازه شروع میکنه ی مقدار درکش مشکل ( یا محال :expressionless: ) هست

1 Likes

راستش یادم رفت منبع رو معرفی کنم.

من یکی دوسال پیش که دنبال منبع آموزش پایتون میگشتم به نظرم این سایت از همه بهتر اومد.
هم فارسیه و هم رایگانه ولی نیاز داره علاوه بر این که خودش میبینه، ی مدرس (مثلا شما، همونطوری که توی پیام های قبلی گفتم) در کنارش باشه.

و
https://toplearn.com/courses/2150/آموزش-رایگان-پایتون-(-python-)?episodeId=10404

1 Likes

یه نگاه به کتابهای Head First بندازید.

2 Likes