حذف python سیستم در لینوکس

خیلی ساده با دستور

`sudo pacman -Rnscd paython `

پایتون رو حذف کردم و الآن دستورات pacman و yay و … کلا کار نمیکنن و برنامه هایی مثل فایرفاکس کرومیوم و… اجرا نمیشن

فک کنم پایتون سیستم رو حذف کردم،
راه حلی هست؟

فکر کنم شما الآن اینقدر dependency حذف کردید که اگه سیستم رو ریبوت کنید کلا بالا نیاد.
پکمن یه سری فلگ خطرناک داره (الآن آرچ ندارم که دقیق بگم) که نباید در کنار -R استفاده بشن چون dependencyهای اون نرم‌افزار رو به صورت خیلی ریشه‌ای پاک میکنن.

پیشنهاد میکنم rescue کنید.
یه فلش بردارید isoی آرچ رو روش بریزید و با اون arch-chroot کنید و هرچی لازمه دوباره نصب کنید.

اصلا چرا پایتون رو پاک کردید؟ خیلی از نرم‌افزارها بهش نیاز دارن.

1 Like

نه در این مورد مشکلی نیست

قسمت PATH رو دستکاری کرده بودم توی Pycharm به مشکل خورده بودم و یکم جستوجو میکردم میتونستم درستش کنم ولی گفتم راحت حذفش کنم دوباره نصب کنم درست میشه داااا :expressionless:

1 Like

یه بار یکی از همکارام در این حد سیستمشو ترکوند که فکر کنم kernel هم پاک شد :joy:
من پیشنهاد میکنم هیچوقت به پکیج‌منیجر اعتماد نکنید که کاری رو انجام بده که شما میخواید (کارش رو درست انجام میده، مخصوصا pacman که از apt هم بیشتر دوسش دارم. ولی یه وقتایی کاری که ما تو ذهنمون هست رو انجام نمیده).
همیشه لیست پکیجهایی که مینویسه رو نگاه کنید. هم موقع نصب و هم موقع پاک کردن. زمان آپدیت هم بد نیست لیست رو چک کنید، شاید یه نرم‌افزاری رو اونجا ببینید که ۶ماه پیش برای تست نصب کردید و دیگه باهاش کار نکردید و بخواید پاکش کنید (جدای سبک شدن سیستم، اینترنت کمتری هم مصرف میشه)

من الآن آرچ ندارم (و دلم براش تنگ شده) که ببینم اون فلگهایی که نوشتید دقیقا چی هستن ولی فکر کنم -R به تنهایی کافی بود یا مثلا -Rc اگه میخواید کاملتر پاک بشه.

1 Like

نمیدونم چرا فقط این گیف تو ذهنم تکرار میشه :no_mouth:

1 Like

آقا!

With great power comes the great responsibility.
—Uncle Ben (عموی اسپایدرمن)

گفت مستی زان سبب افتان و خیزان میروی — گفت جرم راه رفتن نیست، ره هموار نیست
— پروین اعتصامی (همونی که موهاشو سانسور میکنن :slight_smile: )

I’m BATMAN
— The dark knight (این یکی ربطی نداشت ولی جهت یادآوری گفتم :joy:)

الآن که بحث پکمنه،‌ یاد یگی از طراحیهای قدیمیم افتادم.
اینو چندسال پیش توی بلندر درست کردم (بعضیوقتا میشینم چنددقیقه‌ای یه طرح ساده توش درست میکنم، صرفا جهت عوض آزاد شدن ذهنم از کدهایی که توش گیر کردم)

23-05-2016

1 Like