کتاب Programming Phoenix به نسخه ۱.۴به روز رسانی شد

کتاب

یکی از شرکت های خوب که در زمینه کتاب های برنامه نویسی کار می کنه شرکت pragprog می باشد و همینطور یکی از کتاب های بسیار جالب و کاربردی اون نیز Programming Phoenix می باشد.
چندی بود که این کتاب در حال به روز رسانی فصل های خودش بوده است که امروز با توییتی از ناشر آن متوجه این موضوع شدم و همینطور دوست داشتم با شما نیز به اشتراک بگزارم.

لینک :
https://pragprog.com/book/phoenix14/programming-phoenix-1-4

لینک توییت :

توضیح خلاصه :

Don’t accept the compromise between fast and beautiful: you can have it all. Phoenix creator Chris McCord, Elixir creator José Valim, and award-winning author Bruce Tate walk you through building an application that’s fast and reliable. At every step, you’ll learn from the Phoenix creators not just what to do, but why. Packed with insider insights and completely updated for Phoenix 1.4, this definitive guide will be your constant companion in your journey from Phoenix novice to expert, as you build the next generation of web applications.

انگار هنوز خیلی کار داره، منم منتظرم بیاد

یک مبحثی که هم تو این کتاب هم تو کتاب های دیگه الکسیر و فونیکس هست اینکه genServer و در کل otp رو خوب توضیح نمی دند البته ممکنه بخاطر زبان انگلیسی ضعیف من باشه . امید وارم توی این کتاب علاوه بر این مطلب برای ریل تایم نیز برنامه ریزی خوبی کرده باشند

Using Channels
The Channel
Phoenix Clients with ES6
Preparing Our Server for the Channel
Creating the Channel
Sending and Receiving Events
Socket Authentication
Persisting Annotations
Handling Disconnects
Wrapping Up

فکر میکنم OTP و gen server توی کتاب phx کلا خیلی توضیح داده نشه چون بیشتر تمرکز روی phx هست

یک مدتی هست که به دنبال بازنویسی کامل سایتم حتی جاهایی که نیاز نیست با Genserver هستم و زیر مجموعه هاش . برای یادگیری به همین منظور در حال تحقیقم ولی در گذشته که OTP بجز تسک سوپروایزر که سام عزیز در تعداد زیادی از پیغام ها بهم داد دادند با لطف زیادشون متوجه شدم ولی OTP در بخش Genserver رو متاسفانه نه :expressionless:

کتاب مذکور در پست اول به روز رسانی شد

Programming Phoenix 1.4 new updates:

* Added a new chapter: Chapter 9, Watching Videos (channels,  Ecto extensions, Elixir protocols)
* Addressed most of the errata.