مهاجرت از جنگو به php

سلام من دو ماه هست که جنگو رو شروع کردم میخواستم بدونم که در ایران چون php بازار کارش بهتره به php مهاجرت کنم یا توی جنگو و… حرفه ای بشم پیشنهاد شما بعد از جنگو کدوم فریموورک یا زبان تحت وب هست ؟؟

1 پسندیده

هممم PHP کلا سمتش نرید. فعلا همون پایتون و django رو کار کنین. بعد از یه مدت راه رو پیدا می کنین

5 پسندیده

سلام. بازار کار PHP بیشتره ولی در نظر بگیرید تعداد کسایی که PHP کار میکنن هم خیلییییی بیشتره (بخاطر اینکه در دانشگاه این زبان آموزش داده میشه و بعد دانشگاه هم ادامه میدن دانشجوها و اینکه بیشتر سورس های فارسی PHP هست). جنگو و پایتون به قدری بازار کار داره و نیرو براش نیست که یه برنامه نویس متوسطش حقوقی برابر با یه PHP کار سنیور میگیره (تجربه ی شخصی بنده در 4 شرکت بوده). وقتی شما پایتون و جنگو کار می‌کنید راه برای رسیدن به ML و Deep learning هم براتون باز میشه. در کل دنیای پایتون در حال پیشرفت و ترند جهانیه و دنیای PHP محدود به وب شده (وب سایت های وردپرسی که بودجه بالایی هم ندارن تقریبا و به طبع اون حقوق و درآمد شما هم کاهش گیدا میکنه) و پیشنهاد من به شما پایتون و جنگو هست.

4 پسندیده

سلام من پاسخ های شمارو تو چند تاپیک مختلف برسی کردم دیدم که شما با اکثر زبان و فریمورکهای سمت وب مخالفید!
جالب بود برام که بپرسم با توجه به تجربه ای که دارید کدوم زبان رو تو ایران پیشنهاد میکنید برای شروع ؟

:joy: خیلی بستگی به هدف آدما داره و اینکه چکار می خواین انجام بدید. خیلی از زبان هایی که من باهاشون مخالفم از نظر تنکنیکی هست و به جزء نیاز های تکنیکی برای انتخاب زبان فاکتور های دیگه ای هم وجود داره که تا هدی تاثیر گذار هست.

اگر از لحاظ تکنیکی بخوایم صحبت کنیم. من برای اکثر کارها کلوژر رو خیلی پیشنهاد می کنم.

1 پسندیده

منم میخواستم همینا بگم که شما بسیار زیبا گفتید

من صد درصد با شما موافق هستم

اینده پایتون و جنگو خیلی زیاد چون محیط یادگیری زیادی داره

به نظر من اینده در صفحات وب بسیار زیاده که هوش مصنوعی در وب زیاد میشه و خواهد شد رباطی باید در سایت گذاشت که مشتری به چیزی که میخواهد راهنمایی کنه

اینده هوش مصنوعی در صفحات وب که چطور یوزر گول بزنی که از سایت تو خرید کنه یا سایت تو بهترین خیلی مهم

شرمنده زیاد شد ولی من حدس میزنم اینده فروشگاه های اینترنی هوشی مصنوعی که در وب سایت ها گنجانده خواهد شد چه بهتر شما جز اولین نفر ها باشید

1 پسندیده

ایا سرعت پیاده سازی یک سیستم هم جز المان های تاکتیکی محسوب میشه یا نه ؟

بله ۱۰۰ درصد. اما این نکته خیلی tricky هست. چون برای مثال شاید من فکر کنم با PHP می تونم سریع تر یه چیزی رو تموم کنم. اما من از ابزار X خبر ندارم که ساده تر هست و کمک می کنه سریع تر به نتیجه برسم. در کل همه اینها نسبی هست

2 پسندیده

من با کلوژر کار نکردم.فرض کنید یه cms ساده میخواهیم بزنیم ایا اونو با ریلز سریعتر میاریم بالا یا کلوژر(بهترین مثالشم خودتونید که جفتشو مسلط هستی.)؟ اصلا درسته که برای کارهای روتین و معمولی مثله فروشگاه و اپ موبایل(بکند) و … که کانکارنسی پایینی دارن بیایم از کلوژر استفاده کنیم؟
ایده ای که دارم اینه که تو کلوژر اونقدر ابزار و فریمورک پرفکت اماده نباشه که برای php و ruby و python هست.

خوب خیلی متفاوت هست. فرهنگ کلوژر خیلی با فریمورک جور نیست و بیشتر دور کتابخونه می چرخه. ولی اگر من بخوام بسازم ۱۰۰٪ با کلوژر سریع تر خواهم بود. کلوژر در کل خیلی خیلی سادست در مقابل بقیه.

2 پسندیده

چه جالب شما میگی بدون فریمورک و به صورت کاملا pure و با رعایت تمام best practice ها سرعت پیاده سازی در کلوژر از rails بیشتره😳 جا داره بگم برگام.

این هم سوال تعیین کننده ای هست.

در هر صورت مجبوری از یه سری کتابخونه استفاده کنی. خالی که خیلی سخت هست. ریلز و اینا تو شروع سرعتشون زیاده ولی هیچ کدوم feedback loop ی که یه لیسپ مخصوصا کلوژر بهت می ده رو ندارن. بد نیست یه نگاهی به REPL oriented programming بندازی.

اگر باهاش احساس راحتی کنی. چرا که نه

2 پسندیده

فقط سرعت پیاده سازی بیشتر نیست بلکه کد باگ کمتر داره و راحت تر نگاه داری میشه

3 پسندیده

سمیر میگی خیلی اسون تره سرعتشم بیشتر و شما هم اضافه میکنی که باگش کم تره و هزینه نگهداریش کمتر(گویا همچیش عالیه).خوب پس چرا تو ایران یا اصلا تو کل تو دنیا استفاده ازش کمه.

به نظر من فاکتور های زیادی دخیلی هست یه سریش بخاطر پاردایم فانکشنال هست که شاید درکش برای کسایی که از OOP یا زبان های imperative میان سخت باشه و عموما خیلی ها دنبال پیشرفت نیستند و خیلی محافظ کار برخورد می کنن. یه دلیل دیگش می تونه بخاطر این باشه که معمولا همه دنبال ترند می رن و تجربه به من نشون داده که به جای ترند همیشه دنبال چیزی برم که آدم هایی که اهل علم و مطالعه و این جور چیزان می رن. برای مثال جاواسکریپت حالا حالا ها محبوب ترین زبان دنیا خواهد بود اما خوب واقعا زبان خوبی نیست فقط چون تنها انتخاب بوده برای وب برای مدت طولانی و یه سری هیپستر دنبالش بودن و هستند ترند شده. و کلی یوزر داره. اون همه آدم لزوما کارشون درست نیست. در عین حال افرادی هستند که خیلییییی خفنن و علم بالایی دارن ولی ابزاری استفاده می کنن که شاید ۵ یوزر بیشتر نداره. اما اون ۵ نفر تونستن ابزار رو درک کنن ولی او چند میلون نفری که جاواسکریپت استفاده می کنن در حدی نیستند که بتونن اون ابزار رو درک کنن.
دلیل های مختلف و زیادی داره به نظرم. اما برنامه نویسی فانکشنال در کنار لیسپ این همه سال هست که وجود داره با پستوانه ریاضی و اثبات ریاضی که خوب کاملا علمی هست اما علمی که همگان درک نمی کنن. در مقابل زبان هایی که درکشون برای انسان راحتتره ولی در مقابل کلی مشکل طراحی دارن و پشتوانه علمی چندانی ندارن.

9 پسندیده