درخواست مشاوره ساخت وبسرویس خوب با php

web-service

بیشتر از هرچیزی که به چشم میزد توی php این بود ک . اگه خام بزنی. باگا و حفره ها توش شنا میکنن . هرکی از راه میرسه میاد یه دوری توش میزنه میره :joy: فریم ورکای ایمنش هم حجیم و سنگین بودن …

دروپال از نظر ساختاری واقعا نظیر نداشت . بخصوص که شل هم داشت (durish اگه درست یادم مونده باشه)

Drupal یکی از پروژه های مبتنی بر سمفونیه و تا حد زیادی عملکرد قابل قبولی داره،

راستش سمفونی تبدیل به یک استاندارد شده در php واقعا تحول خوبی بوده توی این دنیای اعصاب خرد کن

از دروپال ۸ رفتن رو سمفونی ؟ یا از اول؟ من قبل از ۸ چیزی دربارش نمیشنیدم

پیدا کردن پاسخ به این سوال رو میسپرم به شما، چون دقیقا نمیدونم از کی روی سمفونی بوده، اما میدونم سمفونی چیز جدیدی نیست

حتی لاراول هم تحت سمفونی هست ‌و از اول هم بوده، البته بیشتر منظورم اینه که از تعداد زیادی از کامپوننت های سمفونی استفاده میکنند، هم دروپال و هم لاراول و حتی جوملا

والا ذائقم به php خیلی وقته کور شده :smile: یه مدت تو cmsهای پایتون(magazzine , django-cms , wagtails) دنبال چیز بدرد بخور بودم . …
ولی از نظر لایت بودن … و کاستومایز پذیری … تا الان cmsای منو راضی نکرده … و همیشه اختصاصی زدم . .اما یک سری کامپوننت بندی و اپ های ری یوزیبل برا خودم دارم . ک زیاد تکراری ننویسم. و تو هر پروژه هم تکمیل ترشون میکنم

(شاید آخرش یه cms از توش دراومد :smile: )

من فکر نمیکنم در زمینه cms واقعا به جز اونهایی که تحت php هستند چیز دیگری بتونه موفقیت خاصی داشته باشه و منطقی هم هست، چون با کمترین هزینه و امکانات قابل توسعه و دیپلوی هست

البته منظورم پروژه شما نیست، قطعا اگر روش کار کنید و خیلی بهتر از دیگران باشه بازخورد خوبی میگیره

حس میکنم تک منظوره بودن php و همونطور ک گفتین هزینه پایین نگهداریش رو سرور(هاستینگای فراوونش) و اولین بودن cmsهاش هست اونا رو بالا نگه داشته … وگرنه از نظر امکانات django-cms چیز هیولایی هست … .

از چه نظر php تک منظورست؟ بله، در گذشته با جنگو سی ام اس کار کردم، امکانات خوبی داره.

منظورم بیشتر تک سکویی بود . php برای وب بوجود اومد … و فک نکنم الانم بشه باهاش اپ اندروید یا دسکتاپ زد: )) (یا حداقل کیفیتش)

یا همینطور اپ cli

دلیلش چیه؟ فکر میکنم کار های زیادی با php انجام میشه. اما در مورد اندروید بعید میدونم چیزی به خوبیه kotlin باشه و دلیلش هم پشتیبانی مستقیم گوگل از کاتلین روی پلتفرم اندروید هست.

خب مثلا این دلیل نمیشه ک پایتون یا js تلاش نکنن برای رفتن روی اندروید .و واقعا هم تونستن … اما php ?? فک نکنم یوز کیسش کلا این باشه …

php رو میشه بدون http server یا دیپلوی روی لوپ بک … اجرا کرد ؟

حس میکنم اگه بشه هم … مثل فرو کردن کروم توی اپ جاوا اسکریپت … php هم باید یه اپاچی یا nginx فرو کنه توی اپ هاش :joy::joy::joy:

من فکر میکنم داریم از موضوع تاپیک خارج میشیم، در ضمن جهت بالا بردن کیفیت جامعه مجازیمون بهتره همیشه قبل از تولید محتوا کمی تحقیق کنیم.
اما برای پاسخ به سوال شما، php ربط چندانی به http سرور نداره و از نظر کاربردی در همون دسته بندی هست که پایتون هم درش قرار میگیره.:point_down::point_down::point_down:

General purpose interpreted scripting language

هرچند چون php روی server side scripting تمرکز داشته از اول، بیشتر در همون زمینه استفاده میشه.

من پکیجی برای اپ دسکتاپ php ندیدم که اپ نهایی رو expose نکنه روی localhost …
یعنی php میتونه توی کنسول بصورت مستقل اجرا بشه بدون هیچ سروری؟

ندیدن کی بود مانند وجود نداشتن؟ :hugs: