دسترسی به رابط کاربری phoenix به صورت Server Side

با درود خدمت دوستان . در انجمن الکسیر به یک پستی برخورد کردم که در آن گفته شد دیگر نیازی به استفاده جاوااسکریپت برای دسترسی به عناصر صفحه خودتان ندارید و همینطور از طرف سرور ساید به صورت ریل تایم و دو طرف می تونید به عناصر صفحه خودتون دسترسی داشته باشید ( البته اگر من درست متوجه شدم باشم )

لینک پست:

و همینطور همین کتابخانه در گیت هاب :

یک ویدیو هم تیم سازنده قرار داده :

https://ipfs.io/ipfs/QmbuXhJAXPDcLCBs7dexiyAXzAJrmjLXkSbWAjN8PmkZvW

حال چند سوال پیش می آید »

• آیا دوستان تجربه کار با این مورد رو دارند ؟
  • تا چقدر می تواند کار را راه بیندازد ؟

من مثال هایی که در صفحه بود را تست زدم خیلی هاش جالب بود . سوال اصلیم این هست که می تونه کار های زیر رو انجام بده البته نیاز به خوندن داکیومنت هست :

1. از آنجایی که برای دلیت چندین راه قرار داده به نظرتون می شه برای یک دکمه ای مثل لایک ازش استفاده کرد و همینطور بعد از لایک نمایش شمارشگر تعداد لایک کننده و دیگه درگیر js نشیم؟
  2. و همینطور کاربر نظر را قرار داد در همانجا نمایش داده بشود و صفحه رفرش نشود؟
  3. یا ساخت مثلا یک ماشین حساب مثل ۱۰ تا محصول داریم هر کدوم کاربر می زنه به قیمت کل اضافه بشه ؟

از این دسته موارد اگر بشه درست کرد واقعا عالی می شه البه من نمی دونم از نظر سرعت این کتابخونه خوب هست یا نه متاسفانه سواد تست کارایی رو ندارم ببنیم نسبت به js زدن و راه معمول ریل تایم چقدر طول می کشد.

1 پسندیده

سلام، ما توی بعضی از سرویسهامون استفاده زیادی از websocket میکنیم، البته انتخاب بین ajax و websocket باید بر اساس نیاز انجام بشه ولی در موارد زیادی مثل drab میشه گفت websocket کارایی بیشتری داره،
websocket به صورت full duplex عمل میکنه و سرعت بیشتری داره نسبت به ajax اما این معنیش این نیست که برای DOM manipulation دیگه نیازی به js نیست.

1 پسندیده

توماج جان خودت ازش استفاده کردی ؟ به نظرت این کتابخونه خوبی می تونه باشه برای کار های کوچیکی که در پست اول گفتم ؟ که دیگه منو کمی در این مراحل مجبود به استفاده از js نکنه؟

ممنون از پاسخت

نه راستش استفاده نکردم، اما اگر بدونم چقدر از سایت به صورت لایو هست و حجم دیتا و درخواست چقدره شاید بتونم بهتر نظر بدم، کلا websocket خیلی بدرد بخوره و بهتره همیشه بعنوان گزینه روی میز باشه.

در مورد drab فکر میکنم زوده که ازش استفاده بشه، اما کلا کار جدیدی هم نمیکنه فقط کارو خیلی ساده کرده، امیدوارم چیز خوبی بشه.

1 پسندیده

تشکر . کلا من حجم کاری که می خوام بکنم کمه فقط سیستم نظرات زیر پست و مثلا برای هر مطلب طرف لایک بزنه همین. چیز دیگه ای تو سایت زیاد نیاز ندارم

1 پسندیده

خب باید بگم اگر خیلی حجم کار پایینه شاید http گزینه مناسبتری باشه، و احتمالا ساده در در موردی که گفتی

1 پسندیده