Phoenix 1.4 منتشر شد !

من در کل پستگرس - ردیس رو استفاده کردم . بنده در روبی دنبال منگودیبی رفتم بعد زیاد برام جالب نبود اگر بخوام در آینده یک nosql یاد بگیرم دنبال کسندرا می رم.

یک نکته: متاسفانه نبود درایور های خوب برای مواردی مثل کسندرا یا همین شما فرمودید کلا یکمی جالب نیست به نظرم باید یکمی صبر کرد تا جامعه الکسیر کاران اینارو بیشتر پوشش بدند

به نظرم این مطلب رو مطالعه کنید

برای سال ۲۰۱۶ هست به نظرم نسخه جدیدش باید بیاد یا اگر اومده باید اون مطالعه بشه . وگرنه خیلی از مواردحتما تغییر کرده

تیم کافه بازار برا کسندرا کتابخونه خوبی نوشتن حتما امتحان کن

در توییت بالا صحبت کردیم با هم در موردش

نه نسخه جدیده بخوایی آدرس بدم دان کن ، هرچند دیگه من خوصله کتاب ندارم همون اول یبار همشو خوندم کشیدم کنار

سایت اصلیش باشه نسخه جدیدش برای امسال بهتره پول دستمون اومد می خریم . در کل پولشو بلخره از یک پروژه کوچیک از مشتری در می یاریم

ممنون دقیقا سر این درایورش موقع تست درگیر شدم خیلی جستجو کردم در موردش یکی دو تا بود اما من موقع پیاده سازی به مشکل خوردم خیلی دوست داشتم در کنار تست های دیگه نتیجه اینو هم بدونم گفتم شاید دوستان تست زده باشن

دادا تو هم خیلی ایده‌آل گرا شدی !!! در جریانی ۱۰ دلار میشه ۱۴۰ هزار یا هنوزم میخوایی بخری ؟؟؟ پولتو حروم نکن بشین خود داکیومنتها رو بخون عااااالی‌ان

بله ولی من از مشتریم دیگه یک ملیون ۲۰۰ نمی گیرم بلکه من بر اساس هزینه ها ۳ ملیون می گیرم . یک بخشیش برای یادگیرمون . اصلا صحبت ایده عال گرایی نیست ولی بخری بهت خوب پشتیبانی می دند دمشون گرم به روز رسانی اولین فرست می یاد دستت خیلی خوبه. چرا با این امکانات و چندین نسخه برایتمامی پلتفرم ها و … نباید خرید جز اینکه شما ازش درامدی نداشته باشید

به نظرم تمام پاسخ هامون رو پستگرس به راحتی می ده. به نظرم شما بیشترین زمانتو روی otp بزار . من دوباره شروع کردم به یادگیریش.

والله چی بگم اما اون کتابها زیاد وارد جزئیات otp نشدن ! فوقش چندتا پروژه ساده پیاده کردن که خود داکیومنت الکسیر کمتر از اونها نداره !! نمیدونم رو کدوم قسمت کتابها علاقه داری و جذاب بنظرت اومده اما بنظر من داکیومنت خودش کامل و عالیه

موافقم چون روی تستی که زدم حداقل بین mysql این قضیه رو دیدم

بستگی به مورد استفاده داره و جاهایی هست که دیتابیس های رابطه ای به هیچ وجه جوابگو نیستن و باید سراغ گراف و … رفت اما تو ایران ۹۹ درصد موارد رابطه های ها مشکلو حل میکنن

داکیومنت که عالیه ولی کتاب می تونه آدم رو تکمیل تر کنه. با سرفصل های مناسبش و همینطور ساده توضیح دادن من کتاب رو برای یادگیری بیشتر می خونم.

بالاخره هرکسی یک صورت یادگیری داره

مثلا من از ویدیو شروع می کنم بعد پروژه زدم می رم روی کتاب و در خود ویدیو به مشکل خوردم داکیومنت رو جستجو می کنم

:joy::joy::joy:دادا ماله تو خدایی اسطوره شد! اول پروژه زدی بعد شروع کردی یاد بگیری !!!
راستی از الان بگم دادا اگر دنبال otp میگردی تویه کتابها بیخودی وقتت رو مثل من تلف نکن ! برو کتابهای خود ارلنگ رو بخون بخصوص اونی که آرمسترانگ نوشته

تو بحث یادگیری نمیشه صرفا فقط به داکیومنت اون مورد وابسته بود من با داکیومنت موافقم اما در کنارش باید از کتاب های مختلفی که براش ارایه میشه و حتی فیلم های آموزشی استفاده کرد چون ممکنه تو این تنوع منابع یادگیری به مورد های جدیدی برخورد کنید یا نحوه ارایه آموزش تو منابع مختلف قابل درکتر و کاربردی تر باشه

نه این دوستمون فاز گرفته الان . یک مدتی داشت می کشت مارو که کتاب بخون ویدیو چییه الان می گه کتاب نخون داکیومنت بخون . خلاصه همین انجمن هزار ۵۰۰ پست ازش مدرکه :sweat_smile::sweat_smile: بزار بخونه داکیومنت رو ما که بخیل نیستیم

هر موردی باشه سازنده زبون تو داکیومنت میزاره !!! نمیدونم شایدم چون من همون اول تمام کتابها رو خوندم الان پافشاری میکنم روی داکیومنت !!! بهرحال بنظر من هیچ چیز مثل پروژه واقعی باعث یادگیری نمیشه

:joy::joy::joy::joy::joy:نامرد خودم که همون اول گفتم آقا من دور باطل رفتم تمام کتاب ها رو خوندم تو این دور رو نرو :joy::joy::joy:باو برو بخون کچل بشی به من چه

عرض کردم منکر داکیومنت نیستم در داکیومنت بیشتر به آموزش های استاندارد و مفاهیم که جدیدا بهش اضافه شده پرداخته میشه اما شما این قضیه رو داشته باشید که یه شخصی وقتی میاد یه کتابی یا منبع آموزشی ارایه می کنه این از دید و تجربه خود اون شخصم میتونه باشه و ممکنه روال های جدیدی از اون فریم ورک و زبان و … تو کتابش آورده باشه که صرفا تجربه خودش باشه و نمیشه از این قضیه غافل بود یا حتی در فیلم های آموزشی به صورت کاربردی و پیاده سازی سمپل ها دقیقا هیچ چیزی به اندازه یه پروژه باعث یادگیری نمیشه زیاد سر این بحث نکنیم مهم یادگیری و به اشتراک گذاشتن تجربیات تو همین جاست