NodeJs برای فرانت اند

tutorial

سلام
یه چیزی که فکر منو مشغول کرده و گفتنش هم سخته چون دقیق نمیدونم اسمش چیه اینه که چطور میشه از نود جی اس برای نوشتن کد برای فرانت اند استفاده کنم ! مثلا تمام فرانت اند رو با نود بنویسم با es7 مثلاً ،از ری اکت استفاده کنم و چندتا فایل جی اس باشه بعد همه اینها تبدیل به یه فایل bundle بشن !
مثلا بنویسم :
import Buton from “@mate…”
ولی در آخر خودش تبدیل بشه به :
const {Button} = window[‘material-ui’];g
دستور بالا خیلی زشته میخوام از import استفاده کنم ولی درنهایت برای مرورگر ، پشت صحنه خودش تبدیل به این دستور زشت بکنه
و بعد هر کامپوننت رو داخل یه فایل جداگانه بنویسم و در آخر همه اینها تبدیل به bundle.js بشه !
مثلاً Button.js , create.js,load_user.js و … تمام اینها بعد از اینکه تبدیل شدن به es5 یا هر ورژن جاوا اسکریپت دیگه ای که میخوام همشون تبدیل به یک فایل جی اس مثلاً bundle.js بشن ، یکی هم بشه از import و … هم داخل کدهام استفاده کنم انگار که از نود برای بک اند استفاده میشه ولی در نهایت کد فرانت اند تحویل میده !
BabelJs ,Webpack و … میدونم چیه اما فقط نمیدونم چطور همه اینها رو تو نود کنار هم بزارم که چیزی که میخوام بشه !

سلام
همه این کارایی که شما میخواهید رو من الان دارم با webpack انجام میدم. منظور شما رو از

متوجه نمیشم. منظورتون از کنار نود چیه؟

اگر زیاد ازشون نمی دونین. این ابزار می تونه به شدت کمکتون کنه:

خیلی ممنون و تشکر جایی متوجه نشدم بازم سوال می کنم

یعنی تمام اینها توسط نود انجام بشه منظورم اینه ، چون از هر کتابخون ای که میخوام استفاه کنم اکثرا تو آموزش هاش از npm و … استفاده میکنن و ظاهرا راه چاره یا فراری از نود وجود نداره و باید حداقل یکمی یاد بگیرم

اگر دوست نداری لزومی نداره یاد بگیری (البته یاد بگیری بهتره) چون با اون ابزاری که آقا سمیر معرفی کردند میتونی راحت کارت پیش ببری بدون اینکه درگیر نود بشی فقط باید از npm یا yarn برای نصب کتابخونه ها اقدام کنی.

دوست دارم یاد بگیرم چیزی فکر نکنم باشه یادگیری اینها ممکنه فقط یکم اولها سر خودمو بکوبم دیوار خخخ

بعد از اینکه دستور
create-react-app رو زدم یه دو سه دقیقه ای وایستادم تا کارش تموم شد بعد دیدم نزدیک 200 مگابایت داخل پوشه ای که باز کرده بود فایل ریخته بود size
خدایی این همه فایل به چه دردی میخوره ؟ واقعا برام خیلی عجیبه

تمام اینها فقط برای این احتیاجه که webpack,babel,react باهم کار کنن تو اون چیزی که معرفی کردین ؟ خیلی برام عجیبه ، از npm استفاده کردم

بعله همه اینا برای محیط دولوپ لازمه ولی سایز باندل خیلی خیلی کمتر از اینهاست پس نگران این موضوع نباشید

نه چیز زیاد سختی نیست فقط باید کانفیگ کردن webpack رو یاد بگیری.babel رو خود webpack میدونه چه جوری ازش استفاده کنه

ممنون تشکر از راهنمایی ولی همچنان برای من واقعا جای سواله که این 200 مگابایت به چه دردی میخوره ؟ ماشالله اندازه گیم جنگ های صلیبی حجم داره

چون create-react-app واسه همه حالات برنامه نویسی شده پس حجم dependency هاش زیاده ولی اگه خودت برای کارآیی خودت بتونی از webpack استفاده کنی اون موقع شاید خیلی از این پیش نیازها لازم نباشه