Nodejs was a mistake

ما خیلی وقته میگفتیم ولی خیلی خوبه که از زبان خالق نود جی اس بشنویدش :joy:

خیلی فوق العادس این کنفرانس .
رایان دال نود رو ساخت و اینجا خودشم نابودش کرد:)
همش میگه im sorry :joy:

الان درحال دوباره نویسیش با ترکیب کردن با تایپ اسکریپت هست تحت پروژه ای به اسم Deno
امیدواریم دیگه شاهد این موارد تو این پروژه جدید نباشیم (فیچراشو ک میشماره چیزای خیلی خوبی داره)

یه خبر دیگه اینه ک توی ساختن Deno گولنگ بکار رفته:) و ممکنه با Rust جایگزین بشه :blush:

7 پسندیده

:point_up::point_up::point_up::point_up::point_up::point_up::point_up::point_up::point_up:

البته میگه مدل اولیه در Go پیاده شده و زیاد رضایت بخش نبوده و طرفدار نداشته. حالا به فکر Rust یا C++ هستند

3 پسندیده

به نظر من … این یه اشتباه دیگه هست که داره بازم روی v8 کار میکنه … من جاش بودم روی servo استارتش میزدم :blush:

1 پسندیده

Servo هنوز آماده استفاده نیست و بنظر گزینه مناسبی در حال حاظر نمیاد، اما منم مثل شما دوست دارم خبرای خوب از servo بشنوم.

1 پسندیده

چرا اماده نیست ؟ پس چطور توی کوانتوم استفاده شد
اگه قسمت خاصی مد نظرتون هست خوشحال میشم بیشتر بدونم :blush:

تا جایی که من میدونم فقط بخش کوچکی از servo در کوانتوم به کار رفته و‌فکر میکنم‌از کد servo هم استفاده نشده بیشتر از ایده سرو بهره بردند اونم خیلی خیلی کم.
servo هنوز پروژه مفهومی و تحقیقاتی به حساب میاد و میشه گفت کاملا فقط در حد prototype هست.
FYI ! فایرفاکس همچنان از Gecko استفاده میکنه.

اما اگر شما اطلاعا بروزتری دارید خوش حال میشم بدونم.

1 پسندیده

Mozilla incorporated the Servo CSS Style engine in release 57 of its Firefox Quantum browser.
https://research.mozilla.org/servo-engines/

داره استفاده میشه ولی کامل نه … به نظرم پتانسیل استفاده شدن تو پروژه های خوب رو داره سروو

1 پسندیده

بله اونم حرف منو زده،
در مورد پتانسیل که فرمودین خود سازندگان servo همچین نظری ندارند

از چه لحاظ؟

1 پسندیده

از این لحاظ که در مرحله پروتوتایپ قرار داره هنوز

آها. من فکر می کردم الان داره کامل تو ff ازش استفاده می شه و با خودم می گفتم این لعنتی چرا هنوز کنده :smile: :smile:

2 پسندیده

انصافا خیلی بهتر شده از ۵۷ اما هنوز کنده

1 پسندیده

بهتر که شده اما چه رو لینوکس چه رو مک در پیت، لگ داره. نمی دونم چرا.

2 پسندیده

من روی لینوکس باش مشکل دارم، بخصوص در inspection

یکم باید بهشون حق داد : ) خود راست عمر آنچنانی نداره . اگه مقایسش کنیم با ابزارای موجود … دارن موشکی پیش میرن … ولی باید صبر کرد…

فک کنم لگش بیشتر بخاطر اینه ک میخاد ‌accelerator رو فعال کنه و از GPU استفاده کنه …

من اوکیم با این قضیه اما فرض اولیم اشتباه بوده. در کل کاربر ff نیستم. اما خیلی بهتر از گذشته شده. فقط این لگ رو اعصاب هست که اونم امیدواریم درست شه.

1 پسندیده

یه سوالی ک همیشه ذهن منو درگیر کرده این بوده ک … ناپایداری نرم افزار ها عمده علتش بخاطر چی هست … ایا بخاطر C هست … ک ذاتا ایمن نیست و باید خیلی روی منیج منابع زمان گذاشت … یا بخاطر معماری و سخت افزار های مختلف . .یا اپلیکیشن های جانبی … یا یه اتفاقات غیرقابل پیش بینی توی هیپ و استک رخ میده ؟

2 پسندیده

شاید c کمک زیادی به دولوپر در زمینه مدیریت خافظه نکنه اما نمیشه گفت ایمن نیست، نیاز به تلاش زیادی داره که دچار برون ریز نشه.
با بقیه موارد موافقم + طراحی و تصمیم گیری های بد در بعضی نرمافزار ها.

2 پسندیده

من فکر می کنم اشتباه انسانی قسمت بسیار زیادی از این قضیه هست. ابزار مناسب به کاربر کمک می کنه کمتر اشتباه کنه. و ابزار نا مناسب هم باعث بروز اشتباه می شه. مثلا همین C به خودی خود با هاش می شه همه چی ساخت خیلی هم سریع و پرفرمنس خوبی داره. اما خوب خیلی هم نیاز به توجه داره و راحت می شه اشتباه های اساسی کرد باهاش.

3 پسندیده

خیلی خیلی راحت میشه اشتباه کرد. ما از روش های انالیز مختلفی استفاده می کنیم اما بعدش باز هم کلی اشکال وجود داره

3 پسندیده