مشکل اتصال در MySQL

سلام دوستان
در اتصال لوکال ریلز یه مشکلی هست. بعد از اینکه تمام مواردی که لازم بود رو نصب کردم ( لینوکس) و سرور رو اجرا میکنم این خطا رو میده:
Access denied for user ‘root’@‘localhost’ (using password: NO)
چندین بار توو فایل های databse.yml داخل پروژه و myapp ، با پسورد و بدون پسورد و به شکل های مختلف امتحام کردم ولی هر بار همین خطا رو میده.
کسی میدونه چه طوری میشه درستش کرد؟
مرسی (:

سلام
چه privilage برای mysql اتون قرار دادید ؟

وقتى تو ترمينال فرمان زير اجرا ميكنيد نتيجه چيه؟
mysql -u root -p

وقتی MySQL رو با این دستور
sudo apt-get install mysql-server mysql-client libmysqlclient-dev
نصب کردم اون خطا رو داد،‌ بعد از اینکه با چند تا روش امتحان کردم و نشد،‌ پاکش کردم و با این دستور
brew install mysql نصبش کردم،‌ حالا این خطل رو میده:
Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/run/mysqld/mysqld.sock’ (2)
:tired_face:
به نظرتون راهی برای درست کردنش هست؟ :cry:

این خطا رو میده:
ERROR 2002 (HY000): Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/run/mysqld/mysqld.sock’ (2)

همه چیز پیش فرض بود و تغییری داخلش ندادم، وقتی اون خطا رو داد سعی کردم با عوض کردن اسم یوزر یا پسورد درستش کنم، که نشد ):

MySQL server شروع به کار نکرده فقط نصب MySQL کافی نیست باید Server شروع کنی اگه Mac داری terminal اینو type کن
mysql.server start
اگه Linux:

لینک ببین

1 پسندیده

همون ابتدا MySQL-client MySQL-server رو نصب کردم و سرور رو هم چک کردم، روشن بود.

@Reza89 حالا وقتى اينو توى ترمينال تايپ ميكنى چه خروجى ميده؟

mysql.server start
بعد
mysql -u root -p

برای دستور اول میگه mysql.server: command not found

و برای دستور دوم هم میگه
ERROR 2002 (HY000): Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/var/run/mysqld/mysqld.sock’ (2)

سیستم داره توو این آدرس /var/run/mysqld/mysqld.sock دنبال سوکت میگرده در حالی که توی run
MySQL اصلا فولدر نداره!

بسيار خب، اصلا مشكلى نيست، سعى كن MySql رو كاملا پاك كنى و بجاش MariaDB نصب كنى كه نسخه كاميونيتى MySql و خيلى بهتر از Mysql است، اما از نظر كاربردى هيچ فرقى نداره.

براى مك از لينك زير استفاده كنيد

بعد از نصب
mysql.server start

اگر بازم مشكلى بود همينجا عنوان كن

مرسی بهش فکر نکرده بودم (:
ولی چه جوری MariaDB به ریلز بشناسونم؟ دستور MySQL رو میدونم ولی اینو نه

Mariadb . همون MySQL هست و تمام ابزار MySQL با هاش کار می کنه و با MySQL driver Rails کار می کنه
Maria از MySQL، fork شده داستانش درازه

1 پسندیده