مشکل در استفاده از برنامه mamp

سلام خسته نباشید من دارم درست کردن وب را یاد میگیرم و در اول کار به مشکلی با mamp دارم که فایل از برنامه vscode در mamp گذاشته ام و نمیتوانم وارد گزینه بین start server و cloud بشم بین آنها یک بخشی است که اسمش الان یادم رفته ولی در کل آن طوسی رنگ هستش و نمیگذارد من وارد local hosts شوم لطفا راهنمایی کنید

1 Likes

سلام امین جان، خوش آمدی،
میتونی یه سکرین شات بذاری؟ و اینکه چرا از mamp استفاده میکنی؟

سلام برنامه mamp تا اونجایی که من میدونم مانند سایت شخصی میباشد که سازنده اون وب سایت طراحی های خودشو داخل اون انجام میده

1 Likes

متوجه هستم، منظورم اینه که به چه امکاناتی از mamp نیاز داری شاید راه بهتری هم باشه.

درود یک اسکرین شات بگیر اگر برای لوکال هاست می خوای ممپ خیلی خوبه و مشکل کمی داره در کل به نسبت دیگر موارد در بازار

ممپ رایگان دوتا سرویسش باید بالا بیاد تا لوکال هاست شما کار کنه یکی دیتابیسش یکی هم آپاچی سرورش هرکدوم بالا نمی یاد ممکنه داخل سیستم شما یک چیزی جلوشو گرفته از پرتش گرفته که می تونید دستی تغییر بدید تا مثلا همزمان اپاچی جدا نصب شده و الان بالاست

سلام خدمت آقای توکلی من واقعا خوشحالم که شما جواب منو دادید من از کلیپ های شما استفاده میکنم و الان کلیپ سوم نگاه کردم و در آنجا مشکل دارم

1 Likes

بعد آیا باید با فیلتر شکن وارد شوم؟

با تشکر از شما دوست عزیز من میخوام یک وب درست کنم همینطوری برای یاد گیری خودم یادگیری برنامه نویسی و در کلیپ های آقای توکلی ایشان گفتند که از برنامه mamp استفاده کنید برای طراحی سایت و در واقع نیاز به این دارم که سایت خودم را طراحی کنم

از داکر استفاده کنی بهتر نیست؟ من مجبورم روی چنتا پروژه php کار کنم برای همین این ریپو رو درست کردم شاید به کارت بیاد، در واقع در چند ثانیه همه چیز باید کار کنه
https://gitlab.com/toomaj/docker-php

و یک مشکل دیگه این است که آقا شهریار من در برنامه vscode فقط سه تا html دارم و اون html که شما در گلیپ گذاشتید من ندارم

درود خدمت شما عزیز و ببین اول اینکه شما داری نسخه پرو این ممپ استفاده می کنی من از نسخه رایگانش استفاده می کنم
مورد بعدی اینکه آپاچی سرور شما استارت نشده به نظرم پرتشو تغییر بده یا اگر نصب کردی سیستمتو هنوز ریست نکردی یک ریست هم بکن لطفا
باید حتما اپاچی و مای اسکوالت بیاد بالا تا بتونی ممپ بیاری بالا

قبلا یکی از دوستان اینو پرسید و من از html اسنپیت ها استفاده می کنم می تونید در وی اس کد پلاگین های زیادی برای این کار دانلود و نصب کنید. که بتونه به شما کمک کنه مثلا در سریع کد نویسی که به نظرم نداشته باشینشم هیچ مشکلی براتون پیش نمی یاد

چجوری پرتشو تغییر بدم یا سیستمو ریست کنم؟

بعد موقع نصب mamp دوتا نصب شد یدونه mamp و mamp pro و من روی ممپ خالی کلیک میکنم

ویندوز رو ران کردم یک عکس می گیرم . براتون می فرستم نمی گزینه سوم برداشته نمی شه ؟

بعد این تنظیماتش قبلا همون توی صفحه ای که قرار دادید بود . ببنید در نرم افزار جایی برای ستینگ نداره ؟

پس من منتظر عکس میمونم

من نصب کردم مشکلی نداشت بالا اومد برادر شبی به شماست. ببنید سرچ بزنید در ویندوز این مشکل من دیدم گوگل کرده بودن ملت.

مثلا اینجا گفته

گزینه اول روی MAMP بزن بعد preferences بزن بزن تنظیماتش هست اگر تغییر نکرد باید سرچ کنی که چرا آپاچی روی ویندوز بالا نمی یاد و روش حلش چی هست

بعد نیاز به وی پی ان دارع

متوجه نشدم چی می گید نیاز به چی؟

نه چرا باید داشته باشه ؟ کلا لوکال هاست هست روی کامپیوتر شما نیازی به اینترنت هم نداره . این محیط شبی سازی هست برای اینکه شما بتونید مثلا سایت هاییی که این پشتیبانی می کنه رو روی کامپیوتر شخصی بیارید بالا تا بتونید هر لحظه دوست دارید تست بزنید