معایب و مزایا Lombok؟

کتابخانه Lombok تو جاوا برای کاهش نویز و حجم بویلرپلیت کد برای مدل یا دیتا آبجکت‌ها با جنریت کردن اتوماتیک setter و getter ها توسط annotation استفاده می‌شه.
ساده‌ترین روش برای این کار استفاده از @Data انوتیشن هست در صورتی که اکثر افراد معتقدن که خود ادیتور باید توانایی autocomplete رو به خوبی پشتیبانی کنه به جای استفاده از Lombok!
از طرفی هم به دلیل verbose بودن جاوا از Lomok برای پنهان کردن پیاده‌سازی های تکراری و جزییاتش می‌شه به خوبی استفاده کرد اما استفاده ازش با ریسک امنیتی و … همراه می‌شه.
نظر شما چیه؟

2 Likes

نظر من اینه که از کاتلین یا اسکالا استفاده کنین. :slight_smile:

2 Likes

من اگر تو پروژه ای هستم که باید حتما از جاوا استفاده کنم و وجود اسکالا ممکن نیست، از lombok حتما استفاده می کنم. در نسخه های جدید جاوا قابلیت های Lombok به جاوا اضافه داره می شه.
مثلا Record

1 Likes

مسلما نمی‌تونم برای پروژه‌ایی که ۵ سال با جاوا توسعه داده شده و می‌شه همچین تصمیمی گرفت/بگیرم.

1 Likes

من همیشه استفاده میکنم. گرچه یه سری مشکلاتی هست بخصوص زمانی که میخواهیم یکسری انوتیشن روی پراپرتی ها استفاده بکنیم و خب باز مجبوریم همون روش قدیمی رو انجام بدیم. ولی من خودم مشکلی نمیبینم بعضی از مدل هام با لمبک باشن و بعضیاشون عادی. فقط ریسک امنیتی رو نمیدونم منظورتون چیه!!!

1 Likes

ستر و گتر های پسورد و توکن ها ممکنه برای کاستومایز کردنش و نفرات بعدی که میان داخل تیم مشکل آفرین بشه

1 Likes