چه توزیعی از linux را نصب کنم

سلام دوستان من برای برنامه نویسی با rails از ویندوز استفاده میکنم هر روز به باگ های مسخره ای بر میخورم از جمله نصب نبودن bundle و… قصد دارم به لینوکس مهاجرت کنم پیشنهادتون چیه با تحقیقاتی که خودم کردم بین ubuntu و fedora یکی انتخاب کنم هر چند mint هم خوب میتونه باشه خوشحال میشم نظرتون را بدونم. باتشکر

واسه شروع ubuntu یا mint خوبن

درود خدمت شما . حالا هر توزیع انتخاب بشه مشکلی نیست ولی من موردی رو دیدم که مشکل اصلی هست به شرح زیر می باشد :

اکثرافرادی که لینوکس رو شروع کردن یک ویندوز کنار لینوکس نصب دارند به همین منظور هر وقت مشکلی پیش بیاد به سمت حلش نمی رند بلکه یک لحظه ریست کرده و می رند روی ویندوز . بخاطر همین هیچ وقت با لینوکس راحت نمی شند و اون رو یاد نمی گیرند

به نظر من دبین خیلی خوبه . مینت برای کسانی که می خواند همه چیز در موقع نصب برای شروع آماده باشه . دبین خیلی ثباتش از ابنتو بیشتره مخصوصا موقع آبدیت . لازم به ذکره ابنتو از کرنل دبین درست شده

برای شروع دبین یکم ممکنه سخت باشه، بنظر من همون Mint بهتره و پایداری خوبی داره،
هرچند واقعا اینطوری هم نیست که آدم با یه چیزی لینوکس رو شروع کنه بعدبره سراغ یکی دیگه، اما تجربه که بدست بیاد ممکنه سلیقه هم تغییر کنه

فقط یه نکته اینه که خانواده Ubuntu هنوز آپدیت خاصی برای ضعف امنیتی خطرناک Speculative Execution Vulnerability نداده. :skull_and_crossbones::skull_and_crossbones::skull_and_crossbones:

بنظر میاد Fix ابونتو در راهه, باید دید کی ریلیز میشه
https://launchpad.net/~canonical-kernel-team/+archive/ubuntu/pti/

تصمیم درستی گرفتی :grinning: من هم تا چند وقت پیش با ویندوز سر و کله میزدم از وقتی به لینوکس مهاجرت کردم مشکلات عمده ای که باهاشون روبرو بودم حل شدن ولی به یه سری مشکلات دیگه برخورد کردم مثل جایگزین پیدا کردن برای یه سری از نرم افزارهایی که معمولا ازشون استفاده میکردم
برای شروع از ubuntu استفاده کردم مشکلیم نداشت به دلیل پارتیشن بندی ناشیانه از ابتدا لینوکس نصب کردم ولی در حال حاضر elementary os دارم فعلا که مشکلی باهاش ندارم چون همون ubuntu عه فقط یه سری سیاستهای خاص روش پیاده شده که عمده تفاوتش ظاهرشه!

دیدن این ویدیو هم خالی از لطف نیست :sweat_smile:

از این سایت استفاده کن

برای توزیع هم ابونتو برای شروع خوبه بعدا میتونی به سمت دبیان بری که پدر خانواده اش هست :grinning:
به نظرم توزیع های خانواده دبیان برای برنامه نویسی بهتر باشن تا خانواده ردهت ولی بعدا خودم میخوام به سمت خانواده ردهت برم چون توی توزیع هاش مخصوصا فدورا خوب SELINUX پیاده شده :sunglasses: