سریعتر کردن lein ?

سلام دوستان
ببخشین که همش در مورد مسایل خیلی مبتدی سوال میکنم :pensive::pensive:
سرعت شروعlein منو دیوانه کرده آیا راهکاری دارین براش .
جستجو کردم فهمیدم به خاطر اینه که lein جدای از پروژه باید لود بشه ایقدر طول میکشه ولی خب در رابطه با راه حلش چیزی نفهمیدم ممنون میشم راهنماییم کنین
مانا باشید

سلام، برای من ۴ با ۵ ثانیه طول میکشه. کلا هیچ چیزی در jvm برای پرفرمنس نیست.
از ssd استفاده میکنید؟

خیر
نمی دونم چرا توی vscode از طریق پلاگین . run کد کلوژر ران نمیشه و خب code=1 رو ریترن میکنه که یعنی یه مشکلی هست
من از طریق ترمینال هر بار که میخوام کدم رو اجرا کنم lein run میزنم و یه چیز در حدود ده دوازده ثانیه طول میکشه
ممنون از پاسختون

اگر دقیق توضیح بدی مشکل vscode حل شدنیه
++ OS
,وقتی گفتم ۵ ثانیه منظورم lein repl بود، lein run با یک کد کوچیک زیر یک ثانیه اجرا میشه برای من

به لینکهای زیر هم یه سری بزنی بد نیست
https://sekao.net/nightcode/

NightCode بنظر جالب میاد

این بعد از اینه که ctrl+alt+n میزنم تا کد رو اجرا کنه

خروجی ترمینال با فرمان زیر چیه؟
lein help exec

‘exec’ is not a task. See ‘lein help’.

Did you mean this?
new
check

لطفا مثل توضیح عمل کنید اگر مشکل حل نشد سعی میکنم خودم بررسی کنم

بخاطر سیستم عامل فدایی داری :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

زنده باد نرم افزار آزاد

یه سوال!
آیا اینکه lein و در کل هر چیزی تو java اینقدر طول میکشه تا اجرا بشه، به چیزی بجز سرعت RAM بستگی داره؟ مگه اینطور نیست که jvm قبل از شروع نرم افزار، یه فضایی از RAM سیستم رو به طور کامل اشغال میکنه برای آدرس‌دهی و استفاده‌ی سریعتر؟

روی سیستم من ۲ثانیه طول میکشه تا lein اجرا بشه و توی این مدت ram مصرفیم بالا میره.
البته زمانی که نرم افزار بزرگ اجرا میکنم مثل Cassandra خیلی بیشتر از ۲ثانیه طول میکشه تا ۴گیگ رم پر بشه.

Jvm شروع اولش همیشه طول میکشه راجع به Lein
نمی‌دونم که تدریجی کامپایل میکنه یا نه تا سریع بشه

در مورد cassandra بگم اول. ایم ۴ گیگ و اینها عمدی هست. و خودش عمدا memory allocate می کنه برای نیاز خودش. اما علاوه بر موردی که سام عزیز بهش اشاره کرد. یه چیزی به نظر من عجیب میاد. اونم اینکه چرا شما نیاز داری که lein رو چندین بار اجرا کنی که این مطلب بره رو اعصابت. این نشون می ده که شما به روش کلوژر پیش نمی رین. اجازه بده چند سوال بپرسم.
اول اینکه ادیتور یا IDE چی استفاده می کنی؟ دوم اینکه lein رو به چه منظوری اجرا می کنی ؟

هنوز تو استفاده از emacs مشکل دارم. زیاد روش وقت نذاشتم (با cider آشنا هستم). فعلا از vim استفاده میکنم. (ادیتور/ide دیگه ای هم داریم مگه :wink: )

lein run
lein repl
rein test

خوب مشکل کار همینجاست. شما روند کارت درست نیست و همین باعث می شه احساس کنی یه چیزی درست نیست. امشب سر فرصت یه ویدئو ساده از روش درست کار می سازم و اینجا قرار می دم که بیشتر آشنا شین باهاش.

light table هم هست

پیشنهاد میدم یه تاپیک متنی درموردش بذارید. البته اگه چیزیه که میشه با متن توضیح داد.
میتونه یه فصل از کتاب آموزش کلوژر باشه.