چطور در زمانی که به فایل js نیاز دارم آن را در صفحه لود کنم؟

درود خدمت دوستان من یک فرم دارم که تو تمام صفحات من وجود داره و یک مشکلی که الان دارم اینکه ارتباط بین سایت با گوگل حدود 9ms لود صفحه من اضافه می کنه

حالا من یک کدی رو در داکیومنت های جی کوآری پیدا کردم به شرح زیر

var url = "https://www.google.com/recaptcha/api.js?hl=fa";
$.getScript( url, function() {
    $('#exampleInputEmail1').on('change click focus', function(e) {
       $("#capi").addClass('disin');
    });
});

من فقط نیاز به این دارم وقتی کاربرم شروع کرد به نوشتن روی فرمی که من بالا براش آیدی گزاشتم . این فایل js لود بشه تو صفحه من نه موقع بارگزاری صفحه . اگر راه حلی دارید ممنون می شم

زمانی که می خوای لود کنی فایل رو زیاد جالب نیست. کاربر احساس خواهد کرد که یه چیزی لود نشده و حس بدی ایجاد می کنه.

راه بهتر این هست که اون فایل رو از روی سرور خودت لود کنی یا توی باندل جاواسکریپت خودت اضافش کنی.

سمیر جان روی لینک زیر بزنید لطفا
https://www.google.com/recaptcha/api.js?hl=fa

همون اولش نوشته /* PLEASE DO NOT COPY AND PASTE THIS CODE. بخاطر همین توی کد خودم نیاوردمش

راهی نیست که صفحه کامل لود بشه و کارش که تمام شد در زمانی که کاربر بخواد تایپ کنه تو فرم مذکور اون لینک رو تو بکگراند بدون تغییر صفحه لود بکنه ؟

دقت نکردم که محتوای فایل چیه. منطقی هست که ازت خواستن این کار رو نکنی.اول اینکه ۹ms چیزی نیست و می تونی اسکریپت رو هم به صورت async لود کنی. یا از سرویس ورکر استفاده کنی . آخرین راهش اینه که اسکریپت رو توی ایونت هندلر focus اون فرم لود کنی که فکر نمی کنم جالب باشه

متاسفانه فقط زمان توی کنسولم نیست که الکسیر بهم می گه سمیر جان . در مروگر هم می بینم که کل صفحه من لود شده ولی بخاطر لینک از گوگل هنوز لودینگ داره ادامه می ده. در مروگر حدود ۱ ثانیه خوردی اضافه می کنه.

این کارو کردم صفحه هم لود بیشتری گرفت .

این کارو اصلا نمی دونم چی هست .یک سرچ سطحی زدم نتایج خیلی متفرقه اومد به کل

اینهمه پیچیدگی برای یک ثانیه؟ نه…! بنظر من رهاش کن

در ضمن اگر چیزی رو وقتی کاربر شروع به تایپ میکنه بخوای لود کنی … ممممم… نه

درود توماج جان از اون قسمت کلا کدکپچا رو تصمیم گرفتم بردارم . بجاش تصمیم گرفتم ایمیل هایی که فعال نشدن در اون بخش هر روز با کرون جابی یا غیر خودکار حذف بشند.

برای بخش ثبت ایمیل در خبرنامه ام می خواستم ولی تو همه صفحات بود برخی مواقع یک ثانیه برخی مواقع ارتباط کاربر ایرانی تا ۵ ثانیه با گوگل می شد :expressionless: