ساخت فایل Javascript جداگانه برای یک صفحه در Phoenix

با سلام خدمت همه دوستان
میخواستم یک فایل Javascript به پروژه Phoenix اضافه کنم و وقتی صفحه لود میشه یک تابع از جاوا اسکریپت رو فراخوانی کنم. کلا نمیدونم روند کار با فریمورک فونیکس چجوری هست اما مثلا میخوام با On/Off یک سوئیچ تابع جاوا اسکریپت فراخوانی بشه. قبلا تو ASP.NET راحت انجام میشد اما روال فریورک فونیکس رو نمیدونم. کسی میتونه راهنمایی کامل کنه؟ هر چی تو وب گشتم چیزی پیدا نکردم. یکسری آموزش ها هم قدیمی بودن و با فونیکس جدید کار نمیکردن.
سپاس فراوان

درود بر شما،
من تا حدی با فینکس تجربه دارم، اگر بیشتر توضیح بدی میتونم کمک کنم.
رئیس جمهور الیکسرو این زیر کربن کپی می کنم چون احتمالا شهریار بهتر بتونه پاسخ بده.

cc @shahryarjb

3 Likes

:rofl: :rofl:

پیشنهادی که فعلنه به فکرم می رسه که این هست که شما بیایید از فونیکس لایو ویو استفاده کنید. مثل otp می مونه می تونید توش یک ماژول از otp رو فراخوانی کنید اون رو در اپلیکیشن اد کنید. یا اگر با event هست که فونیکس لایو ویو می تونه راحتر باشه ولی اگر با فراخوانی صفحه خاص بود بازم در mount کردن صفحه می تونید این کارو بکنید

در کل phoenixliveview با hock خیلی می تونه کمک کنه اگر بد متوجه نشده باشم

ولی اگر نظرت این هست که یک تابع ساده js رو اونجا بخونی یا یک کد ساده فونیکس یک app.js داره و توش می تونی قرار بدی

راستی برای

هم نیاز نیست در الیکسیر و فونیکس js بنویسی با Phoenixliveview می تونی کارو راحت انجام بدی

2 Likes

سلام دوباره
سپاس از توضیحات تون. اما متاسفانه من با این موارد کار نکردم و اصلا نمیدونم چی هست! اما چیزی که دقیق میخوام اینه که یک checkbox تو صفحه دارم که وقتی On میشه میخوام یک API با پارامتر یک(۱) اجرا بشه و وقتی خاموش میشه همون API با پارامتر صفر(۰) فراخوانی بشه. هیچ کار پیچیده دیگه ای هم نمیخوام بکنم. خودم با ASP راحت میتونم بنویسمش اما روی Arduino ویندوز نصب نمیشه که بخوام وب سرویس شو راه بندازم. PHP هم که کلا اصلا بلد نیستم. یکم با Elixir آشنا بودم گفتم با Elixir انجامش بدم. البته که نصب کردنش خودش دردسر عظیمی داشت.
بازم ممنون از راهنمایی تون

آردینو، ویندوز، الکسیر؟
من یه کم اینجا گیج شدم :sweat_smile:

ولی روی arduino میشه وب‌سرور ران کرد. یه چیز خیلی ساده در حدی که سخت‌افزار ۸بیتی ۱۶مگاهرتز با رم ۲کیلوبایت بتونه رانش کنه.

1 Likes
1 Likes

چه وب سرویسی؟ Backend چی هست؟
مهم این هستش که بتونم Backend رو پیاده سازی کنم.

وب‌سرویس نه. وب‌سرور!

مسلما C

وب‌سرور آردوینو با شیلد:

بدون شیلد: