راهنمایی جهت کار و فعالیت در حوزه IT

سلام و درود

ممنونم از راهنمایی هاتون

درود خدمت شما از نظر شخصی:

۱. فعالیت بسیار زیاد روی پایان نامه ارزشمند
۲. ارسال مقاله با چشم انداز ایمپکت بالا و در جورنال با ارزش
۳. دریافت آیلتس ۷
۴. اقدام به پر کردن اپلیکیشن دانشگاه های مطرح
۵. پرواز
۶. فکر نکردن به برگشت

خواهش عزیز. ببنید شما یک سال می گید بیشتر وقت نمونده پس وقت ندارید جز مقاله isi و پایان نامه خودتون روی چیز دیگه ای کار کنید. و ارسال مقالات و پایان نامه و دریافت توصیه نامه از اساتید معروفتون بهترین کاری هست که می تونید انجام بدید. مقالات داخلی هیچ ارزشی ندارند چون اکثر این سمینار ها و سایت هایی که در آن نمایه می شند اصلا ارزش ندارند مثل همین ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) اتفاقا حتی من فکر می کنم نمره منفی هم باشه برای فرد. وگرنه هرچه شما موارد رو به صورت عملی هم بلد باشید هم بدردتون می خوره هم کمک کننده است به اپلای کردن ولی آیا وقتشو دارید ؟

واقعیت امر چون خودم تازه ارشدمو گرفتم !! اگر خودم بودم به علت سربازی و … یعنی دو سال پیش به فکر این موارد می افتادم سعی می کردم پایان نامه و مقاله خودمو به علاوه زبان با مدرک بالا رو دریافت کنم برای ادامه تحصیل در دکترا بیرون کشور.

ولی من یک سوال می خوام بپرسم احتمالا یک سال مونده تمام بشه شما ترم سوم هستید این ترم سمینار دارید و باید پروپوزال شما رو تایید کنند و ترم بعدشم شما پایان نامه دارید. سوال اصلی اصلا وقت دارید برای این مواردی که گفتم شما کار دیگه ای بکنید؟ حتی بیرون رفتن با دوستان !!؟ چه برسه به یادگیری زبان جدید و دنیای جدید

ولی در کل مهندس نرم افزار بدون دانش فنی یعنی هیچی. به هر صورت شما و من مجبوریم یاد بگیریم مجبوریم کد بزنیم چون کل راه از همین مسیر به سرانجام می رسه پس اگر وقت دارید و توانایی دارید که چه بهتر چرا که نه!! ولی اگر نه به نظرم شما باید اولیت در این زمینه مشخص کنید.

ولی اگر ادامه تحصیل مدنظرتون نیست!!! سربازی مشکل ندارید!! من اگر جای شما بودم 24 ساعته روی دانش فنی و رزومه خودم کار می کردم تا بتونم به صورت کاری اقدام کنم

درود بر شهریار عزیر و توانا
دوست عزیزم من تازه ترم ۱ هستم. درست هست درسها سخت هست و چون گرایشم در حوزه دیتا ساینس هست به مراتب سنگین تر و نیاز ب کار تکنیکال بیشتر حس میشه. در جواب سوالت باید عرض کنم شنبه و یکشنبه کلاس دارم این ترم و ۵ روز بعدش آزاد هستم. هر چند این ۵ روز بخشی از زمانش صرف مطالعه و تحقیق و تکلیف میشه. اما گفتم از وقت استفاده کنم. مساله من این بود که علی رغم عدم نیاز مالی برم شرکت تا تجربه کاری کسب کنم یا بشینم خودم کار کنم مقاله فنی بخونم کد بزنم قوی تر شم بعد ارشد برم سراغش؟
من مشکل زبان ندارم چون قریب ۱۶ سال پیش شروع کردم به یادگیری زبان و ۲ تا پیپیر لاتین هم سابمیت کردم تو حوزه تحلیل دیتا.
من تا شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم و قصدم هم اپلای برای دکتری هست. نهایتا اینکه با وثیقه میشه مشکل سربازی رو موقتا حل کرد. مساله من این بود تو دنیای غرب بحث تکنیکال براشون مهمه و نمیخوام حین اپلای ضعف رزومه از نظر فنی داشته باشم.
مقاله جای خودش تکنیکال هم جای خودش
بودن دوستانی که بهترین دانشگاه های آمریکا بدون پیپیر اپلای کردن با دانش فنی خوب.
امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم شهریار عزیز
مرسی از لطفت برادر خوبم

درود خدمت شما. اگر ترم یک هستید کامل وقت دارید برای یادگیری و برید دنبالش من فکر کردم شما فقط دو ترم براتون مونده است. اتفاقا بهترین زمان هستید برای یادگیری. کل منظور من این بود که شما اگر ترم سه هستید و چهار تمام می شه دیگه وقتی ندارید. در موارد مربوط به دیتاسانس و … که باید دوستان عزیزمون مثل @samdvr عزیز بیاند و پاسخ بدند که در این زمینه کار کردند. و امید وارم موفق باشید

من سه تا از دوستانم با توصیه نامه بدون دانش فنی مناسب اپلی کردند و در حال تحیصل در دانشگاه های معتبر هستند.

یعنی روند دریافت باز به سیاست اساتید بر می گرده.