نظر سنجی در باره آینده IranOnRails

سلام به دوستان خودم . چند وقتی هست به این موضوع فکر می کنم که آیا نیاز هست که کاربری این اجتماع ( IranOnRails) رو گسترش بدیم به زبان ها و فن آوری های دیگری علاوه بر روبی یا نه ؟ برای مثال چند وقت هست که می بینم دوستان در مورد Elixir زیاد صحبت می کنن، یا هر از چند گاهی در مورد DevOps صحبت می شه و یا سایر مواد.

نظر شما در این مورد چی هست؟ آیا توصعه این اجتماع برای در برگیری فن آوری ها و زبان های بیشتر ایده خوبی هست ؟
لطفا اگر می خواین در مورد انتخابتون توضیح بدید همین جا کامنت بزارین. :slight_smile:

• بلی
  • خیر
  • فرقی نمی کنه

0 رأی دهندگان

5 پسندیده

درود خدمت دوستان . البته من با این سطح سواد کمم در جایگاهی نیستم که در این باره صحبت کنم ولی یک موردی که همیشه به دیدم می یاد اینکه . خیلی هایی که اینجا هستند برای خدمات رسانی از هر زبانی در جایگاه خودش استفاده می کنند به عنوان مثال برای ساخت یک سایت خوب با ریلز و دادن وب سرویس با فونیکس و الکسیر . و بخاطر داشتن دانش بین اساتید بهترین جایگاهی هست که می شود کمک گرفت و استفاده کرد. که اگر این محیط هم از بین بره و فقط برای یک زبان خاص تخصیص پیدا کنه تنها جایی که می شه سوالات رو پیدا کرد و همینطور پرسید در وب سایت های انگلیسی زبان هست
موفق باشید

3 پسندیده

در کل به نظر من فعلاْ بهترین منبع برای امثال من این وب سایته و خیلی عالی تر میشه اگر فقط تو یه زمینه تمرکز نداشته باشه

2 پسندیده

اقا چه وضعیتی است / سایت راه انداختیم کاربران دیگر زبان ها فتحش کردند :))))

4 پسندیده

خب روبى و ريلز ديگه خيلى قديمى شدن و تكنولوژى هاى بهتر جاى خيلى چيزهارو گرفته

1 پسندیده

با کمال احترام، من با این حرف مخالفم. :slight_smile:

ميتونم امارى بدم كه بسيارى از شركت ها در حال مهاجرت هستند، كه تعداد خيلى زيادى هست.
ما هم برنامه مهاجرت از روبى داريم، بخاطر اشكالات و ضعف هاش

2 پسندیده

شکی توش نیست که خیلی ها دارن می رن سمت تکنولوژی های دیگه. اما خیلی ها هم دارن با ریلز شروع می کنن.

2 پسندیده

ريلز براى اسارتاپ عاليه، اصلا بهترين گزينست،
منظور من علاقه دوستان به زبانها و فناورى هايى با طراهى نوين و به روزتره.
بيشتر استارتاپ ها نميتونه در اين مورد ريسك كنن و با ابزارى شروع ميكنن كه بيشتر استفاده شده

2 پسندیده

بله درست می فرمائید. به نظر من هر ابزاری برای کاری مناسبه. ریلز هم بی تردید موارد استفاده خودش رو داره

2 پسندیده

حالا كلا تا چند ميليون كاربر مشكلى ايجاد نميشه كه براى بيشتر استارت آپ ها يعنى يك عمر.
البته اگر خوب پياده بشه

3 پسندیده

من کاملا مخالفم. این ها همه آثار امپریالیسم کثیف و پایتون گرایی. پس کجا رفته اون غیرت و تعصب روبی پرستی.
«روبی آن ریلز» نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. :slight_smile:
واقعا داریم به کجا می ریم؟ این بود آرمان های ما ؟

4 پسندیده

:joy:
اينا همش اثار انقلاب نرمافزاريه كه هر پنج سال رخ ميده

2 پسندیده

ممنون از همه دوستانی که در نظرسنجی شرکت کردند.
نتیجه نظرسنجی سایت devheroes.club هست که در دسترس شما قرار گرفته.

3 پسندیده

سلام و عرض ادب
میشه توضیح کوتاهی در رابطه ضعف های روبی بدید ؟

1 پسندیده

سلام،
روبی زبان بسیار زیبا و قدرتمند و قابل اعتمادیه، مشکلاتی که من میخواستم بگم در مورد سختی در صعودپذیری و همچنین سختی در دیباگ و تست کردن روبی و زبان های مشابه بود.
راستش همیشه ابزار بهتری برای انجام پروژه ها بوجود میاد مثل زبان های جدیدتر برنامه نویسی که در همزمانی بهتر هستند و safety بیشتری دارند، و این یک چرخه پایان ناپذیره