چطور فروشگاه اپ های هک شده ios بدون نیاز به جلبریک بسازیم؟

با درود خدمت شما چند وقتی هست سوالی فکر منو مشغول کرده و این روند داره همینطور ادامه پیدا می کنه .

اپلیکیشن های IOS نیاز به لایسنس داره که سه نوع هست اولی که فقط می شه در خود اپ استور اپ رو ارسال کرد و اونا انتشار می دند و دسته سوم می شه مستقیم خروجی گرفت و قرار داد . در دسته سوم اپ ها محدود می باشند و نمی شه مثلا ۳۰ الی ۴۰ اپ زد .

ولی فروشگاه هایی مثل سیب اپ یا اپل اپس یا آی دولپ اپ های زیادی دارند در خودشون مثل:

نسخه هک شده فیسبوک همون اپ هست با امکانات بیشتر حتی که اینم جالب هست چطور مثلا در اپ اصلی کمی دست می برند و بهش امکانات اضافه می کنند

یا برنامه نویسا می تونند لایسنس اولیه رو بخرند و خروجی IPA بدند به این فروشگاه ها و اونا می یاند یک نسخه رلیز می کنند و می شه دانلود قرار داد و بدون نیاز به جلبیریک نصب کرد

آیا شما از این دو موردی که بنده عرض کردم خبری دارید ؟

فکر نمیکنم اپل این اجازه و بده و احتمالا بدون جیل برک نشه کاری کرد، کلا من هم مثل شما جیل برک‌ رو پیشنهاد نمیکنم.

در ضمن این کار که اپ های هک شده رو بازنشر کنیم بنظر مجرمانه میاد. و کلا نه کمکی به پیشرفت اقتصادی میکنه و‌نه علمی، تا الان که این همه قاچاق کالا و نرمافزار فقط باعث خرابتر شدم رتبه های اقتصادی و علمی شده، تا جایی که حتی خیلی از استارت آپ هایی که کلی هزینه هم میکنند در نهایت بهترین خروجیشون چیزی بهتر از تغییر رنگ f-5 نیست

من از اپ هایی که این شرکت های ارائه می کنند توماج جان روی گوشی دوستان استفاده کردم بدون جلبریک به راحتی در حال نصب هست

نمونه به اینجا سر بزنید

ببنید اصل این موضوع این نیست که این کار مجرمانه انجام بشه

چند موضوع وجود داره:‌

۱. اینکه ما بتونیم اپلیکیشن ios دست مشتری بدیم و فروشگاهی متصل نباشیم به عنوان مثال همین کنال بالا به دلایلی چندین وقت هست پاسخگوی توسعه دهندگان نیست

۲.برخی ها قوانین خاص خودشون رو دارند که مشکل ساز می باشد

۳. سوم اینکه اصلا بحث بحث هک کردن اپ نیست فکر کنم اسمش غلط اندازه به عنوان مثال چطور داره امکانات تلگرام اصلی رو ارتقاع می ده یا فیسبوک رو و …

که من بیشترین نیازم شدیدا گزینه یک و دو هست چون الان مشترکینی هستند چون نمی شه اپشون رو منتشر کنند به راحتی بی خیال ios می شند و الان داره از درامد ما کم می شه در کشوری که هستیم نیز این وضعیت هیچ وقت سامان نمی یابد به همین ترتیب یا ما باید بی خیال این کار بشیم یا راه حلی پیدا کنیم

تنها راه حلی که در پیش روی من و افرادی مثل من هست اینکه یک اکانت یک سال ۹۹ دلاری بخرند و خروجی اپشون رو بند به سیب اپ و اونم منتشر کنه. مثل دیجی کالا که الان به سیب اپ لینک می ده .

به نظرم در انتشار اپ خودمون واقعا کار مجرمانه ای شکل نمی گیره . فقط خواستار انتشار کار های خودمون هستیم . چون من الان وب سایت هایی دستم دارم که بیشترین ترافیکشون از گوشی های اپل هست و این داره مشتری رو مجاب می کنه که طرحی برای این کار پیاده کنه ولی بخاطر تحریم کلا ما فلج هستیم

گروه هایی که چنین توانایی دارند که این همه تغییر روی اپ های معروف روز ایجاد کنند از کجا مشخص روی اپ من قبل از انتشار انجام نداده باشند . ؟ چطور می شه مستقل ماند؟

من انتشار اپ هک شده رو‌ گفتم،
کلا واضح سوال کردن و ندادن اطلاعات غیر ضروری بیشتر کمک میکنه.

در اپل میشه حساب تجاری داشت که بتونید نسخه preview یا تجاری خارج از appstore منتشر کنید. در ضمن شما از کجا میدونید اپ هک شدست؟ شاید با مهندسی معکوس یا استفاده از api های فیسبوک ساخته شده

اون نسخه از لایسنس کد شرکت ثبت شده بیرون ایران که فکر کنم کد دانس بهش بگند رو نیاز داره که ما از داخل این امکان رو نداریم حتی یک امکان برای انتشار در اپ استور هم نداریم کافیه بفهمند از ایرانه جدیدا حتی با زبان فارسی .

اینجاست یا باید بی خیال بشیم توماج جان یا راهی پیدا کنیم براش !!!

بخاطر اینکه تعدادش بسیار بالاست و هر اپ روزی که منتشر می شه از بازی و … سریعا در این استور ها قرار می گیره حتی بهش امکانات هم اضافه می شه که بعید هست در این سرعت چند ساعته یا یکی دو روزه این مهندسی معکوس شکل گرفته باشه به تعدادش نگاه کنید متوجه این موضوع می شید

از کجا نصب می کنید؟

تو سایتی که مثلا سیب اپ دادم یک اپلیکیشن خودشون دارند
اونو نصب می کنید بعد توش هرچی هست می تونید تو گوشیتون نصب کنید

مثل اینکه فقط باید بعد از نصب برید تو پروفایل و تراستش کنید

آی دولپ هم حتما باید با گوشی اپلی برید اپلیکیشن بهتون دانلود مستقیم می ده
https://idevelop.team

البته نمی دونم آیپی غیر ایرانی رو محدود کردند یا نه

فکر میکنم به صورت sideload بشه

متوجه نشدم دقیقا موردی که فرمودید چی هست البته فردا سر فرست حستجوش می کنم

اپ ها مستقیم نصب میشن یا دانلود میکنید و بعد sideload میکنید؟

وقتی دانلود می شند نصب می شند . اگر منظور از ساید لود همون نصب از pc باشه که باید بگم حتی اپ های اصلی که مثلا ۵۰ مگند یا ipa اونا حجم بالایی دارند بعد از رلیز از طرف این گروه ها به صورت حجم فشرده شده ای که مثلا در اپ استور قرار می گیره منتشر می شه .

این قسمت نصبشو کمی خاطرم ندارم ولی فکر می کنم مستقیم نصب می شوند

ما برای preview از روش مشابه استفاده میکنیم
https://support.magplus.com/hc/en-us/articles/203808598-iOS-Creating-an-Installation-Link-for-Your-Enterprise-App?mobile_site=true

این روشی هست که فکر کنم یک عمری داره و همینطور فکر می کنم حجم بالایی داره . درسته ؟ البته فکر می کنم شما لایسنس آخر اپل رو دارید. چون برای انتشار اپ در سیب اپ مثلا فقط نیاز به لایسنس ۹۹ دلاری هست فقط در اون روشی که خدمتتون عرض کردم بعد از دانلود نصب می شه و هیچ کاری مثلا مثل فراخوانی اون در سافاری رو کاربر انجام نمی ده

ما لایسنس تجاری داریم، اما در اولین فرصت از تیم ios میپرسم ببینم اصلا همچیزی امکان داره یا نه

لطفا نمونه ایرانی رو بهشون نشون بدید ممنونم ازتون

اینجا اجازه دانلود نداد باید با vpn ایران بیام

بنظر میاد ipa درست میکنند، احتمالا یه جوری یه حساب تجاری دارند با اپل و برای همین خارج از ایران دانلود نمیده، شایدم روشی وجود داره که نمیدونیم

حتما میپرسم خبر میدم

این لینکو خوندی؟
https://solarianprogrammer.com/2016/05/14/how-to-share-ios-app-ipa-with-users-for-testing-using-dropbox-or-your-website/

من الان یه app کوچیک کمپایل کرد ببینم میشه یا نه

توماج جان اینم همون روش ساخت IPA هست و حج بالا خیلی از این روش ها که کلا منسوخ شدند در نسخه جدید ایکس کد . جالبه بدونم که این گروه ها مثلا همین سب اپ ازت می خواد بری و نسخه اول لایسنس رو برای خودت بخری یعنی ۹۹ دلاری

برام این جالبه که چرا اینو می خواد ؟

لایسنس تجاری هم یادمه که محدودیت در رلیز کردن اپ داره در تعداد

یک روندی این وسط انجام می شه که داره دور می زنه :robot: