باگ بامزه iOS

کاری به لینوکس ندارم . ولی خیلی محدودیت های زیادی دارین. مثلا آزادانه نمی تونی رو iphone فایل کپی کنی. مک بوک دست رسی کامل به سیستمت نداری که مثلا بخوای bootloader رو عوض کنی یا محیط گرافیکیت رو عوض کنی. یه جورایی هرچی اپل دیکته کنه همونه. یا اینکه فقط واسه پابلیش نرم افزار موبایلت باید ۹۹ چوق پیاده شی. یا اینکه واسه دولپ اپ باید حتما مک بوک داشته باشی و …

چند روز برای امتحان بجای Carplay از Android Auto استفاده کردم، واقعا از زندگی نا امید شده بودم

باتوجه به اینکه من تعصب شخصی دارم نسبت به اپل چون اینجا کار میکنم نظرم را میگم پس من objective نیستم
لینکس از نظر بدون باگ بودن از همه سیستم های عامل بهتره ولی از نظر برنامه های روزمره به خوبی ویندوز نیست
مک خوبی هر دو را داره هم باگ به مراتب کمتر از ویندوز داره هم کلی برنامه داره و محیط بین تلفون و همه چیز عالی کار میکنه

این جواب منطقی بود. برعکس خیلیا که منطقی نیستن در این مورد. ولی برام جالبه. من مک بوک خریدم چند سال پیش سر ۲ ماه دادمش رفت اینقدر که رو مخ بود. در نهایت همه چی برمی گرده به علایق شخصی.

برای من خیلی مهمه که من سیستم رو کنترل کنم. نه سیستم من رو

از هیچ کدوم استفاده نکردم تا حالا

چه مشکلی :smile:

من آیفون ندارم سمیر جان . تا وقتی یادم اومده گوشی فقط بلک بری خریدم . کلا چیزی که کیبورد نداره نمی تونم تحمل کنم :grin:

در مورد انتشار اپ باید بگم . به نظرم یک فیلتر خوبی هست و اپل همون پول رو مطمئن در بستر دهی اپ در اپ استورش استفاده می کنه خیلی از کار های انتشار رو راحتر می کنه و همین هزینه می ره برای محیط Xcode که یکی از بهترین ایدتور هارو ارائه می ده. کافیه سری به اکلیپس ملعون و اندروید استدیو ملعون تر بزنید متوجه می شید.

به شخصه در کار های روزانه همانطور که سام عزیز گفت و علاوه بر اون به نظرم . مک دقیقا خط وسط هست هر دوشونه واقعا در یک روز کاری اذیت نمی کنه در صورتی که لینوکس به شخصه منو خیلی اذیت می کنه مخصوصا که خیلی وقت ها مجبور بودم برای جوین شدن به گروهی بیام از واین استفاده کنم تا یک نرم افزار رو روش نصب کنم که مال ویندوز بوده

ولاه در مورد بوتلودر گرافیک نمی دونم چرا باید دست بزنیمش مثلا روی ویندوز بوده کی دست زدیم یا توی لینوکس ؟
یا من اصلا به این بخش ها کار ندارم :grin:

بله حرف شما درسته محدودیت هست تو مک اما هدف مک مانند هدف ریلز که خیلی چیزارو محدود کنه ولی تجربه خوبی برای آدم ها درست میکنه
مک برای مادربزرگ تا برنامه نویس حرفه ای ساخته شده

من بهترین منطق بین اپل کارا - لینوکس کارا - و ویندوز کارا مثل اندروید و IOS رو هفتیر می دونم :blush::grin: چیز دیگه ای جواب گو نیست در آخر هر کدوم می رند سر سیستم خودشون

من از Manjaro ،Mint و مک استفاده میکنم، با سمیر در مورد کنترل سیستم واقعا موافقم ‌بخصوص برای برنامه نویسها. در مورد ui وقتی یه مدتی با مک سر و کار ندارم متوجه میشم که رابط کاربری مک واقعا برای من چیز جالبی نیست، کارهای خیلی پیش پا افتاده ای که در رابط های اپن سورس امکانپذیره در مک مثل خواب میمونه.

نشد دیگه این توجیه می شه. خیلی از پلتفرم های هستند که این داستان رو ندارن و یه جور دیگه محتوا رو فیلتر می کنن.
منی که از نظرم Xcode و Eclipse و … همه بدرد نمی خورن انتخاب آنچنانی برام تو این سیستم نمی مونه دیگه . همونجور که گفتم فرمون دست صاحب سیستم نیست.

من ۱۵ سالی هست لینوکس استفاده می کنم . بجز برای بازی هیچوقت wine استفاده نکردم :smile:

یه مثال جالبش چند وقت پیش برای همکارم پیش اومد. سیستمش یهو کرش کرد و دیگه بالا نیومد. هر کاری کرد نتونست درستش کنه نه اطلاعات خاصی در مورد بوت لودر و اینجور چیزا داشیتم و پیدا کردیم نه اینکه نه اینکه از لحاظ گارانتی می تونستیم انگولکش کنیم. مجبور شد ببره اپل استور و درستش کنه.

دقیقا درسته. به تو میگن یه یوزر درست درمون مک.

تنها چیزی که توی لینوکس دلم براش تنگ میشه MacVim هست، اونم مشابه داره ولی بخوبی خودش نسیتند

من سالها awesome wm استفاده کردم . الانم ۴ ۵ سالی هست i3 استفاده می کنم. خیلی سبک ، سریع و دقیقا اونچیزی هست که نیازه. هرجاشم نیاز باشه می شه تغییر داد. اما تو دنیای اپل همچین چیزایی یه این سادگی ها نیست.

نمونه شکست خورده استور ویندوز هست که به شخصه دیدم . اول خدماتی رو هم کنار اون لایسنسش می ده به برنامه نویس موبایل .

برای فتوشاپ چیکار می کنید یا الیستریتور و … وقتی تمام گروه ما از فتوشاپ استفاده می کنند و تنها فرمتی که می شناسند psd هست :grin:

ولاه اپل راه های خوبی در موقعی اینکه سیستم عامل قفل کرد البته اگر مشکل نرم افزاری باشه پیش بینی کرده در این مورد من هر وقت سیستم دیدم مشکل داشت با اون راه ها درست کردم . حالا شاید مشکل دوستتون یکمی پیشرفته بوده همون خوبه که یک استور اپل بوده برده درستش کرده لینوکس هیج جوره نشد درست کنیم چی ؟:sweat_smile: کجا بدیم برامون ردیف کنند

آخرین تجربه من از آیفون زمان جیل بریک بود واقعا تو روحی ام هنوزم تاثیر گذاشته هر وقت اسم آیفون میشنم حس میکنم کاربرشو زندانی کرده تو محیطه خودش و زوری میگه اینی که من میگم .

البته از اون نظر اندروید هم فرق زیادی نداره

gimp فرمت PSD رو هم پشتیبانی می کنه.

destructive image manipulation is a disaster

لینوکس تا سخت افزارت خراب نباشه درست شدنیه. از همه مهمتر اینکه کافیه تو نت سرچ کنی می تونی مشکل رو حل کنی نهایتشم یه انجمنی چیزیه