مشکل input/output error در لینوکس

سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه.
من تازه به یه مشکلی برخوردم. به این صورت که وقتی سعی کردم دوباره لینوکس مینت رو نصب کنم تو وسط های نصبش ارور input/output رو گرفتم. بعد که یکم تحقیق کردم چند جا نوشته بودن که مشکل سخت افزاریه. بعد گفتم حتما مشکل از فلش یو اس بی هست. و وقتی مینت رو به صورت لایو اوردم بالا و خواستم یه فایل از فلش رو بریزم تو هارد. باز دیدم همون ارور دارم… در ضمن اضافه کنم نوع درایورم ntfs هستش. و تمام اطلاعاتم توشه. حالا میگم که با خودم من که لینوکسو تو اون درایور نصب نمیکنم! چرا ارور رو میده… الان گیج شدم که چیکار کنم. ممنون میشم کمک کنید. در ضمن فرمت هاردم هم gpt هستش

1 پسندیده

ارور رو به صورت کامل باید ببینم اما حدسم اینه که هارد شما به زودی دار فانی رو ودا خواهد گقت. عموما این اتفاق وقتی می افته که یا bad sector ی چیری روی هارد باشه یا به هر دلیلی نشه یه بلاک از دیتا رو از هارد خوند یا روش نوشت

1 پسندیده

اخ اخ اخ اقا سمیر نگید اینو :joy:.
ارورو که الان دوباره نصب کنم براتون میفرستم.
بنظرتون بکاپ بگیرم و کلا یه دونه فرمت بزنم به کل هارد، نتیجه میگیرم؟؟ و ایا دوباره gpt بزنم یا mbr؟

مشکل سخت افزاری داره با فرمت دوباره و این چیزا درست نمی شه. اگر bad sector باشه می تونی مارک کنی سکتور های خراب رو که توی فایل سیستم ازشون استفاده نکنه ولی معلوم نیست چند تا bad sector داری

1 پسندیده