پلیر اپن سورس iina

دیگه واقعا از اشکالات بی اندازه VLC خسته شدم و اصلا از QuickTime خوشم‌نمیاد Yucky!!!.
یک جستو توی سایت alternativeto کردم که به یک پلیر بر خوردم که قبلا هم دیده بودم اما هیچوقت استفاده نکرده بودم.
iina با سویفت نوشته شده و شاید بدرد کسی که بخواد گیت هاب و شخم بزنه یا به برنامه نویسی سویفت برای مک علاقه داره خوب باشه، خیلی روون و خوبه حتما امتحان کنید.

3 پسندیده

تنها برنامه ای که من براش یه جایگزین خوب توی لینوکس یا مک پیدا نکردم pot player هست، فوق العاده سبک با امکانات عالی اما فقط روی ویندوز
بزرگترین مشکلم با vlc اینه که زیرنویس رو پایین فیلم نشون میده، نه پایین پنجره player ، برای همین اگه فیلمی که نگاه میکنید wide باشه زیرنویس روی نوار سیاه پایین نمایش داده نمیشه و هیچ کاریش هم نمیشه کرد.
بهترین جایگزین برای pot player تا الآن Deepin Movie بوده، برنامه خوبیه و اکثر چیزایی که من میخوام رو داره ولی از vlc سنگین تره و موقع باز شدن کمی طول میکشه فیلم رو Load کنه.

1 پسندیده

در مورد زیر نویس؛ یادمه هروقت فیلم های زیرنویس شده به زبان فارسی رو میدیدم احساس میکردم طرف یه فیلم دیگه رو ترجمه کرده چون توی زیرنویس یه داستان دیگه اتفاق میوفتاد :joy:

2 پسندیده

پس اگه فیلمای دوبله صدا و سیما رو ببینی چی میگی :joy:
حقیقتش من چند ساله دیگه زیرنویس فارسی نگاه نمیکنم، ولی برای بعضی از فیلما نیاز به زیرنویس انگلیسی دارم.

1 پسندیده

mpv هم خیلی خوبه. همه‌کاری می‌تونه بکنه و راحت و در دسترسه.

2 پسندیده

MPV مشکل به روز رسانی داشت برای همین بدرد من نخورد اما روی ابونتنو ازش استفاده میکنم، شاید یکی دو روز دیگه دوباره روی مک‌ امتحانش کنم.

با cask نصبش کردم درست شد :+1:

brew cask install mpv
touch ~/.config/mpv/mpv.conf
2 پسندیده

خب، مشکل من با mpv روی مک حل شد و احتمالا ازش استفاده کنم ببینم چطوره، اما فکر‌میکنم باید یک تاپیک جدا براش باز کنیم چون کانفیگ کردنش یکمی کار داره، البته پیشفرض هاش خوبه ولی‌ میشه بهترش کرد.

2 پسندیده